Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER


Genç ASKON’da görev değişimi

20 Ocak 2021, 15:08 - Okunma: 780

Tüzük gereği görev süresi dolan Genç ASKON Batman Şube Başkanı Ahmet Özok, görevi Serkan Şahin’e bıraktı.

ASKON yöneticilerinin de katıldığı ASKON Batman Şube Başkanlığı binasında devir teslim töreni gerçekleştirildi. Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Şube Başkanı Selman Nasıroğlu, Başkan Yardımcısı Ekrem Tüzün ve yönetim kurulu üyelerinin katıldığı törende konuşan ASKON Şube Başkanı Nasıroğlu, ASKON'un sadece zenginlerin yeri olmadığını ve fakir ve fukaranın yeri olduğunu belirtti. Devir teslim törenini ardından Genç ASKON Batman Şube Başkanı Serkan Şahin göreve başladı. ASKON Batman Şube Başkanlığı binasında gerçekleştirilen başkanlık devir teslim törenine, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Şube Başkanı Selman Nasıroğlu, Başkan Yardımcısı Ekrem Tüzün ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.
'KENT EKONOMİSİNE CİDDİ KATKI SUNUYORUZ'
Devir teslim töreninde konuşan ASKON Şube Başkanı Nasıroğlu, “2016'da Genç ASKON'umuzu Ahmet Özok kardeşimizle kurmuştuk. 2 dönemi bittiği için bırakmak zorunda kaldı ve Genç ASKON'un yeni başkanı Serkan Şahin kardeşimize devretti. Kendilerine plaket ve beratlarını takdim edeceğiz. ASKON hepinizin yeridir. Sadece zenginlerin değil, fakir-fukaranın yeridir. Biz günümüzün çoğunu, gelen arkadaşlarımıza yardımcı olmak babında burada geçiriyoruz. Hem kadın komisyonumuz, hem gençlik kadememiz hem de ana kademedeki arkadaşlarımız olsun, hizmet etmeye devam ediyoruz. Üye sayımız belki azdır ama arkadaşlarımızın yanında çalışan 5 bine yakın insan vardır. Batman gibi bir yerde 5 bin insanın çalışması ortalama 15 bin kişiye tekabul ediyor. Yani bunun kasabı, manavı vs. derken, kentin ekonomisine ciddi bir katkı sunduğumuzu düşünüyorum. Beşeriz, insanız ve elbette ki hatalarımız olacak. Önemli olan iyi niyetle, kardeşlik hukuku içerisinde birbirimizi iyi yönde eleştirmektir. Tek dileğimiz budur. Felsefemiz, derneğimizin vizyon ve misyonu da budur” dedi.
‘HERKESİN AŞI OLMASINI İSTİYORUZ’
Yaklaşık 1 yıldır Pandemi sürecini yaşadıklarını kaydeden Nasıroğlu, “İşverenler anlamında ilk 6 ay çok kötü bir süreçti. Çünkü insanlar çalışamadı, rahat işine gidemedi. Aşı çıktı; inşallah bütün vatandaşlarımız bu aşıyı yapar. Bazı yanlış medyalarda 'Aşı olmayalım, aşı kötüdür' diye ifadeler var. Biz kurum olarak bu düşünceye kesinlikle katılmıyoruz. Bütün vatandaşlarımızın aşı olmasını istiyoruz. Çünkü aşı olmaz isek vücudumuz bağışıklık kazanmaz. Kazanmadığımız zaman da bu hastalık içimizden çıkmaz. Dolayısıyla tüm vatandaşların bu aşıyı olması lazım. Bizim dileğimiz bu Covid-19 pandemisinin bitip, üretici arkadaşlarımızın yine 1 yıl önceki gibi işlerinin başına gidip çalışmalarıdır. Tabii fabrika çalışmayınca genç kardeşlerimiz de çalışmıyor. Çalışamayınca da evine ekmek getiremiyor. Biz bu anlamda büyük bir üzüntü yaşıyoruz. Ama Pandemi sadece ülkemizde ya da Batman'da değil, dünyanın her tarafında var. Belki de buna en az şekilde teğet geçen ilimiz veya ülkemizdir.
‘UMADIK 2021’DE NORMAL SÜRECE DÖNERİZ’
Bu konuda vatandaşlarımız başlangıçta yasaklara riayet etmedi ama bu dönemlerde ciddi bir şekilde riayet etti. Biz bu yasakların uygulanmasına kesinlikle katılıyoruz. Başta arkadaşlar, vatandaşlarımız yasakları eleştirdi ve 'yasaklar olmasın' dedi. Ama biz dahil olmak üzere, işin farkında değildik. İnşallah bu Korona’yı atlatırız. Ekonomik anlamda da 2021'in ikinci altı ayında inşallah normal sürece döneceğimizi düşünüyorum, ki veriler öyle gösteriyor" diye konuştu. Görevini yeni başkan Şahin'e tevdi eden Genç ASKON Kurucu Şube Başkanı Ahmet Özok, “İki dönem Genç ASKON Batman Şubemizin kurucu başkanlığını yaptım. Tüzüğümüz gereği ve aynı zamanda yaş nedeniyle görev süremi doldurdum. Rabbim hem Serkan kardeşimizin hem de yönetiminin başarılar ve muvaffakiyetlerle güzel işler yapmasını can-ı gönülden istiyorum. Görevinde başarılar diler, hayırlı uğurlu olsun" dedi.
‘DAHA DA AKTİF OLARAK SAHADA OLACAĞIZ’
Genç ASKON'un yeni başkanı Serkan Şahin ise, “2015'ten beri ASKON STK'sı altında görev yapmaktayım. Bu onurlu ve şerefli görevi bana uygun gören değerli Selman Nasıroğlu Başkanıma ve Ahmet Özok başkanıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Biz burada Genç ASKON olarak Batman'a, halkımıza, gençlerimize ne kadar yararlı olabiliriz? Onu tartışmak ve gündemde tutmak için, bir birey olarak buradayız. Umarım gençlerimize, Batman'a, ülkemize kaliteli iş istihdamı yönünde hizmetlerimiz olur. Özellikle gençlerimizin en büyük sorunu iş istihdamıdır. Üniversite mezunu olanların özellikle çok farklı sınavlardan geçtikten sonra hala işsiz olduklarından dolayı, bunları sıkça gündeme getirmek istiyoruz. İnşallah ileriki dönemde daha da aktif olarak sahada olacağız. Rabbim utandırmasın" dedi. Recep Akın

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNCEL Kategorisindeki Diğer Haberler
Mavi kategoride yer alan Batman’da iyi durumun korunması için denetimler ar..
Geçtiğimiz hafta hırsızlar tarafından iki kez ofisinin kapısı kırılan esnaf..
Hasankeyf-2 köprüsünün ikinci şerit açılışı için Batman’a gelmesi beklenen ..
AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir ve İl Başkanı A. Akif Gür, İlçe ..
2019 yılında tamamen yeni yerleşim yerine taşınan Hasankeyf ilçesinde Hafta..
Batman'ın Sason ilçesinde Cuma namazı öncesi ilçedeki tüm camilerde Bit..
RSS
© 2021 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=