Lütfen bekleyin..


Yazarlar

Batman her şeyin en iyisini hak ediyor ama iyisiyle karşılaşıyor mu, işte o tartışılır. Kendimi bildim bileli Batman’ın hep çok önemli sorunları oluyor ve maalesef kendimi bildim bileli de o sorunlar çözülemiyor.Batman’dan 10 yıl uzaklaşın, 10 yıl sonra bu ..
Anlatırlardı bize daha düne kadar. Bir hafıza misali gibi odaklandı beynimizin ücra köşelerine. Berivan olabilmek, manasıyla kavrayabilmek, hissetmektir bazen. Bazen de anlayıştır. Berivan odur ki yaşadığı yerde anlam, yaşama izin vermez. Değer vereceksen eğer bir Berivan gibi. Ol o..
Merhaba değerli Batman Medya Gazetesi okurları.Bundan böyle yerel basınımızın güzide kuruluşlarından Batman Medya Gazetesinin siz değerli okurları için gönüllülük esasına göre insan olabilmenin erdemi, vakarı ve adabına göre sosyal, kültürel..
Gençler çevrimiçi olmak, kadınlar ise çamaşır makinası istiyorDezavantajlı göçebe gruplarla ilgili akademik çalışmalarımdan elde ettiğim sonuçları bu köşeden okuyucularım ile paylaşmaktayım. Geçen hafta Mersin’de düzenlen..
“Batman Medya 16 yaşında, gururla ve onurlu bir geçmişle. Bizi biz eden bizlerle ilk gün yola çıkanlar ve bu yolda bizlerle olanlar ve yüreklerini ortaya koyanlardır. Hepsine tek tek minnettarım...”Bugün 16. yılımız...Tarih 20 Ocak 2003’ü g&o..
21.yy iletişim teknolojisine aşina bir o kadar da meraklı olan insanoğlunun çabucak eskittiği ve unuttuğu ne çok şey var değil mi? An’lık yaşama labirenti gibi iletişim ağları. Öyle bir sarmalıyor ki kenetlemek değil her türlü bağı zayıflatmak üzerine kurulu...
Gençlik spor merkezi her sene düzenlemiş olduğu gezilerle gençleri farklı farklı şehirlerde farklı farklı kültürleri tanıtmaya devam ediyor.Bence Batman Valiliğinin gençlere sağlamış olduğu en güzel imkanlardan bir tanesi de yapmış olduğu geziler. Gen&ccedi..
Duygu nedir?Duygu yaşama dair verdiğimiz içsel ve dışsal tepkilerdir. Belkide var olduğumuzu göstermek için istemliistemsiz uyarıcılarımızdır. Bedenin can bulduğunu gösteren uyarıcılardır.Peki bu duygular nelerdir?Öfke, Üzüntü, Korku, Sevgi, Ze..
 Kudüs’ün adını ve ihtişamını ilk olarak rahmetli babaannem Fatma’dan duymuştum. Küçük bir çocuk iken bana her zaman Kudüs’ü anlatır ben de çocuk aklım ile hayal etmeye çalışırdım. Resmini bile görmeden aşık olmuşt..
e-Devlet soyağacı sorgulama işleminin başlamasıyla neredeyse herkes soyunun nereden geldiğini merak etmeye başladı.Öyleki, İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından hizmete koyulan uygulamadan ilk gün 310 Bin kişi faydalandı..
Raylarında çiçek açmıştır trenKalbi oyuk vedalarlaVedalar ki yağmurlarında NisanınIslaklığı düşünce kirpiklerimeKıymıklarda kesilir parmak uçlarımEskimiş plakta çalıyor susuşlarımKır saçlarında el ele iki kişiydikDolanarak ço..
Son birkaç yıl içinde göç hareketliliklerinden dolayı yabancı uyrukluların belgelerinin tercüme taleplerinde ciddi bir artış oldu.Türkiye’de yeminli tercümeleri düzenleyecek başlı başına bir kanun yok. Osmanlı döneminden kalma birkaç..
RSS
© 2018 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=