Lütfen bekleyin..


Yazarlar

~~Merhaba değerli okuyucularım.Öncelikle son haftalarda kötü sonuçlar alan ve ligin 24.haftasında kendi evinde Yomraspor’u 1-0 mağlup edip bir nebze olsun derin nefes alan Batman Petrolspor’umuzu tebrik ediyorum.Stadyum içerisinde beni derinden üzen ..
Türkiye’de siyasi istikrar var mı var. AK Parti’nin 17 yıllık iktidarında akılları zorlayan gelişmeler ve değişimler oldu. Dünyada da aynı süreçlerde değişimler oldu. Türkiye’deki değişim ve gelişimi olması gereken ve sıradan normal göstermek ç..
Anlatırlardı bize daha düne kadar. Bir hafıza misali gibi odaklandı beynimizin ücra köşelerine. Berivan olabilmek, manasıyla kavrayabilmek, hissetmektir bazen. Bazen de anlayıştır. Berivan odur ki yaşadığı yerde anlam, yaşama izin vermez. Değer vereceksen eğer bir Berivan gibi. Ol o..
Gençler çevrimiçi olmak, kadınlar ise çamaşır makinası istiyorDezavantajlı göçebe gruplarla ilgili akademik çalışmalarımdan elde ettiğim sonuçları bu köşeden okuyucularım ile paylaşmaktayım. Geçen hafta Mersin’de düzenlen..
Batman’ın kendisine ait özellikleri var ve nerdeyse genel dediğimiz bir kavram gelişmiştir. Bütün bölgede kahve ve kafelerde kaçak çay verilirken, Batman’da oturduğunuz her yerde önünüze Karadeniz çayı konur. Aradığınız arkadaşınıza..
21.yy iletişim teknolojisine aşina bir o kadar da meraklı olan insanoğlunun çabucak eskittiği ve unuttuğu ne çok şey var değil mi? An’lık yaşama labirenti gibi iletişim ağları. Öyle bir sarmalıyor ki kenetlemek değil her türlü bağı zayıflatmak üzerine kurulu...
Gençlik spor merkezi her sene düzenlemiş olduğu gezilerle gençleri farklı farklı şehirlerde farklı farklı kültürleri tanıtmaya devam ediyor.Bence Batman Valiliğinin gençlere sağlamış olduğu en güzel imkanlardan bir tanesi de yapmış olduğu geziler. Gen&ccedi..
     Mutluluk bazı kişiler için yaşam kaynağıdır ve hayatında pek çok durumu ona göre belirler. Bazılarının ise hiç umurunda değildir mutluluk. Umursamadığı mutluluğu hayatına yerleştirirken, bunun yanında da her şeyi boş gördüğü ve pek ..
Tam da hasta olma mevsimine girerken başta çocuklarımız olmak üzere hepimizin dikkat etmesi gereken ilk husus sağlıklı beslenmek. Grip, soğuk algınlığı ve enfeksiyonlara karşı korunmada bağışıklık sisteminin kuvvetli olmasının önemi büyük. Ancak korunmanın yanı sıra iyileş..
Duygu nedir?Duygu yaşama dair verdiğimiz içsel ve dışsal tepkilerdir. Belkide var olduğumuzu göstermek için istemliistemsiz uyarıcılarımızdır. Bedenin can bulduğunu gösteren uyarıcılardır.Peki bu duygular nelerdir?Öfke, Üzüntü, Korku, Sevgi, Ze..
Türkiye Barış Pınarı Harekatına başladığında; Uzun zaman önce Paris’e yerleşen Süryani dostumun anlattığı anısı birden aklıma geldi. Bizzat anlatımı şu şekilde idi; Paris’te gezinirken büyük bir binanın önünde siyah pala bıyıklı ve üniformalı bir..
Bizler yıllarca alışık olduğumuz bir durumu artık yaşamaz olduk.Mesela hemen hemen her seçim sonrası kentteki kurumlarda koltuk değişimleri yaşanırdı.Özellikle iktidar milletvekilleri kendisine yakın olan isimleri ildeki kurumların başına getirmek için gecesini günd&uum..
RSS
© 2019 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=