Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER

Adnan AYAZ

~Yiğidin hakkı yiğide....

09 Ağustos 2019, 18:56 Okuma: 5083

Türkiye’de siyasi istikrar var mı var. AK Parti’nin 17 yıllık iktidarında akılları zorlayan gelişmeler ve değişimler oldu. Dünyada da aynı süreçlerde değişimler oldu. Türkiye’deki değişim ve gelişimi olması gereken ve sıradan normal göstermek çok da ahlaki olmaz.
90'larda da dünyada gelişim ve değişim vardı ama Türkiye her anlamda, ekonomi, eğitim, sağlık, teknoloji, sanayileşmede yerinde sayıyordu. Ülkeyi yönetenlerin becerksizlikleri ülkeyi 3. Dünya ülkelerinin dahi gerisine itmişti.
Son 17 yılda yapılanlarla Cumhuriyet tarihi boyunca yapılanlar rakamlarla mukayese edilirse net bir şekilde görülecektir ki ülke muasır medeniyet seviyseini yakalamış durumda.
Bu ülke son 17 yılda çağ atladı. Bugün Türkiye kendi bölgesinde ve küresel ölçekte önemli bir aktör ve oyun kurucu. G 20 ülkeleri arasında parmakla gösterilen bir ülke.
Eğitim, teknolooji, sanayi, sağlık ve en önemlisi savunma sanayinde dünyaya SİHA ve farklı silahlar üretip satan bir ülke oldu.
Eğer bunları görmezsek ve sadece sorun konuşan klişelerden çıkamayan bir toplum olursak gerçekliklere sırtımızı dönmüş oluruz.
Politikasını varsa yoksa Recep Tayyip Erdoğan’nın gitmesi üzerine kurmak ve kurgulamak büyük bir atalet olur. Siyaset sandıkta demokratik yollardan başarı elde etme sanatıdır.
Memnun değilseniz sandığa gider ve değiştirirsiniz. Yoksa gerisi ahmaklık olur.
Bu ülke 15 Temmuz gibi kahpece bir darbe girişimi yaşadı, maalesef hain ve şeref yoksunları içerdendi. Meclisi ve halkı bombalayan şerefsizleri tarihe gömen bir millet var ki aradan yüzyılda geçse unutulmayacak.
Bütün kaosları savuşturan ve herşeye rağmen ayakta duran bir ülke alkışı hakkeder.
İşte tam da bu yüzden bu iktidar birgün elbet tarih sahnesinden çekilecektir ama hiçbir zaman unutulmayacaktır.
Ne demişler yiğidin hakkını yiğite teslim edin.
Kurban Bayramınızı kutlar hepinize mutlu, ve huzurlu bayramlar dilerim.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
RSS
© 2020 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=