Lütfen bekleyin..


Savaş ÖZALP / SERBEST VURUŞ…

KONAÇ'IN ÖZRÜ, KABAHATLERİNİ ORTADAN KALDIRMAYA YETER Mİ?

15 Ekim 2018, 12:57 Okuma: 1413

Başkan Ekrem Konaç'ın kulübün içerisinde bulunmuş olduğu ekonomik kriz, ve saha içi başarısızlıklarının ardından, kendisini istifaya davet eden taraftarların bu talebine, Yarasalar Taraftar Derneği Başkanı Çağdaş Ozan Büyükkaya’ya bizzat kendisinin ve yakınları aracılığıyla yollamış olduğu tehdit mesajlarıyla ve onları, sağa sola şikayet ederek, küçük düşürücü davranış ve yöntemiyle  başarısızlık karşısında ortaya çıkan tepkileri bu şekilde boşa çıkartmaya çalıştığına şahit olduk.

Hatırlayacağınız gibi Ekrem Konaç'ın Başkanlık makamına yakışmayacak şekilde Batman'da karşılaştığı Çağdaş Ozan Büyükkaya ve beraberindeki kişilere sözlü olarak sataşmasının ardından Yarasalar Dernek Başkanı da kendisine tehdit ve hakaretlerde bulunduğu gerekçesiyle suç duyurusunda bulunmuştu. Ondan sonra oynanan ilk iki iç saha maçında da taraftarlar tepkilerini sürdürmüş ve akbaba yakıştırmasını yapan Ekrem Konaç'ı neredeyse maçın başından sonuna dek istifaya çağırmış ve Vali Ahmet Deniz'in bizzat müdahalesine rağmen taraftarlar istifa sloganlarını hiç kesmeden devam etmişlerdi.

İstanbul'daki ilk maçımız olan Silivrispor maçında tribünde olmasına rağmen ne yanımıza gelebilmiş ne de bir yöneticiyi taraftarlar ile ilgilenmesi için görevlendirmişti. İki hafta sonra Lüleburgaz'da oynanan Ergene Velimeşespor maçımızda ise 88. dakikaya kadar takımımızı çılgınca desteklemiş ve bu dakikadan sonra ise Ekrem Konaç ve yönetimini istifaya davet etmiştik. Maçın ardından ise araçlarımıza bineceğimiz esnada bizzat hedef gözeterek bana doğru gelmiş, üzerimize yürümüş ve işaret parmağını sallayarak, ''Bak Savaş bir daha benimle ilgili paylaşım yapma, bak görürsem kötü olur'' demesinin ardından, kendisini istifaya davet etmeye edeceğimizi ve paylaşımlarımıza devam edeceğimizi söylememden sonra ise, burada paylaşmaktan hicap duyduğum, hakaret ve tehdit içerikli sözlerle sesini yükseltmiş ve açıkça kendisini sosyal medya hesaplarımızda paylaşmamız konusunda açıkça tehdit etmişti.

Ben ise bu çirkin davranışları karşısında sessiz kalmamış, aynı sertlik ve şiddette cevap vermiş, hakaretlerini iade etmiş ve önceki Başkan ve yöneticileri nasıl paylaşıp ve bir taraftar olarak hesap sormuş isek, bundan böyle de kendisini istifaya davet edeceğimizi ve bu konuyla ilgili paylaşımlarımıza kaldığımız yerden devam edeceğimi belirttim. Orada bulunan bütün yönetici ve üyelerimizle birlikte kendisini istifaya davet ettiğimiz gür sesler eşliğinde adeta kendisini, geldiğine pişman ettirircesine geri gönderdik! Bu olaydan iki gün sonra ise Bakırköy Adalet sarayına giderek, Konaç’ın yapmış olduğu tehdit ve hakaretlerinden dolayı hakkında ötürü suç duyurunda bulunmuştum.

