Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER


Batman’da Öğretmenim Derneği kuruldu

24 Şubat 2021, 14:14 - Okunma: 675

Batman’daki dernekler arasına yeni bir dernek daha katıldı. Öğretmenim Derneği yönetimi, basın açıklaması yaparak derneğin kuruluşunu ilan etti.

 2 Şubat tarihinde Batman Valiliğine yaptıkları başvurunun olumlu sonuçlandığını belirten Öğretmenim Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Şehmus Önlü, “Yıllardır alanında başarı göstermiş eğitimci arkadaşlarımızla birlikte, 2 Şubat 2021 tarihinde Batman Valiliğine yapmış olduğumuz başvurumuz olumlu sonuçlanmış olup, Valilik Makamının Olur’ları ile Öğretmenim Derneği kurularak faaliyetlerine başlamıştır. Öğretmenim Derneği; Eğitim ve öğretimin her kademesinde hizmet veren ya da vermiş olan veya hizmet verme niteliğine sahip olan eğitimcileri ve eğitim çalışanlarının, birlik ve beraberliğini sağlayarak, belirtilen amacın gerçekleşmesi için tanıtma, eğitim, teşkilatlanma çalışmalarını yürüterek, ülkenin en dinamik zenginliği olan gençliğin şuurlu nesiller olarak yetiştirilmesine katkıda bulunarak, ülkenin maddi ve manevi kalkınmasına ve eğitimine destek olarak, milli ve manevi değerlerin korunması için faaliyette bulunarak, tecrübeleri paylaşarak, varlıklı hayırseverlerin mali imkânları ile eğitimcilerin tecrübelerini bir araya getirerek hayra vesile olarak, benzer hassasiyetlere sahip diğer dernek ve vakıflarla birlikte hareket ederek fikir alışverişinde bulunmak ve onlarla dayanışmak” amacı ile kurulmuştur. Öğretmenim Derneği olarak birinci gayemiz Batmanlı eğitimcileri Sosyal Medyada örgütleyerek birlikte hareket etmelerini sağlayabilmektir. Bu kapsamda ilk etapta kurduğumuz Telegram kanalında şu an Batman’da görev yapan Bin’e yakın eğitimci bizleri takip etmektedir. Eğitimcilerle beraber çeşitli anketler ve görüşmeler yaparak  raporlar yayımlamayı ve karar mekanizmalarındaki aktörlerin bu raporlar doğrultusunda hareket etmeleri için sivil saiklerle çaba göstermeye çalışacağız. Kısacası Öğretmenim Derneği; Batmanlı eğitimcilerin sesi olarak her eğitimcinin gönlünde ve zihninde yer edinmesi için çaba sarf edecektir” diye konuştu. Dernek yönetimi şu isimlerden oluştu; “Şehmuz Önlü Başkan, Veysi Bulut Başkan Yardımcısı-Sekreter, Mehmet Şerif Özdemir Başkan Yardımcısı-Sayman, Ümit Dursun Başkan Yardımcısı-Eğitim İşleri, Süleyman Avcı Başkan Yardımcısı-Medya İşleri, Ahmet Erpolat Başkan Yardımcısı-Hukuk İşleri ve Mehmet Akgül Başkan Yardımcısı-Sosyal İşler.”
 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNCEL Kategorisindeki Diğer Haberler
Batman Tarım ve İl Müdürü Mehmet Gün, Batman Çevre Gönüllüleri Derneği'..
Büro Memur-Sen Batman Şube Başkanı Hüseyin Şansi, Büro Memur-Sen’in kuruluş..
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Siirt Bölge Müdürlüğü, 2021 Mart ayına ili..
Çekimleri Batman, Hasankeyf ve Gercüş'te yapılan Seyran Dizisi, izleyic..
Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir, İngiltere Ankara Büyükel..
Batman'da Kızılay'ın yaptığı kan bağışı çağrısına cevap veren Batma..
RSS
© 2021 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=