Lütfen bekleyin..


Savaş ÖZALP / SERBEST VURUŞ…

VALİ DENİZ’E AÇIK MEKTUP

03 Temmuz 2017, 15:15 Okuma: 1398

Sayın Valim öncelikle Batman şehrimize ve halkımıza göstermiş olduğunuz ilgi, alaka ve örnek teşkil eden hizmetlerinizden ötürü bir Batmanlı olarak teşekkür ediyorum. Her ne kadar İstanbul'da yaşıyor olsakta gözümüzün ve kulağımızın Batman'da olduğunu bilgilerinize sunar, zatalinizin ve diğer kurumlarımızın şehrimiz için yaptıkları çalışmalardan bir şekilde haberdar oluyor ve takip ediyoruz.
Batman Valiliği gibi bir makamda bulunmanıza rağmen neredeyse şehrimizin bütün sorunlarına çözümler bulma noktasındaki gayretlerinizi severek ve büyük bir mutluluk ile takip etmekteyiz. Yerel basınımız aracılığıyla halkımız ile iç içe oluşunuza defalarca tanık olmanın mutluluğunu yaşadık. Geçmişte ilimizde görev alan Valilerimizi ele aldığımızda farkınızın bariz bir şekilde ortaya çıktığını görüyoruz.

Bizler yıllardır gurbette yaşayan fakat ilimizin sporunu hep dikkat etmiş, 2006 yılından itibaren hemşehrilerimizce kurulmuş olan 1960 Gurbetçi Petrolsporlular Taraftar Derneği olarak 2010-2011 sezonuyla birlikte 3. ligin Türkiye genelinde oynanmaya başlamasının ardından Marmara bölgesine gelen Petrolspor'umuzu destekleyerek kendi imkanlarımızla eşsiz bir sahiplenme örneğini gösterdik.

Sizin de sporu sevdiğinizi ve ilimizdeki spor branşlarına yakın ilgi ve desteklerinizi görmekle birlikte özellikle Batman Petrolspor'umuza göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka  bizi son derece mutlu etmektedir. Fakat geride bırakmış olduğumuz sezonun başlarında vermiş olduğunuz maddi ve manevi destekleriniz bizleri son derece mutlu etmişti. Muhtemelen görmüş olduğunuz yönetimsel hatalar ve mevcut Başkan ve yöneticilerimizin bir takım tutumlarına dayanarak tepkisel bir tutum sergilediğinizi düşünmeden edemedik.

Batman Petrolspor sevdalıları olarak sizden bir hamle arzu ediyoruz. Daha önce bir kaç iş adamımızın size gelerek Petrolspor için yeni bir yapılanma olan dernekleşmeyi talep ettiklerini biliyoruz. Fakat güzide kulübümüz Batman Petrolspor'umuzu düşmüş olduğu bataklıktan kurtarabilmemiz için sizin de yardımınıza ihtiyacımız bulunmaktadır.

Batmanlı sporseverler olarak sizden istirhamımız Batman'ımızın önde gelen işadamlarını bir araya getirerek bunlardan bir yönetim oluşturmanızı ve Petrolspor'umuzun devir teslimine vesile olabilecek hamlenizi gerçekleştirmenizi bütün kalbimizle ümit ediyor ve diliyoruz. Çünkü Petrolspor'umuzun bu durumu bizleri hem üzmekte hem de gelecek adına ciddi mana da endişelendirmektedir.

Mevcut başkan Batman Petrolspor Kulübü almadan önce (Kulübümüzün devri tamamen bedelsiz olmuştur) kamuoyu önünde söylemiş olduğu iki şey vardı. “Bu takım bütün Batmanlılarındır ve maddi olarak hiç kimseden bir beklentimiz yok sadece manevi destek istiyoruz” sözleriydi. Fakat gün geçtikçe bunun aksine hareket edilerek takım Batmanlı sporseverlerden soyutlaştırıldı. A.Ş'leştirilen kulübümüz tam bir aile şirketine dönüştürülüp halktan kopartıldı. Bu durum git gide kulübümüzün erimesine ve hedef küçültmesine sebebiyet verdi. Her sezon başı şampiyonluk hedefiyle başlayan takımımızın lig'de kalmayı son haftalarda garantileyebilerek lig'de tutunabildi.

2017-2018 Sezonu öncesinde grubumuza düşmesi muhtemel diğer takımlar teknik heyetlerini belirleyip, kadrolarını günden güne güçlendirirken Batman Petrolspor'umuzun içine düşmüş olduğu bu çıkmazı bizleri derinden üzmektedir. Bizlerde sizi bir Batmanlıdan ayırt etmediğimiz için size inandığımız ve takımımıza olan sevginizden yola çıkarak sizden kulübümüz için bir takıp taleplerde bulunmak üzere bu yazımızı yazma gereğini duydum. Bilgi ve gereğini tensiplerinize arz eder, selam saygı ve sevgilerimi iletiyorum.

Savaş ÖZALP
1960 Gurbetçi Petrolsporlular Taraftar Derneği Başkanı
(İstanbul)

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
617 gün önce
RSS
© 2019 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=