Lütfen bekleyin..


Yazarlar

Batman gündeminde bugünlerde harıl harıl tartışılan bir gündem var. Kısa adı BATSO, yani Batman Ticaret Sanayi Odası’nı konuşuyoruz. Nedeni de, bu oda yakın zamanda seçim yapacak. Yönetim ve Başkan değişimi olacak.Ticaret Sanayi Odasına Başkan olmak için ada..
Anlatırlardı bize daha düne kadar. Bir hafıza misali gibi odaklandı beynimizin ücra köşelerine. Berivan olabilmek, manasıyla kavrayabilmek, hissetmektir bazen. Bazen de anlayıştır. Berivan odur ki yaşadığı yerde anlam, yaşama izin vermez. Değer vereceksen eğer bir Berivan gibi. Ol o..
Müziğini felsefi düzleme taşıdığı müzikli söyleşilerle geniş ilgi uyandıran Batman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Emin Göktepe, “Bilgi Dediğin…” adlı yeni müzikli söyleşisiyle hem d&u..
Kurban bayramını kutlayacağımız bugünlerde yine İslam coğrafyasında kan akıyor. Arakanlı müslümanların yaşadıkları katliam bütün müslümanların canını yakıyor.Asıl can yakansa bu cinayetlerin dünyanın gözü önünde sergilenmesi ve herkes..
21.yy iletişim teknolojisine aşina bir o kadar da meraklı olan insanoğlunun çabucak eskittiği ve unuttuğu ne çok şey var değil mi? An’lık yaşama labirenti gibi iletişim ağları. Öyle bir sarmalıyor ki kenetlemek değil her türlü bağı zayıflatmak üzerine kurulu...
Gençlik spor merkezi her sene düzenlemiş olduğu gezilerle gençleri farklı farklı şehirlerde farklı farklı kültürleri tanıtmaya devam ediyor.Bence Batman Valiliğinin gençlere sağlamış olduğu en güzel imkanlardan bir tanesi de yapmış olduğu geziler. Gen&ccedi..
Eğitim konusuna değinirken; Dünyanın ilk üniversitelerinden bahsederek konuya girmemiz gerektiğini düşünüyorum. Güneydoğu’da dünyanın ilk üniversiteleri sayılan Mardin Nusaybin’deki Mor Yakup Manastırının yanında bulunan Nisibis Akademisinde bir za..
Roller, fikirler, düşünceler şu sıralar o kadar hızlı değişiyor ki, bazen anlamakta bile zorluk çekiyor insan.Irak Kürt Bölgesel Yönetim Başkanı Barzani’nin 25 Eylül referandum kararının ardından en sert tepkiyi Türkiye göstermişti. Bu nedenle 4..
Raylarında çiçek açmıştır trenKalbi oyuk vedalarlaVedalar ki yağmurlarında NisanınIslaklığı düşünce kirpiklerimeKıymıklarda kesilir parmak uçlarımEskimiş plakta çalıyor susuşlarımKır saçlarında el ele iki kişiydikDolanarak ço..
Bildim bileli Batman’da uçak biletleri pahalıdır.Son yıllarda özel sektör uçuşlarıyla uçak biletleri tüm dünyada oldukça ucuzladı.Batman hariç…Bir araştırma yapılırsa belki de mesafeye göre dünyanın en pahalı u..
Değerli okurlarımız, mevcut Başkan Ekrem Konaç ve yönetiminin Batman Petrolspor'u devralmadan önceki kulübün içler acısı hali hepimizin malumudur. Alacaklılar tarafından icraya verilmiş, eski ve dönemin mevcut futbolcuların alacaklarının tahsili için..
Zafer diye anlatılan bir anlaşma ve şuana kadar kandırılan bir millet, evet binlerce şehit verdik bu topraklar uğruna ama gelin görün ki cephede kazandığımızı masalarda nasılda fazlasıyla veriyorduk... 20.09.2012 / 00:00Amaç sadece Osmanlıyı yıkmak değildi amaç bir halkın..
RSS
© 2017 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=