Lütfen bekleyin..


Savaş ÖZALP / SERBEST VURUŞ…

ELVEDA YARASALAR..!

13 Haziran 2017, 18:42 Okuma: 1460

Batmanımızın değerli spor kamuoyu, 2006 yılında Batmanlı hemşehrimiz Mehdi Görük'ün isim babalığını yaptığı ve Yarasa isminin benimsenmesinden sonra yine İstanbul'daki emekçi taraftarlarımızdan ‘Yarasa Orhan’ olarak bilinen Orhan Kaya'nın İstanbul'da ikamet eden taraftarlarımız için düşünüp İstanbul Yarasaları Taraftar Grubu ismiyle grubu kurup ve bu isim altında sosyal medya hesapları açması ve kendi emek gücüyle memleket ve Petrolspor özlemi çeken taraftarlarımız için ürünler yaptırmasından sonra Batman'da bulunan taraftarlarımızın alaycı yaklaşımları ve pırasalar benzetmelerine aldırış etmeyen ve daha sonra tanıştığı Müttalip Öztoprak, Mehmet Emin Demir, Murat Ezgin, Talat Onutçu, Sinan Erol, Çetin Erol, Ebeddin Işık, Hamza Yaşar, Mehmet Nezir Yakut, Yunus Güçin ve bir çok hemşehrimize ulaşarak kurdukları İstanbul Yarasaları Taraftar Grubuna bende 3. ligin Türkiye geneli oynanmaya başladığı sezon olan 2010/2011 sezonunda Bahçelievler'de İstanbulspor-72 Batmanspor maçıyla dahil olmuş ve taraftarımızın müthiş desteğiyle İstanbulspor'u 1-2 mağlup edip ilk 7 hafta boyunca üç beraberlik almış ve galibiyeti olmayan 72 Batmanspor'umuzu 3 puan ile göndermenin ve Taraftar Grubundaki arkadaşlarımla tanışmış olmanın sevinciyle ayrıldım stadyumdan.

Gerek girişimciliğimle gerekse çeşitli sorunlarından ötürü arkadaşlarımın zaman ayıramaması sonucu çalışmalarımla öne çıkmış 2010/2011 ve özellikle 2011/2012 sezonuyla birlikte bazı arkadaşlarımında desteğiyle Marmara Bölgesine gelen takımımızı yalnız bırakmayarak kendi imkanlarımız dahilinde müthiş bir sevgi ve sahiplenme örneğini gösterdik. Çanakkale'den Ankara'ya, Bursa'dan Kocaeli'ye, Kırklareli/Lüleburgaz'dan Zonguldak'a, Sakarya'dan Düzce'ye bu saymış olduğumuz bir çok illerin ilçelerine, İstanbul'un bir çok ilçe takımıyla yapılan karşılaşmalarda her dönemde mevcut arkadaş grubumuzla imkanlarımız ölçüsünde takımlarımızı büyük bir Batmanlılık bilinci ve özlemiyle sahiplenip destekledik.

Bütün bu emeklerimizin gerek yöneticilerimizin, gerek Batman'da bulunan taraftarlarımız tarafından hiç bir değer ve saygı görmemesinin  yanı sıra sosyal medya üzerinde bizlere hakaretler edildi. Çirkin yaklaşımlar sergilenip bir ara beş bin takipçiye ulaşmış bir sayfamızı çalıp taraftar logomuzun yerine Banu Alkan'ın mayolu bir fotoğrafını koyacak kadar düşkün olma yoluna gitmişlerdi. Yeri geldi gitmiş olduğumuz deplasmanlarda sağladığımız uzlaşı ve misafirlik kültürüne uygun olarak şehrimize, kulübümüze ve Taraftar Grubumuza yakışır ve yüceltici bir yaklaşım tarzıyla neredeyse gitmiş olduğumuz her deplasmanda ellerimizde çiçeklerle gitmiş ve aynı şekilde karşılanmışızdır. Yeri geldi rakip takımın yöneticileri, taraftarları hatta kapıda görevli polislerin bile hoş geldiniz arkadaşlar dedikleri bir yerde bizler kulübümüzden stad çevresinde muhatap bile bulamadan maç bitiminde sevinç veya üzüntülerimize sarılarak dönüyorduk.

İşin en ilginç yanı ise Batman'daki taraftarlarımızın bizleri kendi kontrollerinde ve şubeleri olarak görüp varlığımızdan destek almaya çalışmaları ve ne gittiğimiz bir maç öncesinde veya dönüşlerimizde bizi arama sorma gereği duymadığı gibi, nasıl gidip geldiğimiz, ne yiyip içtiğimiz, araçlarımızı nasıl tahsis ettiğimiz, yöneticilerimizin ve rakip takım taraftarlarının bize ne gibi bir muamelede bulunduğu kendilerini hiç biz zaman ve hiç bir şekilde ilgilendirmedi..!

Biz en başından beri hiç bir kesime güvenerek hareket etmedik. Bir beklenti içerisinde olmadık. İstediğimiz tek şey vermiş olduğumuz bunca emeğimizin takdir edilmezse bile gerek derneğimizin sosyal medya hesaplarına ve gerekse özel hesaplarımıza çakma hesaplar ile yapılan hakaret ve çirkefliklere rağmen hiç bir zaman yolumuzdan dönmeyi düşünmediğimiz gibi istenmeyen bu durumlar karşısında buradaki arkadaşlarımız ile daha da kenetlenmemize yol açtı.

