Lütfen bekleyin..


Adnan AYAZ

Başkanvekili Şevket Ertuğ Aksoy…

16 Kasım 2017, 18:32 Okuma: 970

Batman Belediyesine kayyum atanacağı haberleri çıkınca çok tepkilere neden oldu. Önce kayyum atanamaz denildi, basın açıklamaları ve Belediye önünde tepki oturmaları oldu. Sonrası malumunuz; kayyum atandı.
Kayyumların kim olacağı da tartışıldı ama sonra çözüm mülki idarecilerde bulundu. Batman’a kayyum olarak Vali Yardımcısı Şevket Ertuğ Aksoy atandı.
Batman’a kayyum atandı, peki ne yapacaktı? Batman Belediyesindeki işçiyi çalıştırmak öyle kolay mı olacaktı. Nihayetinde dinmeyen tepkiler de devam ediyordu.
Ekmek derdi bütün bu soruları en baştan derinlere gömdü bir defa. Belediye Başkan vekilliğine atanan Şevket Ertuğ Aksoy kolları sıvadı ve ilk olarak Batman kentinin temizliğini önceledi. Nitekim bölgeye atanmış bütün kayyumların ilk işi de temizlik oldu.
Nispeten kentte görülür bir şekilde temizlik yapıldı ve yapılıyor da. Çevre düzenlemesi ve peyzaj işleri, Park Bahçe Müdürlüğü gerçekten iyi çalıştı.
Batman’ın vizyon caddesinde hummalı çalışmalar var. Gülistan caddesi, eski Meydan tekrar elden geçiriliyor.
Batman kayyum döneminde büyük bir şantiyeye döndü. Esnaf ne kadar işlerinin aksamasından ötürü tepkilerini dile getirse de, önümüzdeki aylarda Batman’ın yeni görüntüsü herkesi tatmin ve mutlu edecektir.
Batman genelinde, hem caddelerin asfaltlanması, hem yeni parkların kazandırılması ve en önemlisi çevre temizliğine verilen önem bu süreci çok faydalı geçirdiğimizi gösteriyor.
Bütün bu işlerin mimarı hiç kuşkusuz Belediye Başkan Vekili Şevket Ertuğ Aksoy’dur.  Sayın Aksoy diyalogdan asla vazgeçmedi, herkesle ve her kesimle çok iyi diyaloglar gerçekleştirdi. Herkesi dinledi ve ortak akla hizmet etti. Amaç Batman’a hizmetse herkes ortaklaştırılmalı fikri çok doğru bir yaklaşımdır.
Bu yaklaşımla Batman’a bu süreçte çok hizmetler edildiğini herkes kabul ediyor. Bu naif süreçte hiç bir şey yapılmadı demek haksızlık olur, her şey dört dörtlük, bütün sorunlar çözüldü demekte hayalcilik olur.
Ortak fikir şu ki, Sayın Şevket Ertuğ Aksoy başarılı olmuştur ve önemli işlere imza atmıştır.
Batman’da sorunlar bitmez, çünkü şehir her geçen gün büyüyor ve tabi ki yeni sorunlar ortaya çıkıyor. Gönül isterdi ki İstanbul’daki gibi Batman’da da devasa projelere imza atılsın. Zaman içinde bunları da duyarız belki ama önemli olan diyalogu ve ortak aklı yitirmemek.
Şevket Ertuğ Aksoy’u gelecekte böyle anacağız o kesin…
 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
RSS
© 2020 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=