Lütfen bekleyin..


Yazarlar

~~Merhaba değerli okuyucularım.Öncelikle son haftalarda kötü sonuçlar alan ve ligin 24.haftasında kendi evinde Yomraspor’u 1-0 mağlup edip bir nebze olsun derin nefes alan Batman Petrolspor’umuzu tebrik ediyorum.Stadyum içerisinde beni derinden üzen ..
~~Türkiye 15 Temmuz’da darbe yapmaya kalkışan TSK içinde yuvalanan hainlere karşı müthiş bir mücadele verdi. FETÖ Terör Örgütü bu ülkeyi açık bir işgale maruz bırakmak için arkasına aldığı ABD ile beraber darbe hain bir girişimi..
Anlatırlardı bize daha düne kadar. Bir hafıza misali gibi odaklandı beynimizin ücra köşelerine. Berivan olabilmek, manasıyla kavrayabilmek, hissetmektir bazen. Bazen de anlayıştır. Berivan odur ki yaşadığı yerde anlam, yaşama izin vermez. Değer vereceksen eğer bir Berivan gibi. Ol o..
Gençler çevrimiçi olmak, kadınlar ise çamaşır makinası istiyorDezavantajlı göçebe gruplarla ilgili akademik çalışmalarımdan elde ettiğim sonuçları bu köşeden okuyucularım ile paylaşmaktayım. Geçen hafta Mersin’de düzenlen..
Zaman su misali akıyor, akıyor da biz farkında değiliz. Sakalımıza, saçımıza düşen aklar her şeyi anlatıyor da biz bir türlü tam manasıyla idrak edemiyoruz.Yıl dönümleri bu olguyu en iyi hissettiren anlamlı ve bir o kadar da acı veriyor. Nasıl da geçiyor yıll..
21.yy iletişim teknolojisine aşina bir o kadar da meraklı olan insanoğlunun çabucak eskittiği ve unuttuğu ne çok şey var değil mi? An’lık yaşama labirenti gibi iletişim ağları. Öyle bir sarmalıyor ki kenetlemek değil her türlü bağı zayıflatmak üzerine kurulu...
Gençlik spor merkezi her sene düzenlemiş olduğu gezilerle gençleri farklı farklı şehirlerde farklı farklı kültürleri tanıtmaya devam ediyor.Bence Batman Valiliğinin gençlere sağlamış olduğu en güzel imkanlardan bir tanesi de yapmış olduğu geziler. Gen&ccedi..
Ofis çalışanları, hareketsiz iş hayatı, sürekli oturarak çalışmak ve ofiste tüketilen sağlıksız araöğünler nedeni ile obeziteye ve hastalıklara yakalanma riski en yüksek olan gruplardanbiridir. Yoğun çalışıyorum, değil diyet yapmak yemek yemeye bile ..
Duygu nedir?Duygu yaşama dair verdiğimiz içsel ve dışsal tepkilerdir. Belkide var olduğumuzu göstermek için istemliistemsiz uyarıcılarımızdır. Bedenin can bulduğunu gösteren uyarıcılardır.Peki bu duygular nelerdir?Öfke, Üzüntü, Korku, Sevgi, Ze..
~~20 Kasım Tarihinde İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman SOYLU’nun himayelerinde; Siirt Hamsi Festivaline Katılmak üzere yola çıktık. Festival alanında akşama kadar devam eden yoğun bir hazırlık ve koşuşturma göze çarpıyordu. Çevre illerden gelen katılımc..
Ortadoğu’nun milattan önceki önemli inançlarından Zerdüştlüğe dayandırılsa bile, Êzidilik kavramına ilk olarak, yaşamını 1153 yılında yitiren Şaristani’nin kitabında rastlanır.Ayrıca 1670–1680 arasında Evliya Çelebi’nin Seyahatname&rs..
~~Vicdan ve akıl süzgecinden geçmeyi başaramayan her söz ve davranış, evvela sahibini yaralamakla beraber, kültüre, topluma ve dine büyük zayiatler vermektedir. Erdem ve değerler'ini kolay bir şekilde yitiren toplumlar, hedefinden saparak amacı araç,&n..
RSS
© 2019 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=