Lütfen bekleyin..‘Hükümet FETÖ konusunda vurdumduymaz davrandı’

12 Temmuz 2018, 19:18 - Okunma: 196

15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıldönümü dolayısıyla değerlendirmelerde bulunan Hüda Par Batman İl Başkanı Davut Şahin, FETÖ’nün gerçek yüzünü ilk günden beri bildiklerini ve her fırsatta bu konuda uyarılarda bulunduklarını söyledi.

Şahin, FETÖ konusundaki tüm uyarı ve ikazlarına rağmen hükümettin vurdumduymaz davrandığını ve darbe girişimiyle FETÖ’nün gerçek yüzünün alenen ortaya çıktığını söyledi. Şahin, “Hüda Par camiasının daha önce ısrarla FETÖ’nün gerçek yüzünü açıklamasına rağmen yetkililerin bunu görmezden gelmesi, bugün gelinen süreçte Hüda Par’ın haklılığını ortaya çıkardı. Hüda Par’ın, öngörülerinde ne kadar isabetli olduğunu, ferasetle hareket ettiğini gördük” dedi. ABD destekli FETÖ’nün eliyle Türkiye’de bir darbe gerçekleştirilmek istendiğini belirten Şahin, “Türkiye insanı darbeleri biliyordu, darbelerle tanışmıştı. Darbelerin acı sonuçlarını yaşayan bir halk olduğu için özellikle İslami camialara mensup insanlar Türkiye’nin huzurunu, istikrarının devamını isteyen insanlar bu darbeyi engellemek üzere meydanlara indiler. Tankların önüne çıkan, tankların üzerine çıkan, bu darbeyi durdurmak isteyen halk kesimi özellikle dindar kesim oldu. Sonradan diğer kesimler de meydanlara çıkıp hakikaten cansiperane bir şekilde el ele vererek bu darbe girişimini durdurdular. Bu bir halk devrimiydi. Gerçekten ciddi bir darbe girişimi halkın cansiperane çapalarıyla akamete uğratıldı” şeklinde konuştu.
‘DURDURULAN DARBE HALKIN ALEYHİNE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ’
15 Temmuz darbe girişiminin durdurulmuş ve başarıya ulaşmamış olması Türkiye insanı için büyük bir kazanç olduğunu dile getiren Şahin, konuşmasının devamında şunları söyledi; “Ancak halkın eliyle durdurulan, engellenen darbe girişimi sonradan halkın aleyhine dönüştürüldü. Halkın devrimi halkın elinden çalındı. Şöyle ki; özellikle FETÖ darbe girişiminden sonra bazı kesimler o esnada meydanlara çıkmayan, ‘hele bir bakalım ne olur’ diye istirahatini bozmayan kesimler, daha sonra halkın canı pahasına gerçekleştirdiği devrimi çalarak İslami camiaların aleyhine dönüştürmeye çalıştılar. Türkiye’de İslami camiaların bitirilmesi gerektiğini söylemeye başladılar. Gerçekten de sonradan birçok İslami camia maalesef ‘FETÖ’ nün kurumlardan temizlenmesi’ bahanesi altında hükümetin girişimleriyle mağdur edildi. Haksızlıklara uğratıldılar. Oysa ilkin bu darbeye karşı çıkanlar samimi dindar Müslümanlardı.” FETÖ mağduru Müslümanların kirli kumpaslar sonucu bin bir zulüm ve eziyete maruz kaldığı dile getiren Şahin, “FETÖ yargısının ve emniyet kolluk kuvvetlerinin eliyle mahkûm edilen ve halen cezaevlerinde tutulan insanlar var. Özellikle de mütedeyyin insanların mağduriyetleri devam ediyor. Her ne kadar FETÖ’nün yargı mensupları ve kolluk kuvvetlerinin eliyle kurulan kumpaslarla mağdur edildikleri ortaya çıkmışsa da işkencelere tabi tutulmuşlarsa da işkenceler neticesinde ifadeleri alınmışlarsa da maalesef bu insanlar halen ceza evlerinde tutulmaya devam ediyor ve bu büyük bir vebaldir. Hükümetin bir an önce buna çözüm bulması gerekir.” diye konuştu.
 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNCEL Kategorisindeki Diğer Haberler
Seçime yönelik hazırlıklar ile ilgili bilgi veren Vali Hulusi Şahin, ‘seçim..
Basınla biraraya gelen HDP’nin Belediye Eşbaşkan Adayları Songül Korkmaz ve..
Geçtiğimiz yılın Haziran ayında çıkarılan imar barışı ile yapı kayıt belges..
Batman'ın Sason ilçesinde Mereto Dağı eteklerinde bulunan Ekinlik köy y..
Batman'ın Gercüş ilçesinde bilinmeyen bir hastalık nedeniyle 60 küçükba..
Batman Özel Zilan Hastanesi 2019 yılı için uzman hekim kadrosunu akademisye..
RSS
© 2019 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=