Lütfen bekleyin..


Savaş ÖZALP / SERBEST VURUŞ…

YENİ BİR SOLUK GENÇ 72 TARAFTAR GRUBU!

19 Ocak 2018, 19:03 Okuma: 998

Hemen hemen bütün spor branşları için taraftarların önemi elbette çok büyüktür. Taraftarın futbol branşındaki etkinliği diğer spor branşlarının içinde tartışmasız en üst düzeyde olup aynı zamanda diğer bir çok branşa da taraftar aktarımını gerçekleştiren son derece güçlü bir yapıdır. Gerçek manada görevini yerine getirebilen, hakikat eksenli taraftarlık kimliğine ulaşabilmiş, hiç bir çıkar gözetmeksizin kulübünün armasına taraf olan, sadece kulüp değerlerinin ekseninde halka olmuş ve bir nevi kulübünün muhafızı, birer neferi kimliğine ve bilincine ulaşabilmiş taraftar tipi bir kulüp için oldukça büyük bir kazançtır.

Yukarıda belirtmiş olduğumuz ve aynı zamanda, arzuladığımız taraftarlık olgusunu şehrimize indirgediğimizde bir kaç yıldır bunun böyle olmadığını üzülerek ifade etmeliyim. Yıllardır böyle gelmiş olsa bile böyle gitmeyeceğini hatta gidemeyeceğine inanmamızı sağlayan ve adeta imdada yetişircesine Batman tribünlerine güneş gibi doğan, isim olarak yeni fakat bu çatı altında bir araya gelen bütün arkadaşlarımızın belli bir emeği ve tribün kültürü bulunmaktadır. Tarık Aslan başkanlığında kurulan Genç 72 Taraftar Grubu'nda yılların emektarlarından Süleyman Saltıkalp, Ahmet Ercan, Özcan Aslan, Hakan İçöz, Cihan Yılmaz, Şehmus Sabur, Özkan Ünal gibi tribün emekçileri bulunurken, her geçen gün yeni katılan isimlerle grubun güçlendiğini görmek gelecek adına güçlü bir taraftar potansiyeli açısından bizleri oldukça ümitlendiriyor.

Tribüne yön veren kişilerin aklıselim kişilerden oluşması, hem karakter yapısı hem de yaş olarak olgun olmaları, tribündeki ağırlıklarını artıracağı gibi geçmişten gelen tribüncülük kültürleri ve deneyimleri, takımlarını desteklemeye gelen diğer taraftarların organize edilişlerini sağlayacağı gibi tribünleri tek ses haline getireceği de böylece kesinlik kazanmış olur. Bir Taraftar Grubu'nun temelini oluşturan yapının olgun, kendini bilen kişilerden oluşması, tribünde etkiliğini artıracağı gibi hem yönetim hem de takım üzerinde muazzam bir etki yaratacaktır.

İlk kuruluşunda daha çok 1955 Batman Belediyespor'un futbol takımı olan 1955 Batman Belediyespor'u desteklemesi düşünülen, fakat daha sonra Belediyespor futbol takımının yanı sıra diğer branşlarda mücadele eden takımların desteklendiği gibi Batman Petrolspor'a da destek vererek tam da olması gereken çizgiye gelerek çok kısa zamanda ses getirmeyi ve adından söz ettirmeyi başardı Genç 72 Taraftar Grubu sağlamış oldukları birlik ve beraberliklerinin devam etmesi ve yeni katılımları olması halinde Batman tribünlerinin vazgeçilmezleri olacakları gibi iyi ve kötü günde takımlarını desteklemeleriyle birlikte taraflı tarafsız her kesimin takdirini toplayacaklarını söyleyebilirim.

Burada Batman Petrolspor yönetimine mutlaka yerine getirmesi gereken de bir görev düşmektedir. Petrolspor yönetimi, eski ve yeni taraftar grupları diye ayırt etmeden aynı yaklaşımı ve samimiyeti göstermek durumundadır. Zira o tribünlere gidip Petrolspor lehine tezahürat yapan hiç bir taraftarımızın  bir diğer taraftarımızdan üstünlüğü bulunamamakta olup, takımımızı desteklemeye gelen her bir taraftara gözü gibi bakmalıdır. Aksi taktirde Petrolspor yönetiminin bir grup ile haşır neşir olup, bir diğer taraftar grubunu görmezden gelip yakışık kalmayacağı gibi adilane bir davranış biçiminden uzak kalınmış olacaktır.

Taraftar grubunun kuruluşuna öncülük eden Tarık Aslan başta olmak üzere bu yapıyı oluşturan diğer bütün arkadaşlarımızın bizim için büyük bir öneme sahip olduklarını belirtmekle beraber, İstanbul'da bulunan Batman Petrolspor Taraftar Derneği olarak her zaman yanlarında yer alacağımızı, her konuda fikir alışverişinde bulunmaya hazır olduğumuzu beyan etmek ve kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda birlikte her türlü adımları atmaya hazır olduğumuzu bildirmek isterim. Bize güven veren ve saygıyla yaklaşan bu değerli insan topluluğuyla aynı takımı desteklemekten onur duyacağımızı belirtiyor çıkmış oldukları bu yolda kendilerine üstün başarılar diliyorum.

Geçtiğimiz günlerde vefat eden kıymetli işadamlarımız H. Necat Nasıroğlu, Ahmet Dinç ve Batman tribünlerinin sevgilisi Halit Özel’e Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dilerim. Mekanları cennet olsun inşallah.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
617 gün önce
RSS
© 2019 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=