Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER


Misafir kalem

11 Şubat 2020, 15:58 - Okunma: 342

TOPLUMUN ‘DEĞİŞİM’ BEKLENTİSİ

Cumhurbaşkanı ve aynı zamanda AK Parti Genel Başkanı Recep Tayip Erdoğan’ın da dile getirdiği AK Parti’de değişim mesajı ve bu mesajın somut/pratiği, toplumun tüm kesimleri tarafından yakın takip ediliyor.
Herkesi kucaklayacak, zıt kutupları bir araya getirecek, millete ve vatana fayda verecek isimler ‘yüksek beklenti’ kapsamına alındı.
Çünkü millet sözde ve lafta değil, özde hizmet bekliyor.
Bu beklentiler kapsamında il teşkilatlarından Bakanlara kadar ‘büyük değişim’in tarihi ve süreci beklenirken, AK Parti’nin bu değişime gitmemesi veyahut bunda gecikmesi durumunda dahi kan kaybı yaşayacağı muhtemeli doğuyor.
Toplumun önemli kesimini temsil eden diğer siyasi partiler, sivil toplum örgütleri ve hatta AK Parti tabanı, AK Parti’nin ne zaman değişimlere başlayacağını, değişimle beraber yeni isimlerin kim olacağını, bu sürecin ne zaman start alacağını dört gözle beklerken, toplumun beklentilerinin de bu yönde karşılanıp karşılanmayacağı tıpkı yeni isimler gibi merak ediliyor.
Aldığımız duyumlara göre bu konuda Batmandan da genel merkeze ciddi raporlar sunulduğu, mesajlarla, bizzat yapılan konuşmalarla ve yazılarla şikayetlerin gittiği, şikayetlerle beraber çözüm önerileri, isimler ve partiye ivme kazandıracak projelerin de sunulduğu belirtilmektedir.
Muhtarlar, partililer, sivil toplum örgütleri, gazeteciler gibi toplumun taleplerini ve isteklerini yakından takip edenlerin de zaman zaman şikayetleri dile getirdikleri, hatta çözüm önerileri sunduğu iddia edilmektedir.
Evet, partinin genel merkezi ve genel merkez yöneticileri tabandan gelen, partinin neferlerinden iletilen mesajları iyi okumalarını tavsiye ediyoruz.
Bölgede üst düzey bürokratların da devletin işleyici ve devamlılığı esası çerçevesinde benzer şikayet ve çözüm önerilerinde bulunduğu bir diğer önemli iddia…
Tüm bunlar bir araya gelince Cumhurbaşkanının ‘değişim’ sözünün tabandan “evet değişim” diye karşılık bulduğu anlaşılmaktadır.
AK Parti’nin değişime gitmemesi durumunda gelecek ilk seçimde hezimet yaşaması ihtimali artarken, tabandan tavana giden bu seslerin ne denli yankı bulduğu merak ediliyor.
Hatırlayacağınız üzere; 1 Ocak'tan itibaren parti yönetimi ilçe kongrelerini, nisan ayından itibaren ise il kongrelerini başlatacağı, güçlü yönetim yapısı kurulması yönünde de sayın Cumhurbaşkanı 'değişimin büyük' olacağı mesajını vermişti…
Artık memleketimizde yeni bir toplum ve yeni bir siyaset var. Yeni toplumun yeni siyasetten beklentileri de öncekinden çok farklı. Üstüne bir de Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçildi. Siyasetin kodları değişti…
İşte bu yenilikle birlikte millet artık parti içi demokrasilere hasret kaldı.
Kendi partilerinin üst mercilerine “biz değişim istiyoruz, şu kriterde yeni isim bekliyoruz, bize hizmet üretecek adam lazım” sözünü pratiğe geçirmiştir.
Kendine yakın olan isimleri bulamayanlar çareyi başka kapılarda arayacaktır…
AK Parti’nin genel merkez yöneticilerine defaatle duyurulur;
Değişim, hem de hemen şimdi!  Faruk Akça
 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNCEL Kategorisindeki Diğer Haberler
Cübbeli Ahmet Hoca’nın bir süre önce özellikle Batman ve Adıyaman’ı adres g..
Rahatsızlanarak acil servise başvuran hastanın duran kalbini çalıştırmak iç..
Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, Yılmaz Güney Sinema S..
Erkam Yazılım Şirketi tarafından tasarlanan Dünyanın ilk Kürtçe dijital oyu..
Alınan tedbirler ve ağırlaştırılan cezalara rağmen anız yangınları önlenemi..
AK Parti Batman İl Başkanı Av. Akif Gür, partisinin 7. Olağan Kongresinde M..
RSS
© 2020 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=