Güncel:
31 NUMARALI REKLAM ALANI
46 küstah adam

Batman Merkeze bağlı Binatlı Köyü Kalkındırma ve Yardımlaşma Derneği saat:14.00'te yaklaşık 50 kişinin katılımıyla Binatlı Köyü'nde açılışı gerçekleştirildi.

Köydeki bayanlarında ilgi gösterdikleri derneğin açılış töreninde konuşan Dernek Başkanı Behcet Gönül, Binatlı Köyü'nün yaklaşık 7 bin yıllık geçmişe sahip bir yerleşim yeri olduğunu ve 4 bin kişilik bir nüfusa sahip olduklarını ifade etti

Derneklerinin amacının bir bütün olarak köylerine katkı sunmak için öncülük yapmak olduğunu ve dernek üyelerinin şu an 80 kişiden oluştuğunu kaydeden Başkan Gönül, "12 yıl önce 650 seçmenin oyunu alarak köylerinin belde olması için zamanın Batman Valisi Salih Şarman'a dilekçe verdik." dedi.

Köyün sorunlarına da değinen Dernek Başkanı Gönül, "Köyümüzde şu an 3 camii, 1 Kuran kursu, 1 ilköğretim okulu ve 500 hane var. Köy halkı olarak liseye acil ihtiyaç duyuyoruz. Köyümüzde yaklaşık 100 lise öğrencisi var. Köyümüzde lise olmadığı için bazı öğrencilerimiz ilköğretimden sonra okuyamıyor. Liseye giden öğrencilerimizin her gün Batman'a gidip gelmesi problem oluşturuyor. Maddi imkânı olmayan çocuklarımız ise liseye gidemiyor. Yetkililerden bu sorunumuza acil çözüm bulmalarını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Çok Amaçlı Lise projesinin gündemde olduğunu duyduklarını bunun köylerine yapılması halinde komşu köylerin de bundan istifade edeceğini sözlerine ekledi.Haber Merkezi


Anahtar Kelimeler
Misafir Avatar
İsim
E-Posta
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×