Lütfen bekleyin..


Yazarlar

Mübarek Ramazan ayını eda ettik ve artık Ramazan Bayramını birlik ve beraberlik içinde kutlamanın zamanı geldi. İslam alemi Ramazan ayında oruç tuttu ve ibadetle, zikirle bu ayı kutladı. Allah-u teala Ramazanı oruçla geçiren müslümanlara bayramı hediye etti..
“Bazı kendini silahşör ve kalemşör olarak görenler sanırsınız bu partinin savunuculuğunu yapıyor gibi bir izlenim verse de partiye çok ciddi zararlar verdiler. Ak Parti orjini itibariyle böbürlenmeyi sevmeyen, millete hizmet etmenin yaratana hizmet şiarını kendi..
Anlatırlardı bize daha düne kadar. Bir hafıza misali gibi odaklandı beynimizin ücra köşelerine. Berivan olabilmek, manasıyla kavrayabilmek, hissetmektir bazen. Bazen de anlayıştır. Berivan odur ki yaşadığı yerde anlam, yaşama izin vermez. Değer vereceksen eğer bir Berivan gibi. Ol o..
Müziğini felsefi düzleme taşıdığı müzikli söyleşilerle geniş ilgi uyandıran Batman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Göktepe, “Bilgi Dediğin…” adlı yeni müzikli söyleşisiyle hem d&u..
Kesinlikle bir kaygı hali ve beklemede bir durum var. Neden böyle bir cümleyle başladım, onu anlatayım. Bölgede ve Batman’da kiminle konuşursanız konuşun bir kaygı halini yansıtacaktır.Kimse uzun vadeli yatırım yapmıyor. Herkes beklemede. 16 Nisan referandumu bir rahatlık ve h..
21.yy iletişim teknolojisine aşina bir o kadar da meraklı olan insanoğlunun çabucak eskittiği ve unuttuğu ne çok şey var değil mi? An’lık yaşama labirenti gibi iletişim ağları. Öyle bir sarmalıyor ki kenetlemek değil her türlü bağı zayıflatmak üzerine kurulu...
Gençlik spor merkezi her sene düzenlemiş olduğu gezilerle gençleri farklı farklı şehirlerde farklı farklı kültürleri tanıtmaya devam ediyor.Bence Batman Valiliğinin gençlere sağlamış olduğu en güzel imkanlardan bir tanesi de yapmış olduğu geziler. Gen&ccedi..
Türkiye geçtiğimiz 15 Temmuz’da olağanüstü bir gün yaşadı.FETÖ’nün darbe girişimi, halkın sağduyusu ve karşı koymasıyla bastırıldı.Birçok canlar yitirdik, yok yere insanları sokak ortasında vurdular.Bunu yapanlar cezasız kalamazdı. ..
Desenleri karanfil kokan eteklerMızrak uçlu kirpikleriyleSaçlarından vurur kelebekleriKi kadınlar her günKelebekleri bakışlarıyla emzirirDoğumun sancılı halleriyleTomurcuk patlatan dallarKafesle gök arası kışlarıVurmak için ağızlarındanÇi&cce..
Bildim bileli Batman’da uçak biletleri pahalıdır.Son yıllarda özel sektör uçuşlarıyla uçak biletleri tüm dünyada oldukça ucuzladı.Batman hariç…Bir araştırma yapılırsa belki de mesafeye göre dünyanın en pahalı u..
Batmanımızın değerli spor kamuoyu, 2006 yılında Batmanlı hemşehrimiz Mehdi Görük'ün isim babalığını yaptığı ve Yarasa isminin benimsenmesinden sonra yine İstanbul'daki emekçi taraftarlarımızdan ‘Yarasa Orhan’ olarak bilinen Orhan Kaya'nın İstanbul'da..
ADAY ADAYLARI İÇİN LİSTEYE GİRME SÜRECİ DEVAM EDİYOR…AK Parti’de önceki hafta temayül yoklaması vardı. Delegeler her dönemde olduğu gibi bu dönem de temayül yoklamasına büyük ilgi gösterdiler. AK Parti bu dönem bir karar değiş..
RSS
© 2017 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=