Lütfen bekleyin..


Savaş ÖZALP / SERBEST VURUŞ…

PETROLSPOR'DA KAN DEĞİŞİKLİĞİ KAÇINILMAZDIR

09 Ocak 2019, 15:19 Okuma: 1485

Geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Spor Toto 2. Lig ve 3. Lig takımlarından oluşan toplam 90 kulübün Başkanlarıyla yapılan toplantı da kulüplerin içinde bulunmuş olduğu krize vurgu yapılmış ve kulüp borçlarının Ziraat Bankası üzerinde yapılandırılabileceğini ifade etmişti. İşte tam da burada Batman Petrolspor'un toplam borcunu öğrenmiş oluyorduk.

Kulüp Başkanı Ekrem Konaç'ın daha önce ki demeçlerinde de görüldüğü üzere, kulüp borcunun iddia edildiği gibi çok olmadığını, sadece 700 bin TL ve bazı futbolcuların maç başlarının kaldığını ifade etmişti. Fakat geçtiğimiz günlerde kulübün sosyal medya hesabından yapmış olduğu bilgilendirmesinde kulüp borcunun toplamda 1.5 milyon TL olduğu açıklanmıştı. Bilindiği üzere bazı futbolcular devre arasını beklemeden kulüpten ayrılarak alacaklarını öne sürerek kulübümüzü TFF'ye şikayette bulunmuşlardı. Devre arasının gelmesiyle takımdan ayrılan oyuncular sayısı 8'i bulurken, toplamda 9 oyuncunun alacaklarını öne sürerek kulübü TFF'ye şikayet ettiği ortaya çıkmıştı.

Konumuz elbette bu değildi, fakat yazımızın başlığında da belirttiğimiz gibi bir değişikliğinin kaçınılmaz olduğunu söylerken, elbette ifade etmiş olduğumuz bir takım sıkıntılar da birer sebep olarak bu değişim arzumuzu tetikleyen birer etken olarak öne çıkmış oldular. Kağıt üzerinde 10'a yakın yöneticisi bulunan Batman Petrolspor kulübünün sadece Başkan Ekrem Konaç ve Asbaşkan Tekin İnci dışında neden diğer yöneticilerden birini görmek mümkün olmuyor.
Kamuoyuna soruyorum;
Sizler en son ne zaman bir masa etrafında toplanmış bir yönetim kurulu toplantısına ait bir kare gördünüz. Bir insan neden yöneticisi olduğu bir kulüpten kaçar veya uzak durmayı tercih eder. Peki bu durumda ne demeli böylesi yöneticilere. Ciddiyetten uzak mı, umursamaz mı, yoksa oralı bile olmak istemeyenler mi denmeli?

Batman Petrolspor yönetimi artık güven vermeyen, Batmanlı çocukları (oyuncuları) ötekileştiren, kulübü kendi şirketi gibi yönetip hesap vermekten uzak ve durmadan dışarıdan futbolcu transferi yaparak günü kurtarmaya çalışan bir hüviyete bürünmüş durumda. Yeni Vali Hulusi Şahin olmak üzere, iş adamları ve esnafların artık kaçtığı bir kulübü andıran Petrolspor'un stada bile reklam bulamayacak duruma gelmiş olması ve neredeyse her gün kulüp sosyal medya hesabından günü kurtarmaya çalışma adına verilmiş içi boş ve dahası tehditleri andıran açıklamalar dışında yönetim bazında elle tutulur ve fayda sağlayıcı adımları görmek güç haline geldi.

Hayatta iki şeyin kesinlikle temelsiz olduğuna inandım. Birincisi büyük konuşmayacaksın, ikincisi ise hiç kimse alternatifsiz değildir. Sezon başında Ekrem Konaç'ın kulüp hissedarlarından Yurttaş'lar ailesine, siz bu sene bu işi bize bırakın ve müdahil olmayın (kenara çekilin) biz bu takımız bu sezon şampiyon yapacağız söylemi ve bir kesimin Ekrem Konaç bırakırsa takım sahipsiz kalacak ve taliplisi varsa çıksın söylemleri bu paragrafın başında yazmış olduğum iki örneğe adeta hayat veren cinsten! Ne Ekrem Konaç takımı şampiyonluğa oynatabildi, ne de Yurttaş'ların kulübe talip olmasıyla alternatifsiz kalabildi.

Batman Petrolspor’da hissesi bulunan Yurttaş ailesinden Tarık Yurttaş, geçtiğimiz hafta Batman'a gelmiş ve yapmış olduğu açıklama ile kulübe talip olduklarını açıkladı. Kulüpte % 25 hisseye sahip olan Yurttaş'lar böylece geriye kalan ve % 45'i Ekrem Konaç'ta, % 10'u Tekin İnci'de, % 10'u Serhat Alphan'da, % 10'u Fatih Ceylan'da bulunan hisselerin tamamına talip olmuş oldular. Şimdi hisselerine talip olunan yöneticiler kadar Yurttaş ailesinin kararlığı da kulübün geleceğini nasıl şekillendireceği hakkında da bağlayıcı olacaktır. Burada kulübün mevcut Başkanı Konaç, Tarık Yurttaş'ı davet ederek ve bu konuyu yüz yüze görüşerek olumlu veya olumsuz yönde çözmesi gerekmektedir. Ya oturulup devir için anlaşma yapılmalı ya da diğer yöneticiler gibi de kulübü devir gibi bir düşüncelerinin olmadığını açıklama gereği doğmuştur.

Bu sezon da dışarıdan fazla futbolcu alarak başarı gelemeyeceği tekrardan gün yüzüne çıkmışken, kulübün sadece iki üç yöneticiyle yönetilemeyeceği aşikar. Kulüp borçları giderek çoğalıyorken ve böylesi bir durum karşısında itiraz etmeyip sesimiz yükselmeyecekse nerde kaldı bizim Petrolsporluluğumuz!. Olmuyorsa zorlamanın ve gurur meselesi yapmanın ne Ekrem Konaç'a ne de kulübümüze fayda sağlayamayacağını bariz bir şekilde görüyorken, susmayı kulübümüze hakaret sayarız. Batman spor kamuoyunda elini vicdanına koymak ve bu olumsuzluklar karşısında kanayan bu konuya müdahil olmak ve müdahale etmek durumundadır. Gün Batman Petrolspor'a sahip çıkma günüdür. Batman Petrolspor'u layıkıyla yönetebilecek, hedefleri, vizyonu ve hesap verilebilirliği belirgin beyinlere ihtiyaç duyulmaktadır. Geçmişte olduğu gibi bizler yine kulübümüzün menfaatlerini düşünecek ve koca çınar Petrolspor’umuzu ikili çıkar ve ilişkilerimize kurban etmemeye devam edecek birer neferi olarak kalacağımızın sözünü hep birlikte veriyoruz.

SİZ DEĞERLİ OKURLARIMIZA SELAM, SAYGI VE SEVGİLERİMLE...

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
707 gün önce
RSS
© 2019 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=