Lütfen bekleyin..


Yazarlar

~~Merhaba değerli okuyucularım.Öncelikle son haftalarda kötü sonuçlar alan ve ligin 24.haftasında kendi evinde Yomraspor’u 1-0 mağlup edip bir nebze olsun derin nefes alan Batman Petrolspor’umuzu tebrik ediyorum.Stadyum içerisinde beni derinden üzen ..
İkibinlerin ilk yıllarıydı… Ülkede gündem yine ekonomi ve terörle ilgiliydi. Bu ülkede son 40 yıldır ana başlıklarımız ekonomi ve terördür. Ve görünen o ki önümüzdeki yıllarda da aynı sorunları konuşmaya devam edeceğiz.Dönelim ik..
Anlatırlardı bize daha düne kadar. Bir hafıza misali gibi odaklandı beynimizin ücra köşelerine. Berivan olabilmek, manasıyla kavrayabilmek, hissetmektir bazen. Bazen de anlayıştır. Berivan odur ki yaşadığı yerde anlam, yaşama izin vermez. Değer vereceksen eğer bir Berivan gibi. Ol o..
Gençler çevrimiçi olmak, kadınlar ise çamaşır makinası istiyorDezavantajlı göçebe gruplarla ilgili akademik çalışmalarımdan elde ettiğim sonuçları bu köşeden okuyucularım ile paylaşmaktayım. Geçen hafta Mersin’de düzenlen..
Türkiye zorlu virajlardan ve sıkıntılardan geçiyor. Sadece Türkiye mi? Bütün Ortadoğu zor günler yaşıyor. Bugün Irak, Suriye kan revan içinde. Aynı sıkıntının İran’da ve ülkemizde de olmasını isteyen güçler var.Amerika İran&rsquo..
21.yy iletişim teknolojisine aşina bir o kadar da meraklı olan insanoğlunun çabucak eskittiği ve unuttuğu ne çok şey var değil mi? An’lık yaşama labirenti gibi iletişim ağları. Öyle bir sarmalıyor ki kenetlemek değil her türlü bağı zayıflatmak üzerine kurulu...
Gençlik spor merkezi her sene düzenlemiş olduğu gezilerle gençleri farklı farklı şehirlerde farklı farklı kültürleri tanıtmaya devam ediyor.Bence Batman Valiliğinin gençlere sağlamış olduğu en güzel imkanlardan bir tanesi de yapmış olduğu geziler. Gen&ccedi..
Gündemde hep bir kilo verme sorunları yaşanıyor gibi görünse de aslında kilo almada birçok insan için problem haline gelmiştir. Kilo problemi olan bir kişinin ‘Ne var canım! Canın ne istiyorsa ye işte!’ dediği kadar kolay değil bu iş. Çünkü..
Duygu nedir?Duygu yaşama dair verdiğimiz içsel ve dışsal tepkilerdir. Belkide var olduğumuzu göstermek için istemliistemsiz uyarıcılarımızdır. Bedenin can bulduğunu gösteren uyarıcılardır.Peki bu duygular nelerdir?Öfke, Üzüntü, Korku, Sevgi, Ze..
~~20 Kasım Tarihinde İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman SOYLU’nun himayelerinde; Siirt Hamsi Festivaline Katılmak üzere yola çıktık. Festival alanında akşama kadar devam eden yoğun bir hazırlık ve koşuşturma göze çarpıyordu. Çevre illerden gelen katılımc..
‘Bu şehrin kaderi değil’ denecek o kadar çok şey var ki.Yazmaya kalksam sayfalar dolmaz.1990’lı yıllarda çok büyük acılar yaşadı bu kent.Kardeşin kardeşi vurduğu, bazen sokaklarının kan gölüne döndüğü o acı dolu günleri ..
~~Vicdan ve akıl süzgecinden geçmeyi başaramayan her söz ve davranış, evvela sahibini yaralamakla beraber, kültüre, topluma ve dine büyük zayiatler vermektedir. Erdem ve değerler'ini kolay bir şekilde yitiren toplumlar, hedefinden saparak amacı araç,&n..
RSS
© 2019 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=