Lütfen bekleyin..


Savaş ÖZALP / SERBEST VURUŞ…

BAŞKAN AYDIN GÜLMEZ'E SORULAR..!

13 Nisan 2017, 19:19 Okuma: 1113

Gazetemizin değerli okurları, farkındaysanız yazılarımın bir çoğu tıpa tıp benzer durumdadır. Yazılarıma bu şekil ve yönü veren ise tamamen Batman Batman Petrolspor odaklı olmasından ve Petrolspor kulübünde var olan noksanlıkların devam etmesi, tedavi edilememesi ve giderek büyüyen sorunların adeta kangren halini almasından kaynaklıdır.

Çünkü sevgili okurlarımız, bir Petrolsporsever olarak açık ve dolayısıyla birazda acı konuşmak gerekirse aynı şeyleri (sorunları) her seferinde tekrar tekrar ısıtıp önünüze koymaktan, yeniden yazmaktan ve dile getirmekten her geçen beraberinde bir takım sıkkınlık ve bıkkınlıkları beraberinde getirdiğini söyleyebilirim. Fakat takımın kötü gidişatı nedeniyle hiç kimsenin oralı olmadığı bir yerde bizler yine sorgulamalarımıza kaldığımız yerden devam edecek ve kendimize dert edindiğimiz Petrolspor'u konuşmaya ve tartışmaya devam edeceğiz.

2016/2017 sezonuna şampiyonluk hedefiyle başlayan ve lig'de kalmayı son haftalara doğru garantileyen bir Batman Petrolspor takımına hayal kırıklıkları eşliğinde tanık olduk. Bunca yöneticinin, 3 teknik adamın, sezon başı ve ortasında yapılan toplam 31 futbolcu transferi ve devre arasında takımdan ayrılan 10 oyuncunun giriş çıkış yaptığı bir takımın ligde kalmış olmasına da sevinmek gerekir diye düşünüyorum..!

Kamuoyunda sıkça sorulan ve cevabı merakla beklenen bir kaç soruyu gazetemiz aracılığıyla Kulüp Başkanı Aydın Gülmez'e soralım... Özellikle yeni sezon ile ilgili taraftarların Petrolspor için endişelendiklerini görmekteyiz. Kapalı bir kutuyu andıran Batman Petrolspor kulübünde hiç kimsenin olup bitenlerden haberdar olamadığı gibi özellikle taraftarlarımızın merakla beklediği durum değerlendirmesini ve varsa şayet gelecek sezonun planlarını açıklamasını Kulüp Başkanı Aydın Gülmez'den beklediğimizi ve bunu bir basın toplantısı ile sıkça merak edilen sorulara cevap vermesini bekleyeceğiz.


1- BATMAN PETROLSPOR TAKIMI 2017/2018 SEZONUNDA DA GÜLMEZ AİLESİNDE Mİ KALACAK..?

Kulübü ilk aldığınızda iki şey söylemiştiniz. Bu takım bütün Batmanlılarındır ve maddi olarak hiç kimseden bir beklentimiz yok. Biz sadece manevi destek bekliyoruz dediniz. Fakat kulübü aldığınız günden beri takım hiç bir zaman bir bütün olarak Batmanlıların olamadı. Şimdi tam kapalı bir kutuyu andıran Batman Petrolspor Kulübünün işleyişinden hiç kimse haberdar değildir. Yanına almış olduğunuz bir, iki, üç yönetici dışında kimseyle bir şeyi paylaştığınıza tanık olabilene rastlamak ne mümkün. Ayrıca kulübü aldığınız günden beri işadamları başta olmak üzere TPAO, Valilik, Limak gibi yerler başta olmak üzere neredeyse çalmadık kapı bırakılmadı. Yine TFF ve iddaa ve varsa sponsorlardan elde edilen gelir merak edilmektedir.


2- KULÜBÜN BÜTÇESİ HANGİ DURUMDADIR? BORCU VAR MIDIR VE VARSA NE KADARDIR?

Kulüp olarak bütçenin hangi aşamalarda olduğunu neredeyse bilenimiz yok gibi. Eğer devam edilecekse kulübün gelecek sezon için bütçesi nedir. Dahası borcu var mıdır, varsa ne kadardır? Bu soru da cevap bekleyen ve kamuoyunca merakla beklenen konuların başında gelmektedir. Bundan önce sizin dönemiz boyunca kulübümüzde görev almış teknik adamların,  futbolcuların, mevcut teknik heyet ve futbolcuların alacakları var mıdır? Bunların dışında varsa eğer bunu da kamuoyu ile paylaşmanızı bekliyoruz.


3- BAZI İSİMLERİN KULÜBÜ ALMAK İSTEDİKLERİ AMA BELİRTİLEN YÜKSEK FİYATTAN ÖTÜRÜ VAZGEÇTİKLERİ DOĞRUMU?

