Lütfen bekleyin..


Adnan AYAZ

Rektör Aydın Durmuş…

20 Kasım 2017, 18:11 Okuma: 2308

Batman her şeyin en iyisini hak ediyor ama iyisiyle karşılaşıyor mu, işte o tartışılır. Kendimi bildim bileli Batman’ın hep çok önemli sorunları oluyor ve maalesef kendimi bildim bileli de o sorunlar çözülemiyor.
Batman’dan 10 yıl uzaklaşın, 10 yıl sonra bu kente geldiğinizde hiçbir şeyi kaçırmadığınızı görürsünüz. Kaotik sorunlarımız var ve siyaset yapanların dillerinde pelesenk olmuş durumda. İşsizlik en büyük sorunumuz, İluh Deresinin ıslahı da öyle, sosyal yaşam çıkmazlarımızda, hava kirliliğimizde.
Batman’ı sevdiklerini iddia edenlerdin sevgileri de tartışılır. Siyaset erbabını hiç tartışmıyorum. Batman’a kazandırdıkları hiç bir şey yok. Allah var Batman’dan çok şey aldılar.
Batman’ı dibe çekmek bu kentin en önemli özelliği… Kentin kurumlarına ve kente sahip çıkmamak da öyle… Bu kent sahipsiz mi, evet sahipsiz…
Batman Üniversitesi de tam da bu sahipsizliklerde kuruldu.
“Üniversiteyi nereye kuralım” diye tartışmalar oldu. Son noktayı kentin bileşenlerinin ortak sesi ve kentin ita amiri koydu.
O günlerde Vali rahmetli Recep Kızılcık’tı ve sayın Kızılcık bildiğini okuyan biriydi. Demek ki menfaat ve çıkar çevrelerinin de baskısı altında kalmıştı. Sonunda Üniversitenin yerleşkesi kervan geçmez, kuş konmaz bir yere yapıldı. Batı Raman’a.
Kent hiçbir zaman oraya gitmeyecek, üniversiteyi çevrelemeyecek ve üniversiteden bu kent hiç bir zaman tam olarak faydalanamayacak. Oraya yolu götürmek için bile trilyonlar harcandı.
Kayıp içinde kayıp dedikleri şey bu olsa gerek.
Olan oldu, biten bitti…
Batman Üniversitesi yerleşkesinde hummalı çalışmalar var. Açıkçası Rektör Abdüsselam Uluçam üniversiteyi içe dönük kapalı yerleşkeye dönüştürmüştü.
Yani kayıp bir dönem yaşatmıştı. O da kayıplar listesinde kaldı zaten. FETÖ’den içerde de yattı. Yargılaması da devam ediyor.
Yeni Rektör Aydın Durmuş üniversiteye fark getirmeye çalışıyor. Hummalı çalışmalarda onun döneminden. Durmuş döneminde üniversite gelişiyor. Kentin bileşenleri ona destek olurlarsa daha da gelişecek.
Sayın Durmuş üniversiteyle yatıp, üniversiteyle uyanıyor.  Çalışkan ve başarılı bir Rektör… Bu kentin üniversitesi için çok ciddi projeleri de var.
Sivil toplum kuruluşları tarafından eleştiriliyor ama bu eleştirileri hak ettiğine de inanmıyorum. Ha belgeniz varsa, yapacak bir şey yok. Kimse hesapsız değildir, herkes hesap verebilmeli ama belgeniz yoksa üniversite ve rektörü dibe çekmek bu kente zarar verir.
Sayın Rektör Batman Üniversitesi ve tabi ki Batman için üretiyor. Gereksiz gündemlerle enerjisini tüketmek, bu kente ve bu kentin insanlarına haksızlık olacaktır.
 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
RSS
© 2019 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=