Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER

Seda ERTUĞRUL

BAŞARININ ZAFERİ

21 Ocak 2020, 15:24 Okuma: 379

Dünya üzerinde pek çok savaşlar olmuştur. Yapılan bu savaşlar genellikle çok kanlı ve zalim olduğundan, pek çok insan hayatını kaybetmiştir. 
     Ne yazık ki, hayat bazen acımasız olmaktadır ve binlerce insan bir hiç uğruna ölebilmektedir, bazen de paha biçilmez değerler yani maneviyatlar uğruna hayatını kaybetmektedir. Ama bir gerçek de vardır ki,  bir şekilde insanların yaşamlarını yitirmesidir.
     İşte şu kısacık hayatta belirlenen hedefler bizim mutlu olmak istediğimiz noktalar üzerinedir. Bütün yapılan plan ve projeler yine aynı şekilde yaşamımızın huzurlu ve iyi geçmesi içindir.
    Sağlıklı bir hayatın olabilmesi için stresten uzak, sonucu üzücü olmayan programlı bir düzene sahip olmamız gerekir. İnsanlar hayatlarının çoğunu stresle ve üzüntü ile geçirirler. Bu durum ise insanların doğru düşünememesini sağlamaktadır. Yani insanlardaki kötü hayat koşulları stresi, stres ise yaşamımızdaki düzensizliği getirmektedir. Stresin beyinde açtığı tahribat oldukça büyüktür. Başarısızlık, ekonomik çöküntü ve bunun sonucunda da hüsran mutsuzluğun en büyük sebeplerinden biridir.
     Bazı insanlar hayattaki seçimlerini yaparken, hedeflerini iyi belirleyememeleri ve  doğru seçimi yapamamaları, kazanılacak başarı zaferlerini engellemektedir. İnsan psikolojisinin bozulması ve buna bağlı olarak yaşamının da çıkmaza girmesi insanların ruh dengesini olumsuz yönde etkilemektedir. Sonuçları ise, geriye dönüşü olmayan ve telafisi zor olan hatalara sebebiyet vermektedir.
     Küçük yaştan itibaren öğrenmeye başlayan insanoğlu, olayları ve kavramları  kendisinin algıladığı kadarıyla hayatına yerleştirebilir, yönlendirebilir ve geliştirebilir. Algı yeteneği zayıf olan kişilerin, yaşamla olan mücadelesinin pek çoğu zaferle bitmeyebilir. Bu konuda pek çok yazılar yazılmış ve araştırmalar yapılmıştır.
    Aslında pek çok unsur beyinde biter. Bizler güçlü bir iradeyle, sahip olduğumuz bütün imkanları iyi ve doğru kullanarak mutluluğu yakalayabilir ve başarı zaferlerini kazanabiliriz.
     Akıllı davranışlar bizlere büyük bir rehber ve yol göstericidir. 
     Kimi zaman hiç ummadığımız bir anda karşımıza farklı koşullar çıkabilmektedir. Önemli olan bunu görebilmek ve farkında olabilmektir ve bu koşulu iyi değerlendirebilmektir. Fırsatların farkında olmak, iyi bir şekilde değerlendirmek de yine insanların zaferi ve mutluluğudur. 
     Hayat mücadelesinde başarılı olmak bizlerin en büyük zaferidir.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
RSS
© 2020 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=