Lütfen bekleyin..


Savaş ÖZALP / SERBEST VURUŞ…

Görüntü süper market, işleyiş bakkal dükkanı!

30 Ağustos 2018, 16:41 Okuma: 1025

Öncelikle geçmiş mübarek Kurban Bayramınızı tebrik eder, sağlık ve mutluluklar eşliğinde sevdiklerinizle birlikte nice bayramlar geçirmenizi bütün kalbimle dilerim.

Gazetemizin saygıdeğer okurları ve özellikle Batman Petrolspor'u hiç bir çıkar gözetmeksizin seven ve maddi manevi desteklerini esirgemeyen taraftarlarımızın affına sığınarak böylesi bir başlığı attım. Özellikle TPAO'nun bünyesinden ayrıldıktan sonra adeta tanınmaz hale geldi. Batman Petrolspor Kulübü belki de kurulduğu günden devredildiği güne kadar hiçbir sporcusunun alacağını bırakmamış ve bu konuda Türkiye Futbol Federasyonu'na böylesi bir şikayet gitmemiştir.

TPAO'nun yeterli bütçeyi ayıramadığını, kulübümüz Petrolspor'a üvey evlat muamelesini yaptığını ve özellikle sponsorluk konularında Batman Petrolspor'u diğer kulüplere göre ikinci plana attığı düşüncesi ve yıllarca gelmeyen başarısızlığa rağmen aynı kişilerin durmadan görev almalarına ve adeta rutin olarak sırayla aynı kişilerin tekrar tekrar görev almalarına içerlenerek ve bazen de dozajını haddini aşan hakarete varan eleştiriler yöneltilirdi. Kulübümüzün artık açık bir cezaevini andıran, hangi transferin ne kadara veya kimlerin önerisi ve dayatması sonucu yapılıp yapılamadığı ciddi ciddi sorgulanırken, TPAO'nun kulüp için ne kadar bütçe ayırdığı ve bunun ne kadarının nerelerde harcandığı, ayrıca ciddi şekilde merak edilen konuların başından gelirdi!

Yukarı da dile getirmiş olduğum bazı hususları da göz önüne alarak TPAO Petrolspor'u elinden çıkartacak hamlesine cılız kalan itiraza oranla kulübün oradan, yani açık cezaevi yakıştırmasını yapılan yerden çıkarılmasını ve bir işadamının kulübü sahiplenerek adeta sivilleşebilmesi için oradan çıkarılmasına bir çok kişi gibi bizlerde yeşil ışık yakıyorduk. Fakat değerli okurlarımız gelen gideni aratır atasözü bu olayda da yeniden hayat buluyor ve açık cezaevinden kurtulduğuna sevindiğimiz kulübümüz deyim yerindeyse kapalı cezaevine konumuna geldi.

Aydın Gülmez Başkanlığında A.Ş'leşen Batman Petrolspor'da daha gerileyerek lige katılmayacak duruma gelmişti. Maddi durumuna bakılmaksızın dilediği kişinin yönetime alındığı, kulübüm teknik heyet ve futbolcular başta olmak üzere bir çok konuda borçlanmış ve işleri dilediği gibi gitmeyen ve maddi zorluklar yaşayan Başkan Aydın Gülmez, kulübe talipli olması halinde takımı verebileceğini hatta tamamen devredebileceğini söyleyerek meraklısına kapılarını ardına kadar açmıştı. Bir ara kulüp öyle bir hal almıştı ki, kulüp içerisinde samimi olduğu kişiler dışında adeta kulüp ile ilgili bilgi almak imkansız bir hale gelmişti. Daha önceki yazılarımda da dile getirdiğim gibi Aydın Gülmez kulübü alışına sevinmiş ve çok ümitlenmiştim. Fakat hem kulüp hem de bizler deyim yerindeyse yağmurdan kaçarken doluya tutulmuştuk. Batman'da inşaat işine giren ve işleri rast gitmeyen Başkan Aydın Gülmez'in çok istemesine rağmen hem vakit hem de nakitte yetersiz kalışına en az kendisi kadar üzüldüğümü ifade etmek isterim. Şahsım adına yine de yaşatmış olduğu heyecan ve göstermiş olduğu duyarlılık için kendisine teşekkür ederim.
Batman Petrolspor sahipsiz kalmayacak ve mutlaka birileri bu takımı sahiplenecektir diye düşünürken, daha önce Petrolspor'da yöneticilik yapmış Ekrem Konaç ve İrfan Yurttaş güç birliği yaparak kulübün mevcut borçlarını üstlenerek kulübü Aydın Gülmez'den devraldılar. Daha sonra ise Vali beyin ricası ve önerisiyle M. Fatih Ceylan, Mustafa Balaban, Ramazan Bozkurt, Tekin İnci, Serhat Alphan, Aydın Kurt gibi isimlerin de dahil olmasıyla gelecek adına bizleri ümitlendirirken doğal olarak beklentileri yükseltiyordu bu adımlar. Fakat bu kadar işadamına rağmen ne geçmiş borcun tamamı ödenebildi, ne de istenilen kalite de oyuncular alınabildi. Daha da kötüsü Petrolspor gibi bir markanın giderek dilencileşmesi geçmişten gelen itibarını yerle bir edip, adeta karizmasını çizdi!


