Lütfen bekleyin..


Yazarlar

Koskoca 60 yıllık bir çınar Batman Petrolspor’un düştüğü durumdan memnun olanlara tek bir soru sormak istiyorum. Bu rezalet tablo sizi hiç mi hiç rahatsız etmiyor.Sezon başından beri yanlış giden birtakım durumlar oluştu ve bu durum karşısında sessiz ve ..
Türkiye’de siyasi istikrar var mı var. AK Parti’nin 17 yıllık iktidarında akılları zorlayan gelişmeler ve değişimler oldu. Dünyada da aynı süreçlerde değişimler oldu. Türkiye’deki değişim ve gelişimi olması gereken ve sıradan normal göstermek ç..
Anlatırlardı bize daha düne kadar. Bir hafıza misali gibi odaklandı beynimizin ücra köşelerine. Berivan olabilmek, manasıyla kavrayabilmek, hissetmektir bazen. Bazen de anlayıştır. Berivan odur ki yaşadığı yerde anlam, yaşama izin vermez. Değer vereceksen eğer bir Berivan gibi. Ol o..
Gençler çevrimiçi olmak, kadınlar ise çamaşır makinası istiyorDezavantajlı göçebe gruplarla ilgili akademik çalışmalarımdan elde ettiğim sonuçları bu köşeden okuyucularım ile paylaşmaktayım. Geçen hafta Mersin’de düzenlen..
Seneler nasılda geçiyor, hem de baş döndürürcesine. Gazetemizin yıldönümünü kutlayacağız. Batman Medya artık 18 yaşında… Gururla ve onurlu bir geçmişle 17 yılı bitirdik. Bizi biz yapan bizlerle ilk gün yola çıkanlar ve bu yolda bizl..
21.yy iletişim teknolojisine aşina bir o kadar da meraklı olan insanoğlunun çabucak eskittiği ve unuttuğu ne çok şey var değil mi? An’lık yaşama labirenti gibi iletişim ağları. Öyle bir sarmalıyor ki kenetlemek değil her türlü bağı zayıflatmak üzerine kurulu...
Sen hangi enerji düzeyindeysen o enerji düzeyindeki insanlarla buluşturur hayat seni.Zaman zaman böyle afili cümleler ile beyin fırtınası yaparım, yaparız. Ne demektir bu cümlenin anlamı? Tam emin olmamakla beraber bir beyin fırtınası yapacak olsaydım şunları ifade ederdim (Olumsuz düşünen bir..
Gençlik spor merkezi her sene düzenlemiş olduğu gezilerle gençleri farklı farklı şehirlerde farklı farklı kültürleri tanıtmaya devam ediyor.Bence Batman Valiliğinin gençlere sağlamış olduğu en güzel imkanlardan bir tanesi de yapmış olduğu geziler. Gen&ccedi..
Dünyada yaşayan bütün canlılar rahat ve huzurlu yaşamak isterler.  Bunun için de, ellerinden geleni yaparlar.     Rahat yaşamak insanların en büyük özelliklerden biridir. Ama öyle durumlar da vardır ki, insanların bir kısmı bu şeki..
Uzun bir aradan sonra böylesine bir konu ile dönüş oldukça can sıkıcı, bu durumda neler yapabilirizi konuşmak en doğrusu. Dünya Sağlık Örgütü’nün artık bir pandemi olarak kabul ettiği koronovirüs hastalığı (Covid-19) ülkemizde de ön..
Duygu nedir?Duygu yaşama dair verdiğimiz içsel ve dışsal tepkilerdir. Belkide var olduğumuzu göstermek için istemliistemsiz uyarıcılarımızdır. Bedenin can bulduğunu gösteren uyarıcılardır.Peki bu duygular nelerdir?Öfke, Üzüntü, Korku, Sevgi, Ze..
Türkiye Barış Pınarı Harekatına başladığında; Uzun zaman önce Paris’e yerleşen Süryani dostumun anlattığı anısı birden aklıma geldi. Bizzat anlatımı şu şekilde idi; Paris’te gezinirken büyük bir binanın önünde siyah pala bıyıklı ve üniformalı bir..
RSS
© 2020 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=