Yaşam:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
46 küstah adam

Batman Bölge Devlet Hastanesi B blok önündeki açıklamaya, SES Batman Şube Başkanı ı Esat Altunışık, Sağlık çalışanları ile müteahhit elemanları olarak bilinen taşeron çalışanları 4-c’liler katıldı.

657 sayılı kanunun tüm kamuda, 4/B maddesine göre sözleşmeli çalışanlar ile 4924 sayılı kanun uyarınca sözleşmeli çalışanların memurluk kadrosuna geçirildiğini ancak bunun yeterli olmadığını dile getiren SES Şube Başkanı: “Seçim sürecinde ve büyük ölçüde oy kaygısı içinde yapılmış olsa da, AKP hükümetinin bu talebimizi karşılamış olmasını mücadelemizin bir kazanımı olarak görmekteyiz. Ancak bu yeterli mi?, Aile Sağlığı Merkezlerinde çalışan kadrolu sağlık Emekçilerinin iş güvencesi var mı?, Üniversite Hastanelerindeki asistanlar?, Ya taşeron çalışanlar?, Ya 4-c liler?, Ya vekil ebe ve hemşireler? Kadroya geçirilen sözleşmeliler, diğer kadrolularla birlikte seçimden sonra getirilmesi düşünülen Kamu Hastane Birlikleri Yasası ile yeniden güvencesiz – sözleşmeli çalışmaya mahkum edilecek mi? Kurulması düşünülen kamu –özel ortaklığındaki entegre sağlık kampüslerindeki çalışma şekli ne olacak?” dedi

TAŞERON İŞÇİLERİ KADROYA GEÇİRİLSİN

Açıklamasında taşeron işçilerinin de aynı madde kapsamında ele alınması gerektiğine dikket çeken Başkan Altunışık açıklamasının devamında özetleşöyle dedi: “Bilindiği gibi KESK ve KESK’e bağlı sendikalar gerek toplu sözleşme görüşmelerinde gerekse de işveren görüşmelerinde sürekli olarak sözleşmeli personelin, geçici personelin, vekil personelin ve taşeron işçilerin kadroya geçirilmesini talepte bulunmuş ve bunun için sürekli mücadele etmiştir. Son süreçte sendikamız SES (TTB, Dev Sağlık İş ve diğer sağlık örgütleriyle) ortak olarak hükümeti grevler ile iş güvencesi konusunda uyarmış, bu mücadele yeterli olmasa da sonuç vermiştir. Bundan sonraki mücadelemiz 4/C’li personelin, vekil personelin, sayıları yüz binleri bulan taşeron işçilerin kadroya alınmasını sağlamak için devam edecektir. Bu süreçte eylem ve etkinliklerimizle devam edecektir”


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×