Lütfen bekleyin..


Yazarlar

Batman amatör liglerinde yer alan temsilcilerimiz, mücadele ettikleri liglerde  var-olmak mücadelesi veriyor.İlimizde mevcut 33 amatör futbol takımı var. Başlarındaki Kulüp başkanları ve yöneticileri bu işi cani gönülden ve kahramanca yaptıkları gö..
Önce Ramazan telaşı başladı. Tam o sırada Devlet Bahçeli seçim erkene alınmalı, ‘hatta Ağustos’ta yapılmalı’ dedi. Devlet Beyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüşmesinden sürpriz bir karar çıktı ve seçim 24 Haziran’a alı..
Anlatırlardı bize daha düne kadar. Bir hafıza misali gibi odaklandı beynimizin ücra köşelerine. Berivan olabilmek, manasıyla kavrayabilmek, hissetmektir bazen. Bazen de anlayıştır. Berivan odur ki yaşadığı yerde anlam, yaşama izin vermez. Değer vereceksen eğer bir Berivan gibi. Ol o..
Merhaba değerli Batman Medya Gazetesi okurları.Bundan böyle yerel basınımızın güzide kuruluşlarından Batman Medya Gazetesinin siz değerli okurları için gönüllülük esasına göre insan olabilmenin erdemi, vakarı ve adabına göre sosyal, kültürel..
Gençler çevrimiçi olmak, kadınlar ise çamaşır makinası istiyorDezavantajlı göçebe gruplarla ilgili akademik çalışmalarımdan elde ettiğim sonuçları bu köşeden okuyucularım ile paylaşmaktayım. Geçen hafta Mersin’de düzenlen..
11 Ayın sultanı her yıl büyük bir özlemle beklenir ve Ramazan ayına kavuşmanın mutluluğu bütün İslam âlemini kuşatır. Rahmet ve merhamet ayı Ramazanı bu yılda geride bıraktık.Geçmiş yıllarda Batman Türkiye’de belki de iftar çadırı olmayan t..
21.yy iletişim teknolojisine aşina bir o kadar da meraklı olan insanoğlunun çabucak eskittiği ve unuttuğu ne çok şey var değil mi? An’lık yaşama labirenti gibi iletişim ağları. Öyle bir sarmalıyor ki kenetlemek değil her türlü bağı zayıflatmak üzerine kurulu...
Gençlik spor merkezi her sene düzenlemiş olduğu gezilerle gençleri farklı farklı şehirlerde farklı farklı kültürleri tanıtmaya devam ediyor.Bence Batman Valiliğinin gençlere sağlamış olduğu en güzel imkanlardan bir tanesi de yapmış olduğu geziler. Gen&ccedi..
Duygu nedir?Duygu yaşama dair verdiğimiz içsel ve dışsal tepkilerdir. Belkide var olduğumuzu göstermek için istemliistemsiz uyarıcılarımızdır. Bedenin can bulduğunu gösteren uyarıcılardır.Peki bu duygular nelerdir?Öfke, Üzüntü, Korku, Sevgi, Ze..
 Mart ayı içerisinde bulunmuş olduğum İsviçre, Almanya ve Avusturya ziyaretlerinde evlerine konuk olduğum Mardinli Süryani YILDIZ ailesi konukseverlik ve ve sıcacık aile ortamları ile örnek olacak bir aile, Şao ve Bersom Amca’nın aileleri ile AKTAN ailesi, iç..
Seçim kararının alındığı 18 Nisan tarihinden bu yana iki ayı aşkın bir süre geçti.Bu süre zarfında yaşananlara şöyle bir bakıyorum da…Ben seçimlerin Demokrasinin Düğünü olduğunu bilirim.Düğün öncesi hazırlıkları ise..
Raylarında çiçek açmıştır trenKalbi oyuk vedalarlaVedalar ki yağmurlarında NisanınIslaklığı düşünce kirpiklerimeKıymıklarda kesilir parmak uçlarımEskimiş plakta çalıyor susuşlarımKır saçlarında el ele iki kişiydikDolanarak ço..
RSS
© 2018 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=