Muhtemelen bu çağ dışı ve etik olmayan tutumundan rahatsız olmuş olacak ki keşke oraya gitmeseydim dediğini çok kişiden duyduk. Aynı zamanda görüştüğümüz yöneticilerin bu konuyla ilgili olarak Başkan Ekrem Konaç'a eleştiri ve telkinlerde bulunduklarını ifade ettiler. Biz de yanlış ve ahlaki olmayan bu tutumundan ötürü Ekrem Konaç'ı sosyal medya hesaplarımızdan yapmış olduğumuz paylaşımlarımızda haklı ve gerekli olan tepkiyi vermekte gecikmedik.

Gerek bir anlık gaflete düştüğünü kabul ettiğini, etik olmayan bu davranışının ortaya çıkardığı tepkiyi haklı bularak ve gerek yönetim kurulunda yer alan yöneticilerin de tepki vermesi sonucu ve gerekse İstanbul'da vermiş olduğumuz emek, çaba ve Petrolspor sevdamızı hatırlamış ve tekrardan anlamış olacak ki özür dileme gereğini duymuştu. Erbaaspor maçında kendisini istifaya davet eden taraftarlarımızın yanında giderek onlardan özür dilemesi ve artık gelin geçmişi unutup birlik ve beraberliğimizi devam ettirelim söyleminin ardından, geçtiğimiz hafta Şile Yıldızspor maçı öncesinde, devre arasında ve maçtan sonra bizzat beni çağırıp özür dilemesi, maç bittikten sonra da Şile tabelası önünde hatıra fotoğrafını çekmek istediğimiz bir anda bizleri görüp tekrardan yanımıza gelip bana sarılması ve ora da da özür dilemesi, Velimeşespor maçının ardından kırdığı kalbimi onarmaya çalıştığını gördük.

Hem vicdani, hem de insani yönden bu özür dileme girişimini ve erdemini elbette olumlu buluyorum, fakat özellikle kendi dönemlerinde hiç bir konuda kulübüne yük olmayan, kendi ayakları üzerinde durmayı başarmış, bütün aktivitelerini kendi imkanları dahilinde yapan, İstanbul gibi bir metropolde insanları tek tek arayan, onları örgütleyen, ulaşım konusunda sorunlarını bizzat çözen, ne maçtan önce ne de maçtan sonra hiç kulübünden bir talebi olmayan bir Taraftar Derneği'nin başında bulunan beni üzmekte haksızlık yaptığını ve arkadaşlarımız ile birlikte verdiğimiz emeklerimizi düşünüp, vicdan azabı duymuş olacak ki bu denli özür dileme gereğini duymuştur Ekrem Konaç!

Keşke diyorum iyi bir insan, iyi bir Petrolsporlu olduğuna inandığımız Ekrem Konaç, keşke yöneticilik ve Başkanlık konularında da aynı yeterlilikte olabilseydi! Belki böylece kendisini daha çok sevecek ve sahiplenecektik. Aslında hiç kimsenin şimdiki duruma bakarak kendisini desteklemediğimizi düşünmesin. Zira bu köşemdeki yazılarımı takip edenlerin kendisiyle ilgili bir çok destek niteliğinde yazılar yazdığımı ve yine gerek şahsi ve gerekse Derneğimize ait sosyal medya hesaplarımızda aleni bir şekilde desteklediğimize tanık olmuşlardır.

Mevcut durumumuzu ve bakış açımızı netleştirecek olursak, bizler Ekrem Konaç'ın Başkanlık için yetersiz olduğunu düşünüyoruz. Bu fikrimizi destekler nitelikte bir çok kabul edilemez tutumlarına şahit olduk. Kulübümüze başarılar yaşatamayacağına olan inancımız, Petrolspor Başkanlık makamına yakışmayacak düzeyde adımlar atması, iş ve spor adamı kimliğinden giderek uzaklaşması, taraftarlara eşit davranmaması, bu konuda birlik beraberlik sağlayamaması, sponsorluk konularında ısrar etmek yerine Valilik kapısından ayrılmaması, zayıf insani ilişkileri ve kulübümüzün geleceği adına veremediği ışık ve ümitlerinden  ötürü kendisini  bir an önce istifaya davet ediyoruz.
ART NİYETLİ DEĞİL, PETROLSPORLUYUZ.
BU NEDENLE EKREM KONAÇ İSTİFA!

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
762 gün önce
RSS
© 2019 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=