Lütfen bekleyin..


Adnan AYAZ

Siyaset ve gündemimiz…

13 Haziran 2018, 18:54 Okuma: 962


Önce Ramazan telaşı başladı. Tam o sırada Devlet Bahçeli seçim erkene alınmalı, ‘hatta Ağustos’ta yapılmalı’ dedi. Devlet Beyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görüşmesinden sürpriz bir karar çıktı ve seçim 24 Haziran’a alındı.
Seçimi düşünürken Ramazan bitti ve Bayram telaşına döndü. Bu ülke ben bildim bileli hep telaş içinde ve her seçim bu ülke için bir milat. Nasıl şartlar oluşturuluyorsa artık…
Açıkçası milletin gündemi ile siyasetin gündemi çok farklı. Hatta bu ülkede medyanın gündemi ile vatandaşın gündemi bile örtüşmüyor. Daha başka bir değişle medya bu ülkede millettin aynası değil. Ayinesin iştir(kişinin) medyasının lafına bakılmaz.
Nasıl bakılsın ki gündemler ve istekler örtüşmüyor. Herkes ayrı bir telden çalıyor. Çalıyor da dinleyen yok.
Bu ülkede siyaset ehli toplumu fanatikleştirdi. Nasıl olmasın siyasiler sanki arenada savaşan gladyatörlere benziyorlar. Kimsenin erdem ve ahlak diye bir derdi yok. Sonra sokakta fanatikler birbirine giriyor, faturada millete kesiliyor.
Diyebilirim ki Türkiye de hiçbir zaman siyaset bu kadar kirlenmemişti. Kimse etik kurallar adı altında yazılı olmayan ahlak kurallarını işletmiyor. Yazık böylesi bir ortamda siyaset konuşuluyor.
Aslında konuşacak bir şey yok ve emin olun kimsenin de umurunda değil.
Milletin sırtına basıp siyaset yapanlar var ve hatta güya millet adına yapıyor da milletin haberi yok. Bir defa bu ülkede siyaset hiçbir zaman milletin tekeline girmedi, siyaseti yapanlar egemenlik kayıtsız şartsız milletindir dedi lakin milletin egemenliğinden haberi yok.
Bu ülkede liderlik sultası var. Liderlerin iki dudağı arasında biten ve başlayan hikâyeler var ve bu değişeceğe benzemiyor. Toplum yapımız tam da buna müsait.  Bizim bir sistemimiz yok, hep biri gelecek ve bizi kurtaracak kurgusu hâkim.
Gelenlerde bırakmayı bilmiyor. Defalarca seçim kaybedip tekrar ve yine tekrar milletin önüne çıkıyorlar. Başka bir çare yokmuşçasına sarılıyoruz liderlerimize ve onlar aidiyet olgusuyla sahipleniyorlar bize.
Bizim adımıza konuşup, bizim adımıza hareket ediyorlar, bizim için kızıyorlar ve bizim için düşünüyorlar ve bunu yaparken asala istişare etmiyorlar. Kiminle; bizimle. Aslında sadece ve sadece kendileri için yaşıyorlar, millet çok da umurlarında değil.
Tam da bu hikâyeleri anlatırken bunun ne kadar gereksiz bir durum olduğunu düşünüyor v e iyisi mi bizim gündemimize dönmemiz gerektiğini düşünüyorum.
Akıl ve ruh sağlığınız için siyasetten uzak durun. Yoksa hard diskimiz epey virüs kapacaktır. Maazallah var olanı da kaybetmek var.
İyisi mi biz yaşayacağımız Ramazan Bayramına odaklanalım, seçim mi gider vatandaşlık görevimizi yapar oyumuzu atarız/atmayız. Sonrası mı geçim derdi başlar ve bizim asıl gündemimiz geçimden başka da bir şey değil.
Bu arada 1 kilo kuzu eti 45, 1 kilo dana eti 50 lira, et yiyemeyeceğimize göre çaresiz hormonlu tavuk yiyeceğiz bayram da. Hadi hepinizin bayramı kutlu olsun, mutlu kalın emi…

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
RSS
© 2019 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=