Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER

Seda ERTUĞRUL

ŞİMDİ DÜŞÜNME VAKTİDİR

21 Mayıs 2020, 17:27 Okuma: 1203

~~      Şu dönemlerde olaylar, tüm dünyada alışılagelen durumların dışında gelişiyor. Herkes kabuğuna çekilmiş, durumların iyi olmasını bekliyor. Bir virüs tüm dünyayı sarmış durumda, insanoğlunun hayatını tehdit ediyor.
     İnsanoğlu bazen kendisini, ileride nasıl bir gelecek beklediğini merak ediyor. Kimi zaman da tedirgin oluyor. Hayatının güvencesinden emin olamamak insanları rahatsız ediyor.
     Tehlikelerin olduğu, insanların fütursuzca davrandığı, gelişi güzel yönetimler, geleceğin ivmesinin ibresini her seferinde değiştiriyor. Bu durum insanlığı daha çok kötüye götürür. Bu durumlardan bir tanesi de, günümüzde olan corona virüs olayıdır. Bu virüs laboratuvarda mı genleri değiştirilerek yayılmasına sebebiyet verildi, birileri tarafından bilinerek mi üretilerek biyolojik savaş olarak mı kullanıldı, orası ayrı bir muamma... Ama bir gerçek var ki  şu an dünyamızı saran bir virüs var ve bu virüs oldukça tehlikeli. İnsanların hayatını tehdit etmekte ve İnsanlar bu virüs karşısında, şu koşullarda hiçbir şey yapamamaktadırlar. Aşısı bulunana kadar da, sadece ve sadece geçici yöntemler kullanılarak hastalar tedavi edilmekte.
     Evet dünyamızı saran corona virüs: tüm dünya insanlığına "Biraz durun!" dedi ve tüm dünya durdu.
     Peki şimdi ne yapmalı?
     Şimdi gerçekleri düşünme vaktidir. Şu anda gerçekleri düşünüp bir bakalım dünyaya. Kendimizi gözden geçirelim. Geçmişten günümüze yaptıklarımıza bir bakalım. Davranışlarımızı hal ve hareketlerimize kontrol edelim.
      Gelecek için neler yapabiliriz, kötüye giden bu dünyayı nasıl düzeltebiliriz?
     Biz insan olarak birlik olabilir miyiz?
     Birlik olursak eğer, her şey daha mı güzel olur. Bence daha güzel olur. Çünkü insanlar bazı işleri ortaklaşa yaparlarsa eğer, bir takım şeylerde ortak noktalar bulurlarsa, işte o zaman her şey daha verimli ve daha güzel olur. Yapılan güzel işler ortaya çıkar. İnsanlığa hizmet etmek için, insanlar seferber olmalı.
     İnsanoğlu biraz durup düşünmeli. Çünkü şu an, düşünme vakti oldukça fazla. Herkes evlerine çekilmiş durumda. Geleceğe dair güzel planlar yapılabilir. Geçmişinde yaşadıklarından dolayı yaptıklarını ölçebilir ve yanlışlarından ders alarak, geleceğe yönelik doğru adımlar atabilir. Bunu sadece tek tek şahıslar değil, kurumlar, sivil toplum kuruluşları, bilim kurulları ve devletler, yani herkesim ve herkes düşünmeli...  Neler yapıldığının ve neler yapılacağının, ciddi anlamda düşünme zamanı geldi de geçiyor. Dünyamızın kötüye giden durumunu değerlendirip, yaşamımızın daha iyiye gidebilmesi için, bir an önce hareket etme zamanıdır. Aksi takdirde acısı büyük olur.
     İnsanoğlu aklını başına almazsa, daha da kötü günler insanlığı bekliyor olacaktır.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
RSS
© 2020 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=