Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER


‘Genel greve gideriz’

29 Haziran 2020, 17:15 - Okunma: 978

Batman’da Türk-İş'e bağlı sendika temsilcileri, Kıdem Tazminatında yapılmak istenen düzenlemeye karşı Petrol-İş Şube binasında bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

‘KIDEM TAZMİNATI, İŞÇİ SINIFININ KIRMIZI ÇİZGİSİDİR’
Hükümetin, kıdem tazminatına yönelik hazırlığına tepki gösteren Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) ve Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) 81 ilde eşzamanlı basın açıklaması yaptı. Petrol İş Sendikası Batman Şubesinde yapılan basın açıklamasına, SES ve Genel-İş Sendikası temsilcileri de destek verdi. Burada konuşan Petrol-İş Şube Başkanı Şehmuz Kaygusuz, “Kıdem tazminatı kazanılmış bir haktır. İşçilerin geleceğinin garantisidir. Eğer taslak meclise gelirse genel greve gideriz” diye konuştu. 
Son günlerde çalışma hayatında sıkıntılı bir durum yaşandığını belirten Kaygusuz, şöyle devam etti; “Kıdem tazminatı hakkımızla ilgili bazı düzenlemeler yapılmak isteniyor. Kıdem tazminatının kaldırılarak yerine tamamlayıcı emeklilik sistemi getiriliyor. Ama ortada paylaşılan bir taslak yok, sadece medyada yer alan haberler var. Kıdem tazminatı hakkımız masaya yatırılmak isteniyor. Daha esnek bir çalışma düzeni kabul ettirilmeye çalışılıyor. Bunların hiçbirini kabul etmiyoruz. Böyle bir teklifin gündeme gelmesi ve tartışılması çalışma hayatının huzurunu bozmuştur. Kıdem tazminatı, Türkiye işçi sınıfının ve TÜRK-İş’in kırmızı çizgisidir. Bugün çalışanlar ve gelecekte çalışacak olanlar için kıdem tazminatının mevcut haliyle korunmasını istiyoruz. Kıdem tazminatının fona devredilmesi, süresinin azaltılması gibi bu hakkın,  25 yaş altı ve 50 yaş üstü çalışanlara belirli süreli iş sözleşmesi yaptırılması gibi, bu hakkın tasfiyesine ya da zayıflatılmasına yönelik her türlü girişiminin karşısında olmaya devam edeceğiz.”

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNCEL Kategorisindeki Diğer Haberler
Yaz dönemi Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Batman’da bir Vali Ya..
Basın toplantısı düzenleyen Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin, yapılan hi..
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor...
Son günlerde Batman’da artan Koronavirüs vakalarına dikkat çeken Vali Hulus..
Son günlerde Batman’da Koronavirüs nedeniyle peş peşe yaşanan ölümlerin ard..
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Vali ..
RSS
© 2020 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=