Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER

Yazarlar

 Uzun bir aradan sonra ilk mağlubiyet. Futbolda böylesi sonuçların ortaya çıkması doğaldır. Çünkü bugün Belediye Kütahyaspor maçında, Petrolspor’un bir türlü gereken ve de herkesin bildiği, gördüğü bir anlay..
Anlatırlardı bize daha düne kadar. Bir hafıza misali gibi odaklandı beynimizin ücra köşelerine. Berivan olabilmek, manasıyla kavrayabilmek, hissetmektir bazen. Bazen de anlayıştır. Berivan odur ki yaşadığı yerde anlam, yaşama izin vermez. Değer vereceksen eğer bir Berivan gibi. Ol o..
Gençler çevrimiçi olmak, kadınlar ise çamaşır makinası istiyorDezavantajlı göçebe gruplarla ilgili akademik çalışmalarımdan elde ettiğim sonuçları bu köşeden okuyucularım ile paylaşmaktayım. Geçen hafta Mersin’de düzenlen..
20 Ocak 2003 yılında kendi gazetemizi çıkarmaya karar verdiğimizde Batman’da bugün gibi çok fazla gazete yoktu. Hem okunabilirlik hem de tasarım olarak farkındalık olması amacıyla tabloit gazete çıkarmaya karar vermiştik. 17. yüzyıl sonrası 19. Yüzyılda gaze..
21.yy iletişim teknolojisine aşina bir o kadar da meraklı olan insanoğlunun çabucak eskittiği ve unuttuğu ne çok şey var değil mi? An’lık yaşama labirenti gibi iletişim ağları. Öyle bir sarmalıyor ki kenetlemek değil her türlü bağı zayıflatmak üzerine kurulu...
Bunalıma girmiş bir yapısı vardı. Zevk aldığı bir şeyciği kalmamıştı. Müzikten hoşlanmıyordu, sinema ile arası zaten hiç olmamıştı. Kitap okuduğu yıl 35 yıl öncesine aitti ve o da bir ders kitabıydı. Herkes bir yerlere varmaya çabalarken, dahası çağdaşlarının bir&ccedi..
Gençlik spor merkezi her sene düzenlemiş olduğu gezilerle gençleri farklı farklı şehirlerde farklı farklı kültürleri tanıtmaya devam ediyor.Bence Batman Valiliğinin gençlere sağlamış olduğu en güzel imkanlardan bir tanesi de yapmış olduğu geziler. Gen&ccedi..
     Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin pek çok yerinde toplantılara katılmaktadır. Muhtarların da  katıldığı bir toplantıda, Lozan'la ilgili olarak söylediği sözler, Türkiye'de hem halkımız arasında, hem de tarihç..
Rahman ve Rahim olan Allah'ın adıyla. Murakabe, kulun sürekli olarak Cenab-ı Hakk'ın (c.c.) gözetimi altında bulunduğunun idrakinde olması halidir. İnsanın manevi alemine dalarak huzur halini zevk etmesi ancak her an Rabbin huzurunda olduğu şuuruna erişmesi ile mümkün olu..
Corona Virüs başta olmak üzere enfeksiyonların arttığı son günlerde bağışıklık sistemini güçlendirmenin önemi bir kez daha gündeme geldi.Peki, bağışıklık sistemini güçlendirici takviyeler nelerdir?Bağışıklık sistemini güçlendirmek ..
Duygu nedir?Duygu yaşama dair verdiğimiz içsel ve dışsal tepkilerdir. Belkide var olduğumuzu göstermek için istemliistemsiz uyarıcılarımızdır. Bedenin can bulduğunu gösteren uyarıcılardır.Peki bu duygular nelerdir?Öfke, Üzüntü, Korku, Sevgi, Ze..
Sobaya temastan, doğalgaz faturasından değil hakemden bahsediyorum. 'Sağlık güvenlisine de sarı kart gösterilir mi? İdi, 2021'in son haftalarında gündem. 'Hakemden izinsiz sahaya girilmez, cezası sarı karttır'. Evet, kuralda böyle yazıyor. Açık ve net. Ardı..
RSS
© 2022 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=