Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER

Savaş ÖZALP / SERBEST VURUŞ…

BAŞARISIZLIK MAHÇUBİYET GEREKTİRMEZ Mİ?

20 Mayıs 2019, 16:40 Okuma: 3710

 

İki sezondur takımımızın yönetimini başarısız bir şekilde elinde bulunduran Kulüp Başkanı Ekrem Konaç'ın neredeyse geleneksel hale gelmiş olan, ciddiyet ve sorumluluktan uzak paylaşım ve mesajlarını okumaktan hicap eder duruma geldik!. Her insan gözünün, aklının ve maddi olarak gücünün yetebileceğine inandığı işlere talip olabilir. Bir işte başlıca iki ihtimal vardır, ya başarılı olursunuz ya da başarısız. Üçüncü bir ihtimal ise günü kurtarmaya ve varlığını o işin üstünden idame etmeye odaklı çalışma şeklidir. Taraftarlar olarak arzu ve beklentilerimiz her daim kulübümüzde yer alan yöneticilerin başarılı bir şekilde görev almaları yönünde olmuştur. Zira bugüne kadar başarısız olmuş bütün yönetici, teknik adam ve sporcuların başarısızlıkları nedeniyle üzgün bir şekilde kulübümüzden elini çekmek zorunda kalmışlardır.

Bu sezonun ortasında borçlar konusunda uyarılar yaptığımız Başkan Ekrem Konaç'ın kulübün sosyal medya hesabında borcun iddia edildiği gibi yüksek olmadığını ve maç başları dışında toplam borcun 700 bin TL olduğu bilgisi verilmişti. Fakat giderek artan borçlar nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu'nun kulüplerin mevcut borçlarını bankalar aracılığıyla taksitlendirilebileceğini açıklamasından sonra yine kulübün toplam borcunun 1.5 milyon TL olduğu paylaşılmıştı. Sezon sonunda kulübün gidişatıyla ilgili açıklamalar yapacağını söyleyen Konaç'ın son olarak açıklamış olduğu toplam borcun 3.5 milyon TL olduğunu açıklamasıyla herkes adeta şok oldu. Gerek TFF ve iddiadan gelen gelir başta olmak üzere kulübe yapılan bir takım yardımlara rağmen borcun bu kadar yükselmiş olmasını kabullenmek mümkün değil.

Gerek şehrimize ve kulübümüze olan bağlılığımız, sevgimiz ve gerekse ilkeli ve sorumlu, samimi, dürüstçe yapmış olduğumuz eleştirilerimiz Petrolspor yönetimince yanlış anlaşılmasından ziyade bunu bir saldırı olarak kabul etmesi nedeniyle kulüp menfaatlerini gözeterek yapmış değerlendirme ve eleştirilerimiz deyim yerindeyse buhar olup uçtu. Aslında eleştirilerimizin biraz da sürekli tarafımızdan yapılmış olması ve gerek şehrimize gerekse kulübümüze karşı büyük sorumlulukları bulunan kişilerin kalemlerini ve vicdanlarını bu olumsuzluklardan uzak tutması ve gerekse sık sık vurgusunu yapmış olduğumuz ikili çıkar ve ilişkilere halel getirilmek istenmemesi sonucu bu konuda bizleri yalnız bıraksa da insani ve vicdani olarak sorumluluğumuzu İstanbul Batman Petrolspor Taraftarlar Derneği ve Batman Medya Gazetesi olarak daima yerine getirmiş olmanın mutluluğunu yaşadık.

Kulüp sayfasından borçlardan ve ödenen paralardan söz edilirken kulübe gelen gelir ve yardımlardan nedense söz edilmedi bile. Bir önceki Valimiz Ahmet Deniz'in 1 Milyon, lige katılım payı olarak TFF'nin 650 bin TL, Fernas'ın 500 Bin TL, işadamı Metin Güneş'in 250 bin TL, İddia'dan yaklaşık 750 bin TL, kazanılan puanlar için yine TFF'den yaklaşık 750 bin TL'nin yanı sıra bize gelen bilgiye göre İstanbul'da yapılan 3. Lig, 2. Lig Kulüpler Birliği toplantısında kulüp tesisi için yapılan harcamaları öne sürerek TFF'den talep etmiş olduğunuz 150 bin TL'nin de kulübe ulaştığı bilgisi mevcut olmasına rağmen, çiçekçisinden çorapçısına kadar bu kulübün neredeyse uçan kuşa bile borçlandıracak kadar yönetimsel arızaların kulübümüzü bu hale getirdiğini görmemek için müeccin olmak gerekir!

Bütün bu olumsuzluklar karşısında Başkan Ekrem Konaç'ın yarattığı 3.5 milyon TL borcu adeta kendisine zırh yaparak ve varsa taliplisi buyursun gelsin alsın gibi akıl karı olmayan demeci ve talipli çıkmaması durumunda devam edebileceği söylemi karşısında şaşırmamak elde değil. Görev yapmış olduğunuz iki sezon boyunca siz kulübü idare etmeye çalışmaktan kulübü borçlandırmaktan başka ne yaptınız diye soranlara ilk fırsatta hesap soracağını söylerken hiç mi sıkılıp hicap etmediniz sayın Başkan!. Bütün bu sportif ve mali başarısızlığa rağmen, halkın huzuruna çıkıp, arkadaşlar, biz bu kulübü bulunmuş olduğu durumdan daha iyi yerlere getirmek için görev aldık. Maddi ve manevi olarak epey çaba sarf ettik ve yapamadık ve bütün Batman Petrolspor taraftarlarından ve kamuoyundan özür dileriz. Şayet bunun daha da iyisini yapabilen var ise buyursun gelsin, gerekli kolaylığı ve desteği sunarız demeniz gerekirken, tam aksine sizi eleştirenleri düşman olarak görüp, size yalakalık yapıp yanaşık düzen sergileyen herkesi baş tacı yaptınız ne yazık ki.

Biz Ekrem Konaç'ın şahsi ile ilgili bir sorunumuz veya alıp vereceğimiz yok. Biz Ekrem Konaç'ın iyi bir Petrolsporlu olduğuna daima inandık. Bizi üzen, canımızı sıkan, rahatsız eden kulübümüzün başındaki yönetimsel başarısızlığı olup, eleştirilerimizde tamamen bu yönde olmuştur. Bu tutumumuzu başka bir yerlere çekmeye çalışmak hem ahlaki hem de vicdani olmayacaktır. Bizim kulübümüzde başarısız olmuş herkese tavrımız aynı olmuştur. Bizler kulübümüzün çıkarlarını asla kişisel ilişki ve çıkarlarımıza alet ve kurban etmedik. Mevcut Başkan Ekrem Konaç ve yönetimine yönelttiğimiz eleştirilerimizin aynısını hatta zaman zaman daha da ağırlarını daha önce kulübümüzde başarısız bir şekilde görev almış Başkan, yönetici ve teknik adamlarımıza yöneltmişizdir. Kanıt olarak neredeyse tümü hayatta olanlara sorabilir veya dilerseniz arşivimdeki köşe yazılarımdan takip edebilirsiniz.

NOT: Batman Petrolspor Kulübü daha önce de olduğu gibi bundan sonra da sahipsiz kalmadı ve kalmaz da. Bu konuda müsterih olun. Unutmayalım ki bu camiada hiç kimse alternatifsiz değildir. Batman Petrolspor'umuzun daha iyi şartlarda yönetildiği ve daha iyi yerlerde olabileceği günleri hep birlikte yaşama ümidi ve dileğiyle, esen kalınız...

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
1125 gün önce
RSS
© 2020 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=