Lütfen bekleyin..


Yazarlar

Devlet kurumları şeffaf olmalı ve “hesap verir” pozisyonlarını korumalıdır. Hesap verir pozisyondan kastım, devlet kurumları hesap vermek zorundadırlar. Yaptıkları bütün işleri devletin bir gün hesap soracağını bilerek yapmalıdırlar.Batman’da bazı kurumlar nedense ..
“Yeni sistemde olmayacak ortaklıklar ön plana çıkacaktır. Her ne kadar sistem yürütmedeki Başbakan ile Cumhurbaşkanı arasındaki ilişki yumağı bitirdiyse de yeni süreçte siyasi partiler arasında koalisyonlara sıkça rastlanacaktır.”16 Nisan 2017 t..
Anlatırlardı bize daha düne kadar. Bir hafıza misali gibi odaklandı beynimizin ücra köşelerine. Berivan olabilmek, manasıyla kavrayabilmek, hissetmektir bazen. Bazen de anlayıştır. Berivan odur ki yaşadığı yerde anlam, yaşama izin vermez. Değer vereceksen eğer bir Berivan gibi. Ol o..
 Sevgili dostlar….“Tatlı Perşembe” köşemize hoş geldiniz…Türkiye büyük ve köklü bir ülke olduğunu bir kez daha dosta düşmana ispat etti…15 Temmuz 2016 tarihe demokrasi zaferi olarak geçti…Halk s..
Müziğini felsefi düzleme taşıdığı müzikli söyleşilerle geniş ilgi uyandıran Batman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Göktepe, “Bilgi Dediğin…” adlı yeni müzikli söyleşisiyle hem d&u..
Seneler nasılda geçiyor, hem de baş döndürürcesine. Gazetenin yıldönümü gününü kutlayacağız, Medya 15 yaşına giriyor. Yani delikanlı çağında…Biz gazeteciliğimizi merhum Enver Arslan mektebinden aldık. Enver Arslan dik duran bir adam..
Hayat çetin, yollar yaman ve açılır önüne insanın inceden bir sayfa…Üzerine düşünülecek koca bir ömür. Durup dinlenmek ile hiçbir şey yapmamak arasında kısacık bir an vardır. Bir ömrün nasıl hoyrat geçtiğini, nele..
Dedim ki; ”ALLAH’A ULAŞINCA NE OLACAK”3/ÂLİ İMRÂN-14: Zuyyine lin nâsi hubbuş şehevâti minen nisâi vel benîne vel kanâtîril mukantarati minez zehebi vel fıddati vel haylil musevvemeti vel en’âmi vel hars(harsi), zâ..
Gençlik spor merkezi her sene düzenlemiş olduğu gezilerle gençleri farklı farklı şehirlerde farklı farklı kültürleri tanıtmaya devam ediyor.Bence Batman Valiliğinin gençlere sağlamış olduğu en güzel imkanlardan bir tanesi de yapmış olduğu geziler. Gen&ccedi..
Halk sandığa gitti, millet söz aldı ve son sözü söyledi…Kılpayı da olsa sandıktan ‘Evet’ çıktı.Seçim ile ilgili yapılan itirazlar bir bir reddedildi.Şimdi gözler, seçimin kesin sonuçlarını açıklaması için Y&u..
Düşünmek insanın varolma biçimidir.Yani doğru veya yanlış bildiğiniz tümceleri süzgeçten geçirerek, bir kanıya varma sanatıdır. Düşünmek, hayata karşı yapılabilecek en Erdemli ve en etik bir davranış biçimi olduğu gibi, doğru ve hakikatlere..
Referandumda insanların azının kafası hiç olmadığı kadar karışık, çoğununki ise hiç olmadığı kadar rahat.Kafaları karışık olanlar; sorgulayanlar.Ne olup bittiğini, gerçekte hangi değişikliklerin yapılacağını, ilgili değişikliklerin ne sonuçlar doğuracağını ..
RSS
© 2017 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=