Lütfen bekleyin..


Yazarlar

~~Merhaba değerli okuyucularım.Öncelikle son haftalarda kötü sonuçlar alan ve ligin 24.haftasında kendi evinde Yomraspor’u 1-0 mağlup edip bir nebze olsun derin nefes alan Batman Petrolspor’umuzu tebrik ediyorum.Stadyum içerisinde beni derinden üzen ..
Türkiye’de siyasi istikrar var mı var. AK Parti’nin 17 yıllık iktidarında akılları zorlayan gelişmeler ve değişimler oldu. Dünyada da aynı süreçlerde değişimler oldu. Türkiye’deki değişim ve gelişimi olması gereken ve sıradan normal göstermek ç..
Anlatırlardı bize daha düne kadar. Bir hafıza misali gibi odaklandı beynimizin ücra köşelerine. Berivan olabilmek, manasıyla kavrayabilmek, hissetmektir bazen. Bazen de anlayıştır. Berivan odur ki yaşadığı yerde anlam, yaşama izin vermez. Değer vereceksen eğer bir Berivan gibi. Ol o..
Gençler çevrimiçi olmak, kadınlar ise çamaşır makinası istiyorDezavantajlı göçebe gruplarla ilgili akademik çalışmalarımdan elde ettiğim sonuçları bu köşeden okuyucularım ile paylaşmaktayım. Geçen hafta Mersin’de düzenlen..
Batman basınının duayen gazetecilerinden Enver Arslan bundan tam 27 yıl önce 29 Kasım 1992’de geçirdiği elim bir trafik kazası sonucu aramızdan ayrıldı. Ankara dönüşünde özel aracıyla Batman’a gelirken elim bir trafik kazası sonucu yaşama veda eden Arslan,..
21.yy iletişim teknolojisine aşina bir o kadar da meraklı olan insanoğlunun çabucak eskittiği ve unuttuğu ne çok şey var değil mi? An’lık yaşama labirenti gibi iletişim ağları. Öyle bir sarmalıyor ki kenetlemek değil her türlü bağı zayıflatmak üzerine kurulu...
Çok zamandır söylediğim, yazdığım bir konu var; yarışma programlarının ben merkezcil-egoist insan tipi yetiştirilmesi konusundaki misyonları.Programların isimlerini şimdi zikretmeyelim ama Anadolu insanına yakışır hal ve hareketler değil bunlar.Kimi diyebilir ki bunlar bir projedir v..
Gençlik spor merkezi her sene düzenlemiş olduğu gezilerle gençleri farklı farklı şehirlerde farklı farklı kültürleri tanıtmaya devam ediyor.Bence Batman Valiliğinin gençlere sağlamış olduğu en güzel imkanlardan bir tanesi de yapmış olduğu geziler. Gen&ccedi..
 İnsanoğlu çevredeki her durumu, akıl yoluyla idrak eder. Bu yolla çevresine uyum sağlamasını öğrenir. Kendisindeki algı yeteneğine yine akıl yoluyla ulaşır.     Her yerde pek çok akıllı muhakkak vardır. Akıllılık akıl dengesinin durumuyla alakalı..
Tam da hasta olma mevsimine girerken başta çocuklarımız olmak üzere hepimizin dikkat etmesi gereken ilk husus sağlıklı beslenmek. Grip, soğuk algınlığı ve enfeksiyonlara karşı korunmada bağışıklık sisteminin kuvvetli olmasının önemi büyük. Ancak korunmanın yanı sıra iyileş..
Duygu nedir?Duygu yaşama dair verdiğimiz içsel ve dışsal tepkilerdir. Belkide var olduğumuzu göstermek için istemliistemsiz uyarıcılarımızdır. Bedenin can bulduğunu gösteren uyarıcılardır.Peki bu duygular nelerdir?Öfke, Üzüntü, Korku, Sevgi, Ze..
Türkiye Barış Pınarı Harekatına başladığında; Uzun zaman önce Paris’e yerleşen Süryani dostumun anlattığı anısı birden aklıma geldi. Bizzat anlatımı şu şekilde idi; Paris’te gezinirken büyük bir binanın önünde siyah pala bıyıklı ve üniformalı bir..
RSS
© 2019 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=