Lütfen bekleyin..


Yazarlar

Mübarek Ramazan ayını eda ettik ve artık Ramazan Bayramını birlik ve beraberlik içinde kutlamanın zamanı geldi. İslam alemi Ramazan ayında oruç tuttu ve ibadetle, zikirle bu ayı kutladı. Allah-u teala Ramazanı oruçla geçiren müslümanlara bayramı hediye etti..
Anlatırlardı bize daha düne kadar. Bir hafıza misali gibi odaklandı beynimizin ücra köşelerine. Berivan olabilmek, manasıyla kavrayabilmek, hissetmektir bazen. Bazen de anlayıştır. Berivan odur ki yaşadığı yerde anlam, yaşama izin vermez. Değer vereceksen eğer bir Berivan gibi. Ol o..
Müziğini felsefi düzleme taşıdığı müzikli söyleşilerle geniş ilgi uyandıran Batman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Göktepe, “Bilgi Dediğin…” adlı yeni müzikli söyleşisiyle hem d&u..
Kesinlikle bir kaygı hali ve beklemede bir durum var. Neden böyle bir cümleyle başladım, onu anlatayım. Bölgede ve Batman’da kiminle konuşursanız konuşun bir kaygı halini yansıtacaktır.Kimse uzun vadeli yatırım yapmıyor. Herkes beklemede. 16 Nisan referandumu bir rahatlık ve h..
21.yy iletişim teknolojisine aşina bir o kadar da meraklı olan insanoğlunun çabucak eskittiği ve unuttuğu ne çok şey var değil mi? An’lık yaşama labirenti gibi iletişim ağları. Öyle bir sarmalıyor ki kenetlemek değil her türlü bağı zayıflatmak üzerine kurulu...
Gençlik spor merkezi her sene düzenlemiş olduğu gezilerle gençleri farklı farklı şehirlerde farklı farklı kültürleri tanıtmaya devam ediyor.Bence Batman Valiliğinin gençlere sağlamış olduğu en güzel imkanlardan bir tanesi de yapmış olduğu geziler. Gen&ccedi..
 Bereket denilince çalışmak, çalışmak denince günü ve zamanı tam ve ekonomik olarak kullanmak gerekir ki verimlilik artsın. Verimlilik=bereket, kanaat tabi ki olması gereken en önemli kural. Ben işin daha çok verimlilik kısmını öne çıkaracağım. Es..
En sıcak yaz günlerinde bile sabahın ilk ışıklarıyla konuk ettiği insanlara ve tüm canlılara serin bir esinti veren Hasankeyf, bugünlerde hiç sabah olmasını istemiyor artık.Çünkü her yeni sabah, onu ölüme bir adım daha götürüyor.D..
Üç şaraptan sonrası uykudurVe susuzluk üzüm çekirdeklerin deGece, kansız dipçiklerinde bekçilerinYaralı bir Ceylan'ın gözleribıçağın sesinde incinirÜç şaraptan sonrası sessizliktirVe sevişmek halindeki kaldırımlar..
Bildim bileli Batman’da uçak biletleri pahalıdır.Son yıllarda özel sektör uçuşlarıyla uçak biletleri tüm dünyada oldukça ucuzladı.Batman hariç…Bir araştırma yapılırsa belki de mesafeye göre dünyanın en pahalı u..
 2017/2018 Sezonunda ilimizi Spor Toto 3.Lig 1. Grupta temsil edecek olan Batman Petrolspor'un bu sezon göstereceği performans şimdiden merak konusu olmuş durumda. Yeni yönetimi, teknik heyeti ve neredeyse tamamı değişmiş kadrosuyla lige başlayacak Batman Petrolspor'un tra..
Zafer diye anlatılan bir anlaşma ve şuana kadar kandırılan bir millet, evet binlerce şehit verdik bu topraklar uğruna ama gelin görün ki cephede kazandığımızı masalarda nasılda fazlasıyla veriyorduk... 20.09.2012 / 00:00Amaç sadece Osmanlıyı yıkmak değildi amaç bir halkın..
RSS
© 2017 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=