Lütfen bekleyin..


Savaş ÖZALP / SERBEST VURUŞ…

SPOR'A DEĞİL SOKAĞA TEŞVİK..!

25 Temmuz 2017, 20:38 Okuma: 933

Son günlerde Batman kamuoyunu, halkımızı ve özellikle sporcu kardeşlerimizi endişelendiren TP'nin Batman'da bulunan TPAO'nun bünyesindeki spor şubelerinin kapatılması konusu giderek can sıkan bir hal almaya devam ediyor. Uzun zamandır spor şubelerinin kapanması konusunda bazı hazırlıkların yapılması aşamasında bunu ciddiye almayan ve gündeme getirip konuyla ilgili açıklama yapmaktan sakınan şube yöneticilerinin uzun süre sessiz kalmalarından ötürü konudan bi haber olan sporcu kardeşlerimizin ve halkımızın beklenmedik bu durum karşındaki serzenişi ve karşı çıkış çabalarına şimdi hep birlikte ses verme zamanıdır..!
TPAO BATMANLILAR İÇİN ZİYARET NİTELİĞİNDEDİR..!
TPAO'nun Batman için arz ettiği önemi bilmeyenimiz yok gibi. Orası biz Batmanlılar hatta çevre illerde yaşayan bir çok kişi için adeta ziyaret niteliğinde olup özellikle spor eksenli birimlerin çocuklarımızın istikbali ve bütün kötü alışkanlıklardan uzak, sağlıklı bir yaşamın idamesi için adeta bir çıkış kapısıdır. Amatör spor şubelerinin kapanması aynı zamanda sporcu olmakta ve topluma faydalı bireyler olmakta ısrar eden çocuklarımıza bütün bu yolları kapatmak anlamına gelecektir.
OLUP BİTENLERE GÖSTERİLEN SESSİZLİK VE MÜSAMAHA  BUGÜNLERİN HABERCİSİYDİ..!
TP'nin Batman TPAO'nun bünyesinde bulunan Batman Petrolspor'u bünyesinden çıkartmak için fırsat kolladığı ve ilk fırsatta kurtulmak için talipli bekleyen TP yönetiminin Petrolspor'u koşulsuz ve şartsız bir şekilde devretmesi bile başlı başına bugünlerin habercisiydi. Bunu göremeyen veya görmek istemeyen Batman TPAO'daki spor şubelerinden sorumlu yöneticilerin olup bitenler karşısında sessiz kalması ve koltuk derdine düşmeleri sonucu bugünkü gelinen aşamanın deyim yerindeyse yaratıcısı olmuştur.
TALİMAT GENEL MÜDÜRLÜKTEN OLDUĞUNA GÖRE!
Batman'da ortaya atılan bu işin altında Süleyman Çalık var iddiasına gelince. Buradan böylesi yersiz düşüncelere kapılanlara TP'nin Genel Müdürü kimdir sorusunu sormak yerinde olacaktır. Zira TP'nin Genel Müdürü Besim Şişman'dır. Karar ve kararlar alma yetkisine yani imzasına sahip olan kişidir. Genel Müdürün gündeme getirmediği ve imzaya açmadığı hiç bir oluşum ve husus karara bağlanamaz ve yasalaştırılamaz. Genel Müdürün (Şişman'ın) olduğu bir yerde Genel Müdür Yardımcısının (Çalık'ın) gündeme getirilmesi konusu beraberinde acaba Batman'daki Besim Şişman'a yakın kişilerin ortaya attığı bir iddia mıdır sorusunu akla getiriyor..!
DENİZ, AKSOY, KURUM VE KURULUŞLARIMIZA BÜYÜK İŞ DÜŞMEKTEDİR
Muhtemelen koltuk kaybetme yani işinden olma korkusu yüzünden Batman TPAO'da olup bitenler karşısında susan ve demeç vermekten dahi sakınan branş yöneticilerinin ve hocaların herhangi bir itiraza gidip ses çıkartabileceklerine istesem de inanamıyorum. Batman sporunu ve gençliğini son derece önemseyen ilgilenen ve konuyla ilgili hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan Vali Ahmet Deniz, Batman Belediyesi Başkanvekili Ertuğ Şevket Aksoy, kurum ve kuruluşlarımızın alınan bu kapatma kararına seslerini yükseltmelerini ve yapılacak olan çeşitli itiraz ve açıklamalara bizzat öncülük etmeleri gerekmektedir. Yukarıda belirttiğim Batmanımızın can damarlarını oluşturan makamlarımızdan ümitli olduğumu ifade etmek isterim
SAĞLIKLI VE AYDINLIK BİR GELECEK İÇİN SPOR ŞART
Batmanlı çocuklarımızı spor eksenli aktivitelerle geleceğe hazırlamak ve topluma faydalı birer birey haline getirmek için çaba sarf etmemiz gerekiyor. Çocuklarımızın spor yaptığı alanları kapatmak, onları oradan uzaklaştırmak aynı zamanda onları çeşitli kötü alışkanlıklara itmek, kötü emelli insanların eline teslim etmek, bunun için fırsat kollayan kişilerin ekmeğine yağ sürmek ve kaderlerine terk etmek olacaktır. Bugün spor yapmak için son derece ısrarcı olan, başarılarıyla diğer çocuklarımıza örnek olmayı başarmış ve eğitimli, donanımlı birer fert olmaya aday çocuklarımızın bu şekilde küstürüleceği gibi onları sokakların çeşitli kötülüklerine sevk etmek anlamına da gelecektir.
VERİLMİŞ OLAN BU OLUMSUZ KARARDAN DÖNÜLMESİNİ UMUYORUM
Spor şubelerinin kapatılması konusu bir çok kişiyi elbette rahatsız etmiştir. Fakat bir takım çevreler kendi geleceklerini düşündüklerinden olacak ki işlerinden olma korkusunu taşımalarından dolayı beklenen tepkiyi vermekten ne yazık ki çekinir durumdalar. Fakat ne olursa olsun her kesimin buna bir dur demesi, demokratik eylemler ve medeni ölçüler çerçevesinde herkesin ortak hareket ederek alınmış olan bu kararın iptaline ilişkin itirazlarını yapmalarını beklemek olması gerekendir. Bu olumlu yaklaşımların ve yapılacak olan yüksek sesli itirazların sonucunda alınmış olan bu kararların tekrardan gözden geçirilerek değerlendirilmeye alınacağını ve bu kararın geri çekilmesi hususunda gerekli adımların atılacağına dair ümidimi koruduğumu belirtmek isterim.
BÜTÜN SİYASETÇİLERİMİZİN BUNA DUR DEMESİ GEREKMEKTEDİR
Son olarak bir çağrı da siyasi düşüncesi ve ideolojisi ne olursa olsun ekmeğini, istikbalini ve siyasi kimliklerini halkımızın verdiği oylar neticesinde elde etmiş siyasetçilerimizin elinden ziyade gövdelerini taşın altına koymalıdır. Alınmış olan kararın iptaline ilişkin gerekli destek ve eylemlerde bulunma çağrısında bulunmak en doğal hakkımız olacağı kanısındayım. Başta Başbakan yardımcımız Mehmet Şimşek olmak üzere, parti farkı gözetmeksizin bütün milletvekillerimizin, il ve ilçe başkanlarımızın gerekli itirazlarını yapmalarını bekliyoruz. Böylesi bir sorumluluktan kaçmayacaklarına bütün kalbimle inanıyorum. Alınmış olan bu kararın iptaline ilişkin güzel haberleri duyma ümidi ve dileğiyle esen kalınız.
 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
710 gün önce
RSS
© 2019 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=