Lütfen bekleyin..


Savaş ÖZALP / SERBEST VURUŞ…

EVET ÇEKİLDİK, FAKAT GÖZÜMÜZ ÜZERİNİZDE!

28 Mart 2019, 14:18 Okuma: 2119

~~Bir yazar için en zor olan şeyin, sanırım destekçisi olduğu bir şeyi olumsuz yönde eleştirmesi olacaktır. Tabi sadece konusunda hakim bir yazar olmanın yanı sıra, yıllardır Marmara Bölgesinde dur durak bilmeden, karşılıksız ve gönüllülük esasına dayalı eşsiz bir desteği sunan bir Taraftar Derneğinin Başkanı olarak olumsuz yönde eleştirileri yöneltecek olmanın sıkıntısını üzüntüsünü yaşadığımı belirtmek isterim.
YAZININ İÇERİĞİNİ MEVCUT ŞARTLAR BELİRLER!
Gönül isterdi ki yukarıda değindiğim yakın ilişkiler içerisinde olduğum kulübün başkanına hitaben yazmış olduğum bu makalemin olumlu, övücü ve takdirler içeren bir yazı olmasını isterdim. Fakat biz bir şeyi ne kadar istersek isteyelim, karşımızdaki muhatap bunları veremeyecek yeterlilik ve verimlilikten yoksun ise gözlerimiz yolda, ellerimiz havada ve zamanla solan bir umuda dönüşmekten kurtulamıyor. Dolayısıyla bir şeyi isterken, karşımızdakilerin bunları verebilecek yeterlilikte olup olmadığını çok iyi analiz etmemiz, beklenti ve arzularımızı buna göre biçimlendirmeliyiz.
GELEN GİDENİ ARATIR SÖZÜ, BU KEZ KONAÇ İLE HAYAT BULDU!
Henüz kulübü eski Başkanımız olan Aydın Gülmez'den devralmadan önce bizzat beni arayıp destek isteyen Ekrem Konaç'ın belirlemiş olduğu hedeflerini ve geliştireceği insani ilişkilerinden söz etmiş ve beni oldukça heyecanlandırmıştı. Başkan Aydın Gülmez'e nazaran sorunlu ve borçlu bir kulübü devralmasını göz önüne alarak, Ekrem Konaç'a gerekli ve yeterli destek ve zamanın verilmesi hususunda kendisine destek olmak maksadıyla bir köşe yazısı yazmıştım. Fakat bütün desteğimize rağmen, sayısını bile zar zor hatırladığımız teknik adam ve futbolcu giriş ve çıkışı, taraftarlar başta olmak üzere kurum, kuruluş, basın ve işadamlarıyla yeteri düzeyde ilişkilerin yakalanamaması ve buna ek olarak iyi bir takımı kuracak kadar yeterli bütçenin bulunamayışı da Konaç ve yönetiminin tökezlemesine sebebiyet verdi.
KULÜPTEN UZAKLAŞMAK İÇİN PUSUDA BEKLEYENLER!
Kulübü terk etmek için Vali Ahmet Deniz'in gitmesini bekleyen Mustafa Balaban ve birkaç yönetici adeta pusuda bekler gibi Vali Deniz'in tayininin çıkmasıyla birlikte kulübü terk ettiler! Kulübün % 10'luk hisselerine sahip Fatih Ceylan ve Serhat Alphan ise özellikle ikinci yarının başlamasıyla neredeyse görmek imkansız hale gelirken, Kulüp Başkanı Ekrem Konaç ilk zamanların aksine ilk yarının bitimine doğru gözle görülür bir şekilde Tekin İnci ile kulüpte yalnızları oynadıklarını söylemek güç ve abartı olmasa gerek.
GİDEREK TÜKENEN BİR PRESTİJ SÖZ KONUSU!
Yönetimsel anlamda büyük sorunlar yaşayan Batman Petrolspor Kulübü aynı zamanda maddi olarak zorluk çekerken, ilk devrenin sona ermesi ve henüz lig bitmeden bir çok oyuncunun alacaklarını öne sürerek takımımızdan ayrılmaları kulübümüzü prestij olarak zedelerken, yine bu oyuncuların yerlerini doldurabilmek adına, deyim yerindeyse ucuz etin yahnisine yönelince beceriden ve tecrübeden uzak bir kadro biçimiyle sahaya çıkan Petrolspor, her geçen hafta tökezlemeye başlayarak PLAY-OFF hedefinden adım adım uzaklaşmak durumunda kaldı.
BATAN GEMİYİ (PETROLSPOR'U)  TİTANİC NİYETİNE İZLEDİLER!
Geçmiş yıllarda da olduğu gibi yine başarıyı çılgınca ve sevinçle kucaklayan iyi gün seviciler, kulübün kötü yönetilişi ve buna bağlı olarak takımımızın giderek başarısızlık girdabına batmasına seyirci kalırken, kulübün menfaatleri gereği yapılması gereken eleştirileri, sırf kişisel çıkar ve ilişkilerine kurban etmemek uğruna kulübü, her zaman ki gibi batan Titanic'i izler gibi seyre daldılar. Yine kulübümüzün kötü gidişatı karşısında sesini yükseltebilen, itirazını güçlü bir şekilde yapabilen ve gerek dışarıdan, gerekse içeriden gelen ve gelmesi muhtemel bütün olumsuz durum ve girişimlere karşı tekrardan cansiparane bir şekilde kulübümüzün koruyuculuğuna soyunmanın haklı gururunu yaşadığımızı gururla söylemek yerinde olacaktır. Bunu yapmak kolay mı elbette hayır, ne tarafımıza edilen hakaretler ne de edilen tehditler bizi bir adım olsun geriletemedi hamdolsun!.
