Lütfen bekleyin..


Savaş ÖZALP / SERBEST VURUŞ…

KONAÇ NEDEN DAHA FAZLA DESTEĞİ HAK EDİYOR..!

20 Temmuz 2017, 17:58 Okuma: 922

Beni yakından tanıyanlar ve özellikle yazılarımı okuyanlar Batman Petrolspor ile ilgili yazılarımda ağırlıklı olarak negatif yönde eleştirisel bir yaklaşım sergilediğimi net olarak görmüşlerdir. Batman Petrolspor Kulübündeki son yıllarda yaşanan başarısızlık ve hayal kırıklıkları nedeniyle ne yazık ki bu köşemde sizlerle çok da mutluluk saçan ve umut verici yazılar paylaşma şansına nail olamadım. Dilek ve temennimiz yeni göreve gelen Ekrem Konaç ve yönetimi yapacakları olumlu icraatlarıyla buradan sizlere güzellikler sunmamıza vesile olurlar.
İKİ DEVİR ARASINDAKİ UÇURUMA DİKKAT..!
2017/2018 Sezonu öncesinde yönetim bazında beklediğimiz değişiklik nihayetinde gerçekleşip kulübün devri de gerçekleşmiş oldu. Fakat değerli okurlarımız en son yapılan devir ile TPAO'nun ilk devri arasında dünyalar kadar fark var. Bilindiği üzere TPAO hiç bir ücret talep etmeden Kulübü Aydın Gülmez'in idaresine sevk etmiş, tesislerin yanı sıra bir kaç personel, kurulu düzen, devre arası olmasından kaynaklı oturmuş bir kadro ve sistem ile takır takır işleyen bir çarkı andıran hazır Batman Petrolspor'un devri söz konusuydu. Bütün bu avantajlı durumların yanı sıra iyi bir kadroya sahip Petrolspor'un o sezon şehrin bütünüyle takımı sahiplenmesi çeşitli kurum ve kuruluşların ve taraftarların muazzam bir desteği vardı.

LATİF GÖKDEMİR TERCİHİ SON DERECE YERİNDE OLMUŞTUR
Şimdi ki devir de ise geride bırakmış olduğumuz sezonda ligde kalmayı son haftalarda garantileyebilmiş, bir çok futbolcusu takımdan ayrılmış, 1,5 milyon TL'yi aşan borcu ve içerisine düşmüş olduğu çıkmazın ardından herkes köşesine çekilmiş ve olacaklara odaklanmıştı. Vali Ahmet Deniz’in yönetim bazında değişiklik olması ve dernekleşme hamlesinin olması kaydıyla desteğe devam etme mesajını vermesi, kulüpten ayrılan bazı futbolcuların alacaklarından dolayı Petrolspor'u TFF'ye şikayet etmeleri gibi ciddi sorunların baş gösterdiği bir yerde Ekrem Konaç'ın büyük bir cesaret ve arzuyla Petrolspor'u sahiplenme adına yapmış olduğu girişimler sonucunda Av. İrfan Yurttaş, Fatih Ceylan, gibi isimlerin yanı sıra özellikle Latif Gökdemir tercihinin ne derece doğru bir karar olduğunu çok geçmeden ortaya çıkan olumlu havada görmek mümkün oldu.
PETROLSPOR'U EVLADI GİBİ GÖREN DE VAR DÜŞMAN BİLEN DE..!
Özellikle son yıllarda kulüpteki maddi sorunlardan kaynaklı sporcu ödemelerinde ortaya çıkan sorunlardan ötürü zedelenen kulübün itibarını yeniden iyileştirmek, Petrolspor'u tekrardan toparlamak ve yeniden tercih edilen bir kulüp hüviyetine kavuşturmak elbette zor olacaktır. Geçmişte de olduğu gibi bu kulübü evladı gibi, yuvası gibi seven insanların yanı sıra bu kulübün kötü gidişatını arzulayan, çekemeyen ve çamur at izi kalsın mantığıyla çeşitli karalamalara gidilip çeşitli dedikodularda yürütülecektir. Fakat ne olursa olsun iyi niyet eksenli çalışmalar yapıldığı, doğru dürüst davranıldığı ve ilgili çevrelerle sağlıklı iletişimle sağlanması halinde mevcut arabesk durumdan sıyrılmak mevcut yönetimin işini bir hayli kolaylaştıracaktır.
OLUMLU HAVANIN DEVAMI İÇİN HER KESİMİN DESTEĞİ ŞART
Değerli okurlarımız bu durumda biz Batmanlılara düşen şeyin böylesi olumsuzluk girdabına batmış bir takımı kurtarmak adına elinden ziyade gövdelerini taşın altına koymuş olan Başkan Ekrem Konaç ve yönetimine herkesin kendi imkanları dahilinde destek vermesi ve yeni sezon öncesinde takımımızın moral ve motivasyonunu üst seviyeye çıkartabilecek olan her türlü desteği vermek olacaktır. Batman Petrolspor bu şehrin gözbebeğidir, bunu korumak, sahiplenmek, yaşatmak ve başarı dolu yarınlara taşımak ben Batmanlıyım diyen herkesin başlıca görevidir.
KURUM VE KURULUŞLAR ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVİ YERİNE GETİRECEKTİR
Batman Valiliğinin, Batman Belediyesinin, kurum ve kuruluşlarımızın yanı sıra Batmanlı işadamlarımızın da şehrimizin güzide kulübü Batman Petrolspor'un bu zorlu süreci atlatabilmesi için gereken gayretli göstermeleri elzemdir. Bu birlik ve beraberliğin ortaya çıkması halinde Batman Petrolspor'un başarıya ulaşmasını daha da kolaylaştıracaktır. Bir Petrolsporlu olarak hiç bir fedakarlıktan kaçınmadan kulübümüze sahip çıkmış olmalarından ötürü başta sayın Ekrem Konaç başta olmak üzere bütün yöneticilerimize teşekkür ediyor, yeni sezonda kendilerine her türlü desteği vereceğimizi deklare ediyoruz. Kendilerine yeni görevlerinde üstün başarılar diliyorum.
Selam, saygı ve sevgilerimle....

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
710 gün önce
RSS
© 2019 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=