Lütfen bekleyin..


Adnan AYAZ

BATSO SEÇİMLERİNE DAİR…

29 Mart 2018, 20:13 Okuma: 1147

Batman Ticaret Sanayi Odası seçimleri Batman’ın gündemini nerdeyse 6 aydan bu yana işgal ediyor. Peki, BATSO seçimleri neden bu kadar önemli?
Batman’ın iş sektörlerinin tamamını ilgilendiren bir seçim…  Tüm sektörler bu seçimin bir parçası. Batman ekonomisine yön verecek olan BATSO, ticaretle uğraşan herkesin mutlaka başvurduğu bir oda ve bu oda ticaret ehline çok büyük katkılarda bulunabiliyor.
İşte tam da bu yüzden Odaya kayıtlı binlerce ticaret erbabı bu seçimleri önemsiyor.
Eğer Ticaret Sanayii Odaları iyi çalışırlarsa kentlerine çok büyük katkıda bulunabilirler. Sektörler guruplarında yarışıp, Ticaret Odalarına temsilciler gönderiyorlar ve bu temsilciler Odaların Yönetim Kurullarını oluşturuyor.
Ticaret ehlinin sorunları bu mekanizmalarda çözümlenmiş oluyor.
Açıkçası bugüne kadar Batman’da Ticaret Sanayi Odası’nın önemli projelere imza attığını söylemek hayalcilik olur.
Bugüne kadar 3 Başkanı olmuş, Mehmet Teymur en uzun süreli bu Odaya Başkanlık eden kişi olmuş.
Eğer vatandaş Ticaret Sanayi Odasının ne iş yaptığını hala bilmiyorsa bu Ticaret Sanayi Odasının ne kadar zayıf olduğunu göstermez mi? Maalesef Oda oldukça zayıf. Bugüne kadar öyle bir fırtına yaratan bir Başkan da olmamış.
Seçimler neden bu kadar önemli ve gündem oldu açıkçası onu vatandaş da anlamış değil. Vatandaşın böyle bir gündemi de yok onu da söylemiş olayım.
MAVİ PUSULA SEÇİME BAĞIMSIZ GİRİYOR…
Gıda sektörü tarihinde ilk defa birlikten kuvvet doğar şiarıyla seçime bağımsız olarak Mavi Pusulayla giriyor. Temsilcileri de Kadir Fidan.
Kadir Fidan FİKA Gıda ve Regal Marketin sahibi. Sayın Fidan, seçimden öte Gıda sektörünün birleşmesini önemsiyor “ve bu bir başlangıç” diyor.
Gıda sektörü için kesinlikle Kadir Fidan’ın dediği gibi bu iyi bir başlangıç. Mavi Pusula gücünü 1 Nisan’da sandığa yansıtacak ve belki de bundan sonraki süreçte yeni başlangıçlara imza atacaklar.
BATSI seçimlerin en renkli gurubu kesinlikle Mavi Pusulayla Gıda sektörü olacak.
Görünen o ki seçim çetin geçecek.
Başkan adaylarına gelince Kadir Demir yine çok güçlü görünüyor, Mehmet Ekinci ve Osman Nasıroğlu da başkanlığı zorlayacak iki isim. 2 Nisan da ya tazeledi diyeceğiz, ya da taze kan diyeceğiz. Her halükarda kazanan Batman olacak.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
RSS
© 2019 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=