Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER


‘İş kazaları araştırılmalı’

03 Mart 2021, 13:42 - Okunma: 248

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Batman Temsilciliği, son günlerde Batman’da yaşanan iş kazalarıyla ilgili açıklama yaptı.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) Batman İl Koordinasyon kurulu, son günlerde Batman’da yaşanan iş kazalarıyla ilgili basın açıklaması yaptı. Temsilciliğin açıklaması şöyle; “Batman’da son dönemlerde inşaatlarda meydana gelen iş kazaları ve can kayıpları hepimizi derinden etkilemiş ve sarsmıştır. Üretimin ana unsurlarını oluşturan iş yeri ortamı, üretim araçları ve çalışan insan, üretim süreci boyunca sürekli olarak iletişim ve etkileşim içinde bulunmaktadır. Bunun sonucunda ise çalışan insan açısından çeşitli sorunlar gündeme gelmektedir. İş yerindeki çeşitli fiziksel ve kimyasal etmenler ile mekanik ve ergonomik etmenler, çalışan insan üzerinde doğrudan ve dolaylı etkilere yol açmaktadır. İş yerindeki olumsuz çalışma koşullarının dolaylı etkileri ise iş kazaları şeklinde kendini göstermektedir ve ne yazık ki inşaatlarda meydana gelen çoğu iş kazaları ciddi hasarlı yaralanmalar ve can kayıplarıyla son bulmaktadır. İş kazalarını önleme çalışmalarına, öncelikle iş kazası öncesinde mevcut olan güvensiz durum ve davranışların ve kazaların sebeplerinin incelenmesiyle başlanmalıdır. İnşaat alanlarında meydana gelen bu iş kazalarının başlıca sebepleri; inşaat alanında gereken güvenli ortamın sağlanmaması, bu alanlardaki denetimlerin eksik kalışı ve kaza yapan işçilerin iş ile ilgili mesleki eğitim sertifikalarının olmayışıdır.”

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNCEL Kategorisindeki Diğer Haberler
Batman’da Mart ayı başından bu yana katlanarak artan vakaların önüne bir tü..
Yargıtay, Şerzan Kurt’u öldüren ve ‘kasten öldürme suçu’ndan yargılanan pol..
Batman’da park halindeki aracın camını kıran hırsızlar, araç içerisinde bul..
Batman Tilmerç yakınından geçen DSİ sulama kanalında biriken kirli sular ve..
Bahçelievler, Şafak ve Seyitler Mahallelerinde iki hafta içinde hırsızlık a..
Batman Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürütmüş olduğu bir soruşturma kapsamınd..
RSS
© 2021 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=