Valimiz Ahmet Deniz başta olmak üzere, neredeyse bildik bütün kurum ve iş adamlarının kapısı çalınırken, Valilik, işadamları Ahmet Güneştekin, Metin Güneş ve Muzaffer Nasıroğlu dışında herhangi kimse bir yardımda bulunmadı. Bir diğer ve belki de en önemli destek olan TPAO'nun tesis kullanımını elektrik ve suyuda dahil ücretsiz bir şekilde Petrolspor'un kullanımına sunulmuş olmasıdır. Yapmış oldukları bu jestlerinden ötürü Vali Ahmet Deniz, işadamlarımıza ve TPAO Bölge Müdürümüz Mustafa Demir'in her türlü taktiri ve alkışı hak ettiğine inanıyor, şahsım adına kulübümüze göstermiş oldukları bu desteklerinden kendilerine özel olarak teşekkür etmek isterim.

En çok merak edilen bir diğer can alıcı soru ise mevcut Başkan Ekrem Konaç başta olmak üzere yönetime dahil olan işadamlarının kulübe ne kadar katkı yaptıklarıdır. İşadamı ünvanıyla yönetimde kendine yer bulmuş olan 8 işadamının kulübe katkıları, Başkan Ekrem Konaç'ın kapı kapı dolaşarak ve kulübe kaynak arayışı bile mevcut yöneticilerin ne denli yetersiz katkı sunduklarını gözler önüne seriyor adeta. Hem işadamı sıfatıyla yönetime girecek hem de elinizi cebinize atmayacak ve Kulüp Başkanını kapı kapı dolaştırtacaksınız. Mevcut yönetimde yer alan hiç kimse kusura bakmasın ama biz taraftarlar olarak sizden beklentilerimizin çok yüksek olduğunu bilmenizi ve gerçek birer işadamı gibi davranıp kulübümüze maddi anlamda destek sunmanızı bekliyoruz. Dışarıdaki görüntünüz süper market işletmecisi gibi ama kulübe sunmuş olduğunuz katkı bir bakkal hüviyetindedir!

Ortaklığınızda bulunan ve bir A.Ş olan Batman Petroslpor'a taraftarlık dışında herhangi birilerinden maddi olarak yardım beklemeye hakkınız yoktur. Çünkü mevcut kulüp yapısı dernek veya kurum olmayıp sahipliğini sizlerin yaptığı bir şirkettir. Bu nedenledir ki kulübün sahipleri ve birer işadamı olarak bir başka işadamlarının kapısını kulübe yardım amaçlı çalmak şık ve ahlaki olamayacağını en az sizler de bizim kadar biliyorsunuz. Bir diğer konu ise kulübü yönetmek için talip olmuş siz yöneticilerin bütün bu maddi sıkıntılara rağmen neden taliplisine hisse satmamakta ısrar ediyor ve direniyorsunuz! Bunu da anlamak son derece güç. Koskoca Batman Petrolspor Kulübü olmuş Batman Parsekspor, Allah zeval vermesin ama korkarım bunlar daha iyi günlerimiz..!

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
675 gün önce
RSS
© 2019 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=