Bu konu da başlı başına gündemi meşgul eden konuların başında gelmektedir. Sezon başında yönetime dahil olan bazı işadamlarının Batman  Valisi Ahmet Deniz'e giderek kulübü dernekleştirmek istedikleri fakat sizin ''Ben 7 milyon TL harcadım verin benim bu paramı kulübü dernekleştirelim” dediğiniz iddia ediliyor. Ayrıca Antalya'dan başta olmak üzere bazı kişilerin sizden kulübü devralmak istedikleri fakat sizin yüksek limit belirlemenizden kaynaklı bu kişilerin kulübü almaktan vazgeçtikleri iddia ediliyor. Bunun doğruluk payı ile ilgili kamuoyunu bilgilendirmenizi beklemekteyiz.


4- YENİ YÖNETİM KURULU KİMLERDEN OLUŞACAKTIR?

Devam etmeniz halinde yeni dönemde yönetimde kimlere yer vermeyi veya kimlere teklifte bulunmayı düşünüyorsunuz. Kulüpteki mevcut yöneticiler bundan sonra da görev almaya devam edecekler mi ?


5-YÖNETİM-TARAFTAR ARASINDAKİ SORUNLARA ÇÖZÜM BULMAK GİBİ BİR DÜŞÜNCENİZ VAR MIDIR?

Petrolspor Kulübünün bütün Batmanlıların olamamasından kaynaklı kulübün sorunlu işleyişinden ve başarısızlığı nedeniyle bir çok taraftar kulübe sırt dönerken sahiplenmeye devam edip takımı destekleyenler ile bitmek bilmeyen polemik tartışma ve hakarete varan sözler sarf edilerek duygusal ve ruhsal incinmeler meydana geldi. Özellikle deplasman maçlarında takımlarını desteklemekten başka hiç bir amacı olmayan ve tamamen kendi imkanlarıyla stad kapısına gelmiş taraftarların kulüpten yetkili hiç bir kişiyi karşısında bulamaması ve bütün başarısızlığa rağmen yüzlerce kilometre uzaklıktan gelmiş taraftarlara bir hoş geldinizi ve teşekkürü çok görmeye devam mı edeceksiniz? Yoksa konuyla ilgili bir uzlaşı sağlamayı düşünüyor musunuz?


6- YENİ SEZON'DA DANIŞMANLARINIZI (AKİL ADAMLARINIZI) DEĞİŞTİRMEYİ DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?

Sevgili Başkan; Kulübü aldığınız günden beri neredeyse hep aynı adamlar ile oturup kalkıp fikir alışverişinde bulundunuz. Özellikle bırakın bulunmuş olduğumuz 3.ligi bilmesini, hayatı boyunca futbolun hiç bir cephesinde bulunmamış kişilerle kulübün bugününü ve yarınını ilgilendiren konular hakkında yine aynı kişilere danışmaya devam mı edeceksiniz. Yoksa hakikaten ilimizde futbolla içli dışlı gerek daha önce görev almış ve gerekse halen aktif olarak farklı yerlerde görev alan ilimizin değerli spor adamlarına danışmayı düşünüyor musunuz?


7-MEVCUT TEKNİK DİREKTÖR MUSTAFA CEVİZ İLE YOLA DEVAM EDİLECEK Mİ?

Gömlek değiştirir gibi takım değiştire-değiştire yolu kulübümüze kadar düşen ve gittiği hiç bir yerde 1 yıldan fazla kalamayan ve puan ortlaması 1,53 olan ve 1,5 yıllık sözleşme imzalanan ve bir yıldan fazla sözleşmesi bulunan mevcut Teknik Direktör Mustafa Ceviz ile yola devam mı edilecek? Geçmişte başarılar elde etmiş ve gerek puan ortalaması ve gerekse prestij olarak Türk futbolunda kişiliği ve aynı zamanda başarılarıyla adından söz ettiren idealist bir ismi takımın başına getirecek misiniz? Şayet önümüzdeki sezon yine şampiyonluk ise 1,53 puan ortalaması bulunan Mustafa Ceviz'in kulübümüzü başarıya ulaştırabileceğini sanmıyorum. İki maç üst üste alma potansiyeli bulunsa da sonraki üç maçı da kaybedebilecek bir teknik adam profilidir Mustafa Ceviz.

Gündemi meşgul eden ve neredeyse bütün Petrolspor taraftarlarının birbirine sorduğu ve cevabını merakla beklediği bir takım soruları Kulüp Başkanı Aydın Gülmez'e iletmiş olduk. Dileriz yapılacak bir basın açıklamasıyla ilgili gerekli bilgilendirmeler yapılarak sıkça sorulan bu sorular da cevap bulmuş olur.

Not: Sayın Başkan; eğer bu takım bütün Batmanlıların diyorsanız yukarıda sormuş olduğumuz bütün sorularımızı kamuoyu önünde cevaplandırmak ve bilgilendirmek durumundasınız. Fakat yok efendim bu Kulüp AŞ'leştirilmiştir ve artık Gülmez ailesinin şirketlerinden biridir dersiniz elbette bu sorularımıza cevap vermek durumunda değilsiniz..!

Kulübümüzün başarıdan başarıya koştuğu günlerde buluşmak ümidi ve dileğiyle esen kalınız...

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
711 gün önce
RSS
© 2019 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=