Lütfen bekleyin..


Yazarlar

Batman her şeyin en iyisini hak ediyor ama iyisiyle karşılaşıyor mu, işte o tartışılır. Kendimi bildim bileli Batman’ın hep çok önemli sorunları oluyor ve maalesef kendimi bildim bileli de o sorunlar çözülemiyor.Batman’dan 10 yıl uzaklaşın, 10 yıl sonra bu ..
Anlatırlardı bize daha düne kadar. Bir hafıza misali gibi odaklandı beynimizin ücra köşelerine. Berivan olabilmek, manasıyla kavrayabilmek, hissetmektir bazen. Bazen de anlayıştır. Berivan odur ki yaşadığı yerde anlam, yaşama izin vermez. Değer vereceksen eğer bir Berivan gibi. Ol o..
Gençler çevrimiçi olmak, kadınlar ise çamaşır makinası istiyorDezavantajlı göçebe gruplarla ilgili akademik çalışmalarımdan elde ettiğim sonuçları bu köşeden okuyucularım ile paylaşmaktayım. Geçen hafta Mersin’de düzenlen..
Batman basınının duayen gazetecilerinden Enver Arslan bundan tam 25 yıl önce 29 Kasım 1992’de geçirdiği elim bir trafik kazası sonucu aramızdan ayrıldı.Enver Arslan Batman’ın ilk günlük gazetesi Çağdaş Gazetesi’nin kurucusu ve sahibiydi. İnce bir kişi..
21.yy iletişim teknolojisine aşina bir o kadar da meraklı olan insanoğlunun çabucak eskittiği ve unuttuğu ne çok şey var değil mi? An’lık yaşama labirenti gibi iletişim ağları. Öyle bir sarmalıyor ki kenetlemek değil her türlü bağı zayıflatmak üzerine kurulu...
Gençlik spor merkezi her sene düzenlemiş olduğu gezilerle gençleri farklı farklı şehirlerde farklı farklı kültürleri tanıtmaya devam ediyor.Bence Batman Valiliğinin gençlere sağlamış olduğu en güzel imkanlardan bir tanesi de yapmış olduğu geziler. Gen&ccedi..
Duygu nedir?Duygu yaşama dair verdiğimiz içsel ve dışsal tepkilerdir. Belkide var olduğumuzu göstermek için istemliistemsiz uyarıcılarımızdır. Bedenin can bulduğunu gösteren uyarıcılardır.Peki bu duygular nelerdir?Öfke, Üzüntü, Korku, Sevgi, Ze..
 Kudüs’ün adını ve ihtişamını ilk olarak rahmetli babaannem Fatma’dan duymuştum. Küçük bir çocuk iken bana her zaman Kudüs’ü anlatır ben de çocuk aklım ile hayal etmeye çalışırdım. Resmini bile görmeden aşık olmuşt..
Batman Belediyesine ait Yılmaz Güney Sinema Salonu malumunuz geçtiğimiz yıl 30 Ocak tarihinde çıkan yangında tamamen yanmıştı.O yangın ile ilgili o dönemler çeşitli iddialar havada uçuştu.Kayyum yönetiminin sinema salonunu kapatacağı söylendi durdu..
Raylarında çiçek açmıştır trenKalbi oyuk vedalarlaVedalar ki yağmurlarında NisanınIslaklığı düşünce kirpiklerimeKıymıklarda kesilir parmak uçlarımEskimiş plakta çalıyor susuşlarımKır saçlarında el ele iki kişiydikDolanarak ço..
Bildim bileli Batman’da uçak biletleri pahalıdır.Son yıllarda özel sektör uçuşlarıyla uçak biletleri tüm dünyada oldukça ucuzladı.Batman hariç…Bir araştırma yapılırsa belki de mesafeye göre dünyanın en pahalı u..
Birkaç ay sonra nihayet 3. etap çalışmasının silüeti  büyük çapta netleşti. Hafif dokunuşlarla fotoğraf daha da net ortaya çıkmaya başladı. Aylardır gösterilen emekle beraber alt ve üst yapı çalışmaları gayretlerle bitme aşamasına geld..
RSS
© 2018 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=