BATMAN VE PETROLSPORLULUK BİLİNCİNDEN ASLA UZAKLAŞMADIK!
Bizler İstanbul Batman Petrolspor Taraftarlar Derneği'nin bir bütününü oluşturan Gurbetçi Petrolsporlular olarak yıllardır değişmeyen çizgimizi bozmayıp ilke, prestij ve inandığımız değerlerimize bağlı kalarak ve dahası büyük bir Batman ve Petrolsporluluk bilinciyle hiç bir kişisel ve toplu çıkar ve ilişkiye kurban etmeden takımımızı sahiplenmeye, desteklemeye, Batman ve Petrolsporluluk bilincine erişmişler olarak aynı zaman da bunu hemşerilerimiz başta olmak üzere, İstanbul'da yaşayan bütün Batmanlılara aşılamaya çalıştık. Bu konuda başarılı olduğumuzu da başardığımıza inanıyorum.
İYİ Kİ SİZLERE BENZEMİYORUZ!
Petrolspor'un, Batman Petrolsporlu olduğunu iddia eden, fakat bu kafa ve düşünce ile hiç bir zaman Petrolsporlu olamayacak olan iki çeşit taraftar biçimi yüzünden kulübümüzün iyi günleri yakalayabilmesi ne yazık ki oldukça güç görünüyor. 1. Taraftar biçimi, maçlara gitmek için istikrarlı bir şekilde desteklemek için Petrolspor'un durmadan kazanmasını beklemek. 2. ise yönetimi protesto etmek için tam manasıyla kusursuz ve noksansız bir şekilde deyim yerindeyse yönetimin iflas bayrağını çekmesini ve Petrolspor'un tamamen dibe vurmasını beklemek. Kısacası futbol cahilliğinin yanı sıra burada da kulübün kişisel çıkar ve ilişkilere kurban edildiğini bariz bir şekilde görmekteyiz.
UYUYAN DEĞİL, UYARAN TARAFTAR OLDUK!
Fakat bizler bu iki taraftar profilinden uzak, kulübümüzdeki bütçe durumunu, yönetici, teknik adam tercihlerinde, gerek yeni sezon öncesi takımımızda tutulan ve gönderilen oyuncular başta olmak üzere, yapılan futbolcu transferlerini inceleyen, irdeleyen ve sorgulayıcı bir anlayış ile fikrini peşinen beyan eden, iyi giderken soğukkanlı bir şekilde olumlu yaklaşan, işlerin kötü gideceğini hissettiğimiz andan itibaren ise önce yüzeysel uyarılarımızı yapıyor, olumsuzlukların büyümesi ve devam etmesi halinde ise düzenli ve giderek gür bir şekilde edebine ve adabına uygun bir şekilde uyarımızı yaparak, gerçek bir Petrolsporlu nasıl olunurun portresini çizip bunu kamuoyu önünde deklare ediyoruz.
EVET ÇEKİLDİK, FAKAT GÖZÜMÜZ ÜZERİNİZDE!
Günümüzde ve özelinde Batman Petrolspor taraftarının profil yapısı gereği, öyle tamamıyla güçlü bir birlikteliğin olmamasından ötürü, başarısızlık zillerinin çalmasının ardından, Petrolspor’u kötü, beceriden ve başarıdan uzak bir yönetimsel anlayışa ses çıkarmanın en doğal ve olağan yolun, kulübün başkanı başka olmak üzere yönetim kurulunu ve teknik heyeti istifaya çağırmaktır. Yönetimin buna kulak tıkaması ve oralı olmamasına karşıt olarak küfür, hakaret ve tehditlerin önüne geçmek için ise elde kalacak olan en sağlıklı tercihin trübünlerden çekilerek yönetimi istifaya zorlamak ve kamuoyuna da tepkisel bir mesaj vermek adına bu adım en doğru hamlenin olacağına inandığımız için daha önceki yıllarda da olduğu gibi tribünlerden çekilme kararını 27.03.2019 tarihi itibariyle almış bulunuyoruz. Taraftarlar olarak ve dahası gurbette yaşayan taraftarlar olarak silahımızın, topumuzun, tankımızın olmadığını düşünecek olursak maddi ve manevi olarak çöküp, başarısızlık girdabına batmış bir yönetimi bu şekilde cezalandırmak ve istifaya davet etmek en temel hakkımız olduğunu düşünüyorum.
BUNDAN BÖYLE, İNSİYATİFİN BÜYÜĞÜ ŞABETTİN ÖZEL'DE
İstanbul Batman Petrolspor Taraftarlar Derneği / Gurbetçi Petrolsporlular olarak Başkan Vekilimiz Şabettin Özel'in ilk olarak açıkladığı çekilme kararının arkasında olacağımızın ve tribünlerden çekildiğimizin doğruluğu ve ciddiliği kadar eskisinden de daha dikkatli ve sorgulayıcı bir bakış ve yaklaşım biçimiyle yine içeriden ve dışarıdan gelebilecek olası bütün olumsuzluk ve zararlara karşı daima tetikte ve takipte olacağımızı belirtiyorum. Siz değerli okurlarımızı saygı ve sevgiyle selamlarken, yokluğumda derneğimizi son derece iyi idare edip kararlı bir duruş sergileyen Başkan Vekilimiz ve Bağcılar Batmanlılar Derneği Başkanı Şabettin Özel'e bütün kalbimle teşekkür ediyorum.
 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
982 gün önce
RSS
© 2020 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=