Lütfen bekleyin..


Savaş ÖZALP / SERBEST VURUŞ…

EFSANELERİ DUYGULANDIRAN PANEL

25 Şubat 2017, 08:41 Okuma: 1362

Çok kısa bir zaman içerisinde gerçekleştirmeyi kararlaştırmamıza ve panelimizi düzenlememize rağmen gerek yapmış olduğumuz organizasyon ve gerekse oluşan yüksek katılım çok güzel bir günün yaşanmasına vesile oldu. Panelin başlamasına saatler kala bazı misafirlerimizin otel lobisinde sohbet halinde olduğu bilgisini aldıktan sonra biraz daha erken gitmek durumunda kaldık. Diyarbakır, İzmir, Bursa, Kocaeli ve İstanbul'dan katılan eski sporcularımızın karşılaşmalarını, kucaklaşmalarını ve o an ki sevinçlerine vesile ve tanık olmuş olmanın mutluluğunu iliklerimize kadar hissettiğimizi söyleyebilirim.
Sıcak karşılama ve selamlaşmalardan sonraki konuklarımızın sırasıyla kendilerini tanıtmaları ve kısa konuşmaların ardından bir çok kulübümüzde yaşamış oldukları unutulmaz anılarını anlatmalarıyla devam etti. Özellikle Şinasi Bayam'ın gözyaşları arasında eski günleri yadetmesi ve yıllar sonra tekrardan eski takım arkadaşlarıyla bir araya gelmiş olmasından kaynaklı duygu dolu konuşması büyük bir alkış aldı. Ayrıca İsmail Baysal, İsmail Bağdu, Mehmet Günaydın'ın konuşmaları boyunca panelin düzenlenmesinde emeği geçenlere duymuş oldukları minnettarlık neredeyse konuşmalarının tamamına yansıyordu. Lütfü Demirkıran ve Ceylan Ekinci ise söyledikleri şarkılar salonda bulunanlardan büyük alkış aldı.
Eski kaleci ve gazeteci Naci Çelik, Recep Bayık, Sıtkı Çetin ve Mehmet Apari'in zaman zaman yapmış olduğu espiriler ise salondaki herkesi güldürdü. Verilen yemek molasında üçerli beşerli şeklinde sohbetler edilerek eski günlerin anılışına tanık ve vesile olmanın mutluluğunu yaşadık hep beraber. Yenilen yemeğin ardından konu Batman Petrolspor'un dününe, bugününe ve yarına bakmak olmuştu. Geçmişteki Petrolspor'dan eser kalmadığından dem vuran bir çok katılımcı Batman Petrolspor takımının halktan kopma noktasına geldiğini ve mevcut başarısızlığın nedenleri tartışılırken bundan sonra Petrolspor'u bekleyen tehlikelere değinildi.
Panele katılan bir çok kişini Petrolspor'un kapalı bir kutuyu andırdığını ve kulüp içerisinde olup bitenlerden haberdar olamadıklarını ve kuruluşundan bu yana prestij ve prensipleriyle bir çok kulübe örnek olmayı başarmış ve bölgenin parlayan yıldığını konumuna ulaşmış Petrolspor'un sönük ve çıkmaza girmiş halinden ötürü hoşnutsuzluk ve tedirginlik bariz olarak öne çıkan değerlendireler oldular. Bir çok katılımcının böylesi bir programda Petrolspor yönetiminden hiç kimsenin katılmamış olmasını yadırgadıklarına büyük bir üzüntüyle hep beraber tanık olduk..
Panelde öne çıkan genel kanı da Batman Petrolspor Taraftarlar Derneği’nin böylesi bir paneli düzenlemesindeki düşünceyi olumlu bulma ve tekrarlarının mutlaka yapılmasıydı. Adeta duyanın duymana haber vermesi sonucu bir çok ilden kişinin katılması derneğimiz için son derece önemli olurken bir çok kişinin davet edilmiş olmasına rağmen Batman'dan hiç kimsenin katılım sağlamaması veya sağlayamaması bizleri oldukça üzdüğünü söylemek yerinde olacaktır.
Geçmiş dönemlerde fikir ayrılıklarımızdan ve kulüpteki başarısızlıklardan ötürü aramızın gerildiği bir çok ismi davet etmiş ve aramızda görmek istemiştik. Biz taraftarlar olarak geçmişe sünger çekmiş ve yıllardır görüşmediğimiz bir çok spor adamımıza zeytin dalı uzatmışken bunun karşılık bulamayışına içerlendik doğrusu. Biz taraftarlar olarak kulübümüzün iyi bir şekilde yönetilmesinden ve başarılı olmasından başka hiç bir beklenti içerisinde olmadık olmayız da. Ama iyi ama kötü bu kulüpte hizmet etmiş herkesin nazarımızda değerli olduğunu ve panelimizde sunacakları fikirlerinin kulübümüze fayda sağlayacağını düşünmemizden ötürü büyük bir olgunlukla davetlerde bulunsak ta bu davetimize icabet edilmemesini de yadırgadığımızı buradan tekrar etmek isterim.
Davet ettiğimiz. Tarık Yurttaş, Hacı Güldalı, Yahya Sönmez, Veysi Turan, Orhan Kapucu, Hasan Özer, Selman Gönül, Bedrettin Sütçü, Mahmut Göker, Sedat Özsümer, Şerafettin Özpirnççi, Emin Sevmiş, Çetin İnsel, Latif Gökdemir, Mehmet Sait Baymaz, Benhur Babaoğlu, Okan Babahasan, Orhan Gencer, Şahabetitn Yanar ve Metin Şimşek mazeretlerini bildirerek ve teşekkür ederek katılım sağlamazken yine bildik bir çok kişi ise katılmadı. Kulüp Başkanı Aydın Gülmez ise kendisine iletilen mesaj ve davete tepkisiz kalarak katılım sağlamadı.
Paneldeki başlıca amaç Batman Petrolspor'un mevcut durumunu ele almak ve var olan sıkıntıları geniş bir çerçevede deneyimli isimlerle tartışmak ve çözüm yolları bulmaktı. Bir diğer temel amaç ise daha önce kulübümüzde görev yapmış eski sporcularımızı bir araya getirerek takımımızın prestiji, itibarı ve vefası içindi. Kendilerini unutulmadıklarını hatırlatmak amacını taşıyan bu panelimizden alnımızın akıyla çıkmış olmanın mutluluğunu hep birlikte yaşadık. Bu panel fikrini bize sunan Abdulkadir Gayretli'ye bize kapılarını açan Solis Otel'in sahibi Şehmus Güneş'e, davetimize icabet eden bütün spor adamlarımıza, Nur-Sel Asfalt'ın ortakları Remzi Güngör ve Veysel Özerdem'e, BDK TV'den Tümer Düştü'ye, Duruş Medya'dan Metin Güneş'e, Muski-Der Genel Sekreteri Ferman Erenuluğ'a gerek bir hafta boyunca hazırlıklarımızda ve gerekse panel boyunca adeta hizmet yarışına giren derneğimizin her bir ferdine teşekkür ediyor tekrardan emeği geçen herkese selam ve saygılarımı iletiyorum...

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
954 gün önce
RSS
© 2020 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=