Lütfen bekleyin..


Adnan AYAZ

TİCARET SAVAŞI

16 Ağustos 2018, 17:33 Okuma: 6467

~~Türkiye 15 Temmuz’da darbe yapmaya kalkışan TSK içinde yuvalanan hainlere karşı müthiş bir mücadele verdi. FETÖ Terör Örgütü bu ülkeyi açık bir işgale maruz bırakmak için arkasına aldığı ABD ile beraber darbe hain bir girişimine kalkıştı.
Boyunun ölçüsünü de aldı. Türkiye’de halk 15 Temmuz’da bir daha açılamamak üzere darbe dönemini kapattı. FETÖ Terör Örgütüyle mücadele aynı hızla devam ediyor. Hangi taşı kaldırsan bu ülkenin karanlıklarından bu hain örgütün elemanları çıkıyor.
Belki de bu yüzden yoğurdu üfleyerek yeme mecburiyeti ve alışkanlığı kazandık. Daha yeni atanan savcı Baylok kullandığı ortaya çıktı. Anlaşılan o ki FETÖ Terör Örgütüyle mücadele daha uzun süre devam edecek.
FETÖ hainleri ve Amerikan uşakları 15 Temmuz günü boylarının ölçüsünü alınca, arkalarındaki ağababaları yüzünü gösterdi.
Rahip Bronson’u bahane ederek Türkiye’ye ekonomik yaptırımlar yapmaya başladı. Öyle ki Sam’in Doları aldı başını gitti. Vergileri yüzde 50 arttıran Amerika Türkiye’ye karşı açık bir savaş ortaya koyuyor. Hasmane bu tavır tabi ki karşılığını buldu.
Türkiye’de Amerikan mallarına yüzde 100’leri aşan vergi artırımı yaptı. Anlayacağınız dişe diş mücadele birçok alanda sürmeye devam edecek.
Bu bir savaş ve bu savaşta bedellerde olacak ama Türkiye güçlü bir ülke bu savaşında üstesinden gelecektir. Amerikan yönetimi bu sürecin sonunda ya yumuşayıp Türkiye’yi kazanmak isteyecektir, Yada geri dönülmez bir yola girdik ki müttefiklerimiz değişecek.
Başka da yol bırakmıyorlar.
Amerika sadece ekonomi savaşını Türkiye’ye karşı vermiyor. Çin’e, İran’a, Rusya’ya, hatta Hindistan’a karşı da veriyor. Avrupa ülkelerine de vergi artırımı yaptı.
Amerika bir akıl tutulması yaşıyor. Bu ülkede ticaret erbabı da bu vergilerden ve yönetimin tutumundan memnun değil. Sesler yavaş yavaş üst perdeden yankılanıyor.
Soğuk savaş ve harp meydanlarında verilen savaşın yerini Ekonomi ve Ticaret, Para ekonomisi savaşları aldı.
Dünya yeni bir savaş türüyle artık karşı karşıya. Mücadele Borsa meydanlarında ve güçlü-/güçsüz paralarda veriliyor.
Amerika bugün Dolar kurunu silah gibi kullanıyor. Rusya küresel yeni bir paraya ihtiyaç olduğunu söylüyor. Bu gidişat belki de yeni küresel bir paranın ortaya çıkmasıyla neticelenecek.
Savaşların kazananının asla olmadığını bilecek yaşlardayız.
Güçlü bir ekonominiz, paranız ve silahlarınız olabilir ama eğer bir savaşa giriyorsanız kaybetmeyi de göze alacaksınız.
Salı günü Kurban Bayramını kutlayacağız. Bayramın İslam alemine refah, bereket ve esenlik getirmesini diler, herkesin bayramını en içten duygularımla kutlarım.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
RSS
© 2020 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=