Gerek mevcut yönetimin kulübü yönetim biçimi, gerekse giderek başarısızlık girdabında can çekişir duruma gelmiş takımımızın bu duruma sessiz kalınması, kazanılan iki maçtan sonra hemen havaya girilmesi ve alınan bunca kötü sonuçların taraftarlarımızca bir anda unutulması. Gerek yöneticilerin tribünde taraftarı darp etmesi,  stad çevresinde taraftarların yöneticiler tarafından kovalanması, dünden bugüne Batman'da bulunan taraftarlarımız ile aynı ismi taşımamıza rağmen aradaki bağların kopukluğu irtibatın olmaması ve uzlaşı yollarının bir türlü aşılamaması nedeniyle bizlerde isim değişikliğine giderek geçmişten günümüze kulübümüzden bağımsız ve hiç bir destek almadan varlığımızı sürdürdüğümüz ve hiç bir ortak çalışmanın ortaya çıkmaması ve adeta kağıt üzerinde kalırcasına ve pamuk ipliğine bağlı bir ilişki düzeyiyle ve sadece isim benzerliğinin tek başına bir olgu kalması ve anlamını yitirmesi nedeniyle isim değişikliğine gitmemize yol açmıştır..


HOŞ GELDİN 1960 GURBETÇİ PETROLSPORLULAR..!

Uzun zamandır isim değişikliği konusunu görüştüğümüz yönetici arkadaşlarımla 1960 Gurbetçi Petrolsporlular ismi üzerinde uzlaşma sağlanmasının ardından kamuoyuna açıklama kararını almıştık. Her ne kadar ismimiz değişse de derneğimizin kapıları gerek bildik ve gerekse bilinmedik kim varsa sonuna kadar açık olacaktır. Herhangi bir kimseye bir kırgınlığımız olmamakla birlikte herkesimin kendi imkanları dahilinde eskisinden daha da güçlü bir şekilde takımımızı sahipleneceğinden kuşku duymuyorum. Bizler de bundan böyle önümüze bakacak, hiç bir unsurun gölgesi ve etkisi altında kalmadan geçmişte olduğu gibi çalışmalarımıza devam edecek ve daha iyi işler çıkarmaya çalışacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın.


Taraftar grubumuzun kurucularından söz ettik. Birde uzun zaman hayalini kurduğumuz fakat geçtiğimiz yıl Batmanlı işadamı değerli dostum Mehmet Necat Işık'ın destekleriyle kurduğumuz derneğimizin kurucu üyeleri olan Kemal Bozğan, Edip Elibol, Talat Onutçu, Mehmet Necat Işık, Semih Kayra, Arif Toprak, Şehmus Toprak, Şabettin Özel ve bendenizin oluşturduğu yönetim kurulu olarak daha sonra gerçekleştirmiş olduğumuz 1. olağan kongremizde Fuat Örteş, Semih Kayra, Şabettin Özel, Mehmet Necat Işık, Bilal Kızmarka, Murat Arı, Ahmet Toprak, İlhan Kara ve bendenizin oluşturduğu yeni yönetim kurulu üyelerimizle yaklaşık on yıl boyunca gayri resmi olarak sürdürdüğümüz çalışmamıza artık resmi bir sivil toplum kuruluşu olarak daha da güçlü bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz.

Geçmişten bugüne Taraftar Grubumuzun içerisinde bulunmuş emeği geçmiş bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyor, bundan sonraki süreçte gerek şuan bizimle hareket eden gerek maddi ve manevi desteğini esirgemeyen bütün hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Bizler sırf Batman Petrolspor'un maçlarında bir araya gelmekle kalmamış oldukça güçlü bağlar oluşturmuş, düğünlerimizde, taziyelerimizde, acı ve tatlı günlerimizde de bir araya geldik. Bölge takımlarımıza büyük bir destek sunarak ve bölge takım taraftarlarımıza deyim yerindeyse ağabeylik görevini sonuna kadar yerine getirerek ve bu manada hiç bir fedekarlıktan kaçınmadık. Ayrıca Batmanlılar Derneği (BADER) başta olmak üzere Batman Dernekleri Federasyonu'nun gerçekleştirmiş olduğu bütün programlarda aktif olarak yer almış ve bileşeni görevini layıkıyla yerine getirmiş olup diğer Batman dernekleriyle oldukça iyi ilişkiler içerisinde olmaya gayret etmiş gerekli çaba ve desteğini asla esirgememiştir. Ayrıca yeni logomuzu tasarlayan Berfudo Grafik sahibi Aser Gül’e teşekkür ederim.

Kulübümüzün daha iyi şartlarda yönetildiği, taraftarlarımızın farklı isimler altında olsa da saygı sevgi ve bütünlük içerisinde hareket ettiği işadamlarımızın kurum ve kuruluşlarımızın, kulüplerimizin yanında yer aldığı var olan sorunları karşısında sessiz kalarak ve değerlerimizi ikili ilişkilerimize kurban etmediğimiz dik duruşların sergilendiği günlerde buluşma umudu ve dileğiyle siz değerli okurlarımızı ve taraftarlarımızı saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Esen kalınız.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
RSS
© 2019 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=