Lütfen bekleyin..


Savaş ÖZALP / SERBEST VURUŞ…

VİCDANI RAHAT YOLCULUĞUMUZ SÜRECEK!

05 Eylül 2019, 18:48 Okuma: 15416

VİCDANIMIZ RAHAT!

İstanbul Batman Petrolspor Taraftarlar Derneği (Gurbetçi Petrolsporlular) olarak Marmara Place Hotel'de semt temsilcilerimiz ile yapmış olduğumuz toplantımızda almış olduğumuz kararlarımızı bu yazımda sizlerle paylaşmak istedim.

Geçmişten bugüne dek kulübümüzün itibarına, prestijine zarar veren, bütün adım ve uygulamalara ve özellikle kulübümüzün geleceğiyle ilgili bizleri tedirgin eden, risk taşıyan bütün yapılanmalara karşı öneri, uyarı ve tepkilerimizi her daim dile getirerek, bu güne dek vicdanı rahat bir şekilde duruşumuzdan ödün vermeden, hiç bir tehdit hakaret ve incinmelere aldırmadan hamd olsun ki sürdürebildik.

Bundan böyle de bu duruşumuzu ne pahasına olursa olsun koruyacağımızı ve bizleri yakından takip eden siz değerli kamuoyu olarak, böyle devam edeceğimizden gayet emin olduğunuzu da bilmekteyiz. Geçen sezon başından, bitimine ve şimdiye dek itirazlarımızı dile getirdiğimiz bazı konu başlıklarını hatırlatmak maksadıyla sizlerle tekrardan öncelik sırasına göre paylaşmak isterim.

1- Mevcut yönetim kurulu, kulübümüzün selameti ve geleceği için derhal istifa etmelidir diye DEDİK!.

2- Giderek büyüyen bir borç var önlem alınmazsa daha da büyür diye DEDİK!.

3- Geçen sezon takımımızda forma giymiş olan oyuncularımızın alacaklarının ödenmemesi durumunda TFF'ye şikâyette bulunacaklarını SÖYLEDİK!.

4- İskelet kadronun korunması ve gerek kulübümüzün yapısına ve mevcut maddi durumuna uygun sporcuların dahil edilmesini İSTEDİK!.

5- Yönetime dahil edilen İlhan Erken tercihinin yanlış olacağını ve olduğunu SÖYLEDİK!

6- Daha önce kulübümüzde başarısız bir şekilde görev yapan, defalarca kulübe talip olduğunu deklare eden Teknik Direktör Orhan Kapucu'nun yanlış bir tercih olacağını ve olduğunu SÖYLEDİK!

7- Geçtiğimiz sezon görev alan yardımcı antrenörlerimizin ödenmeyen hak edişlerine rağmen dışarıdan iki yardımcı antrenörün getirilmesinin yanlış olduğunu ve olacağını SÖYLEDİK!.

8- Kulübümüzdeki mevcut Başkan ve yönetiminin orda kalmakta ısrar ettiği sürece, resmi kurumlarımız başta olmak üzere, STK'ların ve iş insanlarının kulübümüzle mesafeli olan duruşlarını koruyacaklarını SÖYLEDİK!.

9- Yine mevcut yönetimin kalmakta ısrar ettiğinde kulüpte var olan maddi ve manevi sorunların ciddiyetini koruyacağını bütün içtenliğimiz, kararlılığımız ve cesaretimizle dile GETİRDİK!.

SONUÇ OLARAK..!

1 - Kulübümüzün uğratıldığı kötülüklerin çeşit ve sayısal çokluğu ORTADAYKEN!

2- Armamız ile tanıştığımız ilk günkü gibi koruduğumuz heyecanımız, giderek büyüyen sevdamız, yüzlerce kilometre uzaklıkta ve dahası Batman'da derneklerinin açıldığı, uğruna ilk fırsatta çevre illerde oynanan maçlarına toplu veya münferit olarak maçlarına gidilen BJK, GS ve FB'nin kalbi olan ve dahası onlarca ülkeden daha büyük olan İstanbul gibi bir metropoolde Batman ve Petrolspor diyerek ve dahası Petrolspor Taraftarlar Derneği'ni açacak kadar yücelmiş olan sevgimizin, özlemimizin olduğu bir yerde gözbebeğimiz olan Petrolspor'u yalnız bırakmanın doğru olamayacağına İNANARAK!

3- Dahası başta İstanbul Batman Petrolspor Taraftarlar Derneği'mizi kurarken maçlara katılım sağlarken, büyük bir gurur ve mutluluk ile maçlarda giymek üzere ürünler yaptırırken, ulaşım başta olmak üzere, tribünsel görsellik adına diğer araç gereç ve bilet paralarımızı zaman zaman imkânlarımızın da dışına çıkarak yönetimden hiç bir şekilde destek almadan
SAĞLIYORKEN!

4- Sırf takımımızın maçlarında maçtan maça bir araya gelen bir taraftar profilinin oldukça dışına çıkarak, bölge takımlarımıza destek veren dernek olarak, Batman Dernekler Federasyonu'nun ve Doğu - Güneydoğu Dernekleri Platformu’nun Bileşeni olarak bölgemiz başta olmak üzere, ülkemizde cereyan eden gelişmelere sessiz kalmayarak ve birçok platformda söz sahibi olup cesur bir şekilde sözünü söyleyen, yine dernek yönetimimizde yer alan yöneticilerimiz başta olmak üzere bütün üyelerimizin acı ve tatlı günlerinde yanlarında BULUNUYORKEN!

5- Batman ve Petrolsporluluk bilincini derinden hissedip yaşıyorken, küçük olsun benim olsun mantığını barındırmayan, herkesle kucaklaşan, her kapıyı çalan ve herkese kapılarımız AÇIKKEN!

6- Daha önce yine imkânlarımız dâhilinde Çanakkale'ye, Sakarya'ya, Ankara'ya, Zonguldak'a, Kocaeli'ye, Bursa'ya, Tekirdağ'a Düzce’ye ve yakın-uzak birçok İstanbul ilçesine onlarca kez gidip takımımızı sahiplenip DESTEKLEMİŞKEN!

7- Gitmiş olduğumuz maçlarımızda elimizde çiçeklerle gidip yine çiçeklerle karşılanmışken, saygın, misafirliğin adap ve edebini bilerek ilimize ve güzide kulübümüze laik ve yakışır bir şekilde DESTEKLİYORKEN

8- Bölge takımlarımız arasında tek dernek olmamızdan başta olmak üzere yapmış olduğumuz birbirinden değerli ve büyük emekler içeren çalışmalarımız ile bölge takım taraftarlarına deyim yerindeyse ağabeylik yapan, bir arada tutan ve Mezopotamya Taraftar Dernekleri Birliği'inin kurulmasında fikir sahiplerinden ve bu oluşumun meydana çıkmasında eşsiz bir duyarlılık ve çaba GÖSTERMİŞKEN!

9- Yıllardır ilimizden bu kadar ve oldukça uzun mesafelerle uzak olmamıza rağmen, ilimizde cereyan etmiş olan hiç bir olaya sessiz kalmamış, takımımız başta olmak üzere 1955 Batman Belediyespor'umuz ve diğer amatör lig takımlarımıza duyarsız kalmayıp aynı saygı, sevgi, sadakat, bağlılık ve sahiplenmeyle ilgisiz KALMAMIŞKEN!

10- Şimdi nasıl olurda şehrimiz ve takımımıza duyarsız, ilgisiz kalabilir ve köşemize çekilebiliriz! Kala kala elinizde bir tek profesyonel takım kalmışken nasıl kaderine terk edebiliriz? Gerek yönetimsel hatalı yönetişlerden kaynaklı darbeler yemişken, itiliyorken, kaçılıyorken, hiçe sayılıyorken, bunlara sessiz kalmayan bizler nasıl seni sahipsiz BIRAKABİLİRİZ!

11- Seni bu kadar seviyor, ölümüne savunuyor ve her platformda koruyuculuğunu yapıyorken, sen söyle ey Petrolspor'umuz seni nasıl ihmal edebilir ve dahası KIYABİLİRİZ?

12- Geçmişte ne isek öyle kalmaya, kulübümüzü ne pahasına olursa olsun sahiplenmeye, hiç bir kirli ilişkiler içerisine girmeyip kendi kişisel ve çıkarlarımıza kulübümüzü kurban etmeden, yanlış gördüklerimizi dile getirmeye ve en yüksek ses ile ikaz ve itirazlarımızı yapacağımızı, nasıl ki daha önce mevcudiyetlerini kabul etmediğimiz yönetimi, göreve getirilen teknik direktörü asla kabul edip onaylamayacağımızı, kulübümüz her ne kadar Anonim Şirketi olsa da, armasında Batman ve Petrolspor sözcükleri barındırdığı sürece bizi ilgilendirmeye devam edeceğini ve bizim için her zaman önem teşkil EDECEĞİNİ!

13- Gerek kulübümüzde mevcut ve olası gelecek olan bütün kötülüklerin, ihanetlerin, sorumsuzlukların, prestijini ve itibarını zedeleyecek olan bütün adım ve gelişmelere sessiz kalmayacağımızı belirtiyor, mevcut yönetim, teknik heyet ile hiç bir şekilde muhatap olmadan, her zaman olduğu gibi hiç bir şey talep etmeden, geçmişten daha da gür ve güçlü bir şekilde yeni sezonda takımımıza desteğimizi sunacağımızı ve geçmişte bizleri haklı çıkartan bu öngörülerimin bu kez beni yanıltmasını istediğimi bütün spor kamuoyuna saygı ile duyururum.

Not: Bu toplantımıza ev sahipliğini yapan Sason eski Belediye Başkanı ve iş insanı sayın Cuma Uçar'a ve hizmetiyle bizleri hem ağırlayan değerli personellerine teşekkür ediyor, toplantımıza katılım sağlayan bütün yönetici ve semt temsilcilerimize teşekkür ederim. Ayrıca 2019-2020 sezonu için derneğimize sponsor Yıldız Turizm'in Yönetim Kurulu Başkanı sayın Suat Yıldız'a teşekkür ederim.

İSTANBUL BATMAN PETROLSPOR TARAFTARLAR DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ÜYELERİ ADINA
DERNEK BAŞKANI
SAVAŞ ÖZALP

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
1020 gün önce
RSS
© 2020 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=