Lütfen bekleyin..


Yazarlar

Yeni sezon için çalışmalarını sürdüren Batman Petrolspor, şu ana kadar hazırlık maçlarında istediği sonuçları alamadı.Yeni sezon hazırlıklarını Erzurum’da başlayan ve ardından son çalışmalarını Batman’da sürdüren Batman Petrolspo..
~~Türkiye 15 Temmuz’da darbe yapmaya kalkışan TSK içinde yuvalanan hainlere karşı müthiş bir mücadele verdi. FETÖ Terör Örgütü bu ülkeyi açık bir işgale maruz bırakmak için arkasına aldığı ABD ile beraber darbe hain bir girişimi..
Anlatırlardı bize daha düne kadar. Bir hafıza misali gibi odaklandı beynimizin ücra köşelerine. Berivan olabilmek, manasıyla kavrayabilmek, hissetmektir bazen. Bazen de anlayıştır. Berivan odur ki yaşadığı yerde anlam, yaşama izin vermez. Değer vereceksen eğer bir Berivan gibi. Ol o..
Gençler çevrimiçi olmak, kadınlar ise çamaşır makinası istiyorDezavantajlı göçebe gruplarla ilgili akademik çalışmalarımdan elde ettiğim sonuçları bu köşeden okuyucularım ile paylaşmaktayım. Geçen hafta Mersin’de düzenlen..
Zaman su misali akıyor, akıyor da biz farkında değiliz. Sakalımıza, saçımıza düşen aklar her şeyi anlatıyor da biz bir türlü tam manasıyla idrak edemiyoruz.Yıl dönümleri bu olguyu en iyi hissettiren anlamlı ve bir o kadar da acı veriyor. Nasıl da geçiyor yıll..
21.yy iletişim teknolojisine aşina bir o kadar da meraklı olan insanoğlunun çabucak eskittiği ve unuttuğu ne çok şey var değil mi? An’lık yaşama labirenti gibi iletişim ağları. Öyle bir sarmalıyor ki kenetlemek değil her türlü bağı zayıflatmak üzerine kurulu...
Gençlik spor merkezi her sene düzenlemiş olduğu gezilerle gençleri farklı farklı şehirlerde farklı farklı kültürleri tanıtmaya devam ediyor.Bence Batman Valiliğinin gençlere sağlamış olduğu en güzel imkanlardan bir tanesi de yapmış olduğu geziler. Gen&ccedi..
Ortoreksiya nervoza, sağlıklı beslenmeyi takıntı haline getirip hastalık boyutuna ulaştıran insanların yeme bozukluğu durumuna denir. Anoreksiya da kilo alma korkusu olduğundan yediklerini sürekli kısıtlama durumu vardır, ortoreksiya olan insanlar ise kilo almaya pek önem vermezler. Onlar ..
Duygu nedir?Duygu yaşama dair verdiğimiz içsel ve dışsal tepkilerdir. Belkide var olduğumuzu göstermek için istemliistemsiz uyarıcılarımızdır. Bedenin can bulduğunu gösteren uyarıcılardır.Peki bu duygular nelerdir?Öfke, Üzüntü, Korku, Sevgi, Ze..
~~20 Kasım Tarihinde İçişleri Bakanımız Sn. Süleyman SOYLU’nun himayelerinde; Siirt Hamsi Festivaline Katılmak üzere yola çıktık. Festival alanında akşama kadar devam eden yoğun bir hazırlık ve koşuşturma göze çarpıyordu. Çevre illerden gelen katılımc..
~~Bir hukuk devletinde o ülkenin milletvekillerinin yürümek istemesine polis engel olabilir mi?Veya şöyle sorayım; polisin bir milletvekiline müdahale etme hakkı var mıdır?Bu soruları ister o ülkenin Cumhurbaşkanına sorun, isterseniz dağ başındaki çobana, hep..
Raylarında çiçek açmıştır trenKalbi oyuk vedalarlaVedalar ki yağmurlarında NisanınIslaklığı düşünce kirpiklerimeKıymıklarda kesilir parmak uçlarımEskimiş plakta çalıyor susuşlarımKır saçlarında el ele iki kişiydikDolanarak ço..
RSS
© 2019 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=