Lütfen bekleyin..


Savaş ÖZALP / SERBEST VURUŞ…

KEYFİNİ SÜRMENİZİN, GURURUNU YAŞIYORUZ..!

05 Aralık 2017, 09:10 Okuma: 1121

Saygıdeğer okurlarımız, gerek bu sütunlarda gerek daha önce yazarlıklarını yapmış olduğum diğer gazetelerimizdeki yazılarımı takip edenler ve gerekse İstanbul başta olmak üzere Marmara bölgesindeki maçlarında Batman Petrolspor'a göstermiş olduğumuz ilgi, alaka ve sahiplenme neredeyse bütün kesimler tarafından takdirle karşılanırken bazı kendini bilmezlerin bir takım hakaretlerine maruz kaldığımızı üzülerek ifade etmek isterim.
 
BATMAN MEDYA GAZETESİNİN ETKİSİ BÜYÜK OLDU
Özellikle kulüpte yaşanan değişim sürecinde denk gelmiş olduğumuz dönemde gururla bünyesinde bulunmuş olduğum Batman Medya Gazetesindeki yazılarımın kulüp ve Batman kamuoyunun üzerinde yaratmış olduğu etkiden söz ederken özellikle Batman Medya gazetesinin yüksek okur düzeyine ulaşma kapasitesinin yüksek oluşu, ilkeli ve cesur bir yayım çizgisini benimseyen ender gazetelerimizden biri olmasından kaynaklı neredeyse her kesime düşüncelerimizi ulaştırma şansına böylece nail olmuş olduk.

57 YILLIK ÇINARIN GÜNDEN GÜNE ERİYİŞİNE İTİRAZ EDEN TEK TARAFTIK
Kulübün bir takım nedenlerden dolayı yerinde sayışına, ekonomik olarak çeşitli sıkıntılar yaşanmasına, 57 yıllık mazisi bulunan ve bu süreçte en büyük değer olarak hanesine işlemiş olduğu prestijinin giderek tüketilmesine, tribünde başlayan ve stadyum dışına taşan yönetici-taraftar kavgalarına ve kovalamacasına, yapılan onlarca tutarsız teknik adam ve futbolcu transferine ve giderek borçlanan Petrolspor'un içler acısı haline nedense bizim dışımızda ses çıkarabilen olmadı..!

PETROLSPOR'UN KİŞİSEL İLİŞKİ VE ÇIKARLARA KURBAN EDİLİŞİNE İTİRAZIMIZ BÜYÜK OLDU
Petrolspor'u kendi kişisel ilişki ve çıkarları karşında savunamayacak duruma gelenlerin, sus pus olanların, kalemlerini oynatamayanların, yönetim ile taraftar arasındaki kavgalara müdahil olmayı bir kenara koyalım görmemezlikten gelenlerin, kazandığında, maç haberini çoğu kez birinci sayfalarında yer veren fakat kaybettiğinde öteki sayfalarında küçük bir başlık ve sadece maçın karnesine yer verenlerin, kulüpte yönetim bazında bir değişimin kaçınılmaz olmasına rağmen oralı olmak yerine, tedavisi mümkün olmayan ve yoğun bakımda yatan bir hastayı andıran Petrolspor'dan ayağa kalmasını ve koşmasını bekleyenlerin, umursamaz bir tavır ile olup biteni izlediği bir yerde Petrolspor'un kurtuluşuna vesile olabilmek adına deyim yerindeyse savaş veriyorduk..!

SUS PUS OLUP BUHAR OLANLAR YENİDEN TÜREDİ
Şimdi herkes olmuş Petrolspor sevdalısı, herkes maça gider oldu. Daha düne kadar eski yönetimin yanında yer alan ve şu anda ki mevcut yönetime atıp tutanlar bugün vesile olmuş olduğumuz değişimin ardından yanlarından ayrılmaz olup methiyeler düzmek için yarış halinde olanlar, bir önceki Kulüp Başkanımıza döneminin son demlerine kadar bile ‘Büyük Başkan’ tezahüratlarında bulunup bugün daha önce yönetimde bulunduğu dönemde eleştiri oklarının hedefinde olan, Kulüp Başkanı Ekrem Konaç'a ‘Büyük Başkan’ diye bağırıp, devirden sonra yönetim için isminin geçtiği esnada burun kıvıranların, bugün kulübün Asbaşkanı olan Latif Gökdemir'in Batman futbolu için ne denli önemli biri olduğuna tanık oldukça kendisini göklere çıkartanlar, değişimin getirdiği olumlu havayı gazetelerinde yer verenler, burunlarının dibindeki stada gidip maç izlemeyenlerin deplasman için yönetimden araç talep edenler, sürün efendiler keyfinizi sürün. Sürmüş olduğunuz bu keyfin sebepleri olarak bizlere de gurur duymak yakışır.

PETROLSPOR'UN ÇIKARLARINA İLİŞKİN İTİRAZLARIMIZDA BİZİ YALNIZ BIRAKMAYANLARDA VARDI
Tümünden mi yalnız bırakıldık bu onurlu mücadelemizde..? Elbette hayır. Batman Medya Gazetesinin saygın ailesi, İstanbul ve ülkemizin bir çok yerinde yaşamlarını idame eden Petrolspor sevdalıları, 1960 Gurbetçi Petrolsporlular Taraftar Derneğimizin yöneticileri ve Dernek üyelerimiz, çeşitli taraftar gruplarının temsilci ve üyeleri, cılız da olsa bize destek olan fakat görevleri itibariyle diledikleri tepkiyi vermeyen bir çok kurum ve takım yetkililerinden, meydana gelmiş olumsuz durumlar karşısında maçlara gitmeyi bırakmış taraftarlarımızdan, bir çok destek mesaj ve telefonlarını aldık. Bu vesileyle tekrardan Petrolspor'un kurtuluşuna vesile olabilme adına yürütmüş olduğumuz haklı ve çıkarsız mücadelemizde bizleri yalnız bırakmayan herkesi saygıyla selamlıyorum.

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
617 gün önce
RSS
© 2019 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=