Lütfen bekleyin..


Yazarlar

Batman amatör liglerinde yer alan temsilcilerimiz, mücadele ettikleri liglerde  var-olmak mücadelesi veriyor.İlimizde mevcut 33 amatör futbol takımı var. Başlarındaki Kulüp başkanları ve yöneticileri bu işi cani gönülden ve kahramanca yaptıkları gö..
Batman Ticaret Sanayi Odası seçimleri Batman’ın gündemini nerdeyse 6 aydan bu yana işgal ediyor. Peki, BATSO seçimleri neden bu kadar önemli?Batman’ın iş sektörlerinin tamamını ilgilendiren bir seçim…  Tüm sektörler bu seç..
Anlatırlardı bize daha düne kadar. Bir hafıza misali gibi odaklandı beynimizin ücra köşelerine. Berivan olabilmek, manasıyla kavrayabilmek, hissetmektir bazen. Bazen de anlayıştır. Berivan odur ki yaşadığı yerde anlam, yaşama izin vermez. Değer vereceksen eğer bir Berivan gibi. Ol o..
Merhaba değerli Batman Medya Gazetesi okurları.Bundan böyle yerel basınımızın güzide kuruluşlarından Batman Medya Gazetesinin siz değerli okurları için gönüllülük esasına göre insan olabilmenin erdemi, vakarı ve adabına göre sosyal, kültürel..
Gençler çevrimiçi olmak, kadınlar ise çamaşır makinası istiyorDezavantajlı göçebe gruplarla ilgili akademik çalışmalarımdan elde ettiğim sonuçları bu köşeden okuyucularım ile paylaşmaktayım. Geçen hafta Mersin’de düzenlen..
“Batman Medya 16 yaşında, gururla ve onurlu bir geçmişle. Bizi biz eden bizlerle ilk gün yola çıkanlar ve bu yolda bizlerle olanlar ve yüreklerini ortaya koyanlardır. Hepsine tek tek minnettarım...”Bugün 16. yılımız...Tarih 20 Ocak 2003’ü g&o..
21.yy iletişim teknolojisine aşina bir o kadar da meraklı olan insanoğlunun çabucak eskittiği ve unuttuğu ne çok şey var değil mi? An’lık yaşama labirenti gibi iletişim ağları. Öyle bir sarmalıyor ki kenetlemek değil her türlü bağı zayıflatmak üzerine kurulu...
Gençlik spor merkezi her sene düzenlemiş olduğu gezilerle gençleri farklı farklı şehirlerde farklı farklı kültürleri tanıtmaya devam ediyor.Bence Batman Valiliğinin gençlere sağlamış olduğu en güzel imkanlardan bir tanesi de yapmış olduğu geziler. Gen&ccedi..
Duygu nedir?Duygu yaşama dair verdiğimiz içsel ve dışsal tepkilerdir. Belkide var olduğumuzu göstermek için istemliistemsiz uyarıcılarımızdır. Bedenin can bulduğunu gösteren uyarıcılardır.Peki bu duygular nelerdir?Öfke, Üzüntü, Korku, Sevgi, Ze..
 Mart ayı içerisinde bulunmuş olduğum İsviçre, Almanya ve Avusturya ziyaretlerinde evlerine konuk olduğum Mardinli Süryani YILDIZ ailesi konukseverlik ve ve sıcacık aile ortamları ile örnek olacak bir aile, Şao ve Bersom Amca’nın aileleri ile AKTAN ailesi, iç..
Geçtiğimiz gün yolumuz bir köye düştü.Güneşlenen yaşlı köylülerle derin bir sohbete daldık.Sohbetin ana teması çözülemeyen sorunlar ve milletvekilleri idi.Yüzü buruş buruş olmuş yaşlıca bir amca, milletvekilinin ne iş yaptığı..
Raylarında çiçek açmıştır trenKalbi oyuk vedalarlaVedalar ki yağmurlarında NisanınIslaklığı düşünce kirpiklerimeKıymıklarda kesilir parmak uçlarımEskimiş plakta çalıyor susuşlarımKır saçlarında el ele iki kişiydikDolanarak ço..
RSS
© 2018 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=