Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER

Seda ERTUĞRUL

ÇALIŞAN BEYİN

29 Haziran 2020, 17:27 Okuma: 552

Hepimiz de biliyoruz ki, üyemizde zeki insanlar var. Ülkemizde bulunan zeki insanların tespiti yapılmalı ve o insanlar toplumumuz yararına değerlendirilmelidir. İnsanlığa faydalı olabilecek şekilde yetiştirilmelidir.
     Ülkemize çalışan beyinler gerekli. Çalışan beyinlerin ürettiği ve doğru olan her şeyi, bilim kurulları değerlendirmeli ve hayata uygulamalıdır.
     Küçücük çocukların bizlerden daha iyi bir şekilde teknoloji kullandığını tüm toplum bilir. Bilir bilmesine de, o çocuğun gelişmesi için gerekenler yapılır mı orası biraz muamma. Çünkü aile de, kendi çocuğunu nasıl yetiştireceğini bilemeyebilir. Daha çok, zeki olan bu çocuklar okullarda kolay bir şekilde tespit edilerek, farklı eğitimlerle topluma kazandırılabilir. Bu çalışmalar ülkemizin her yerinde yapılarak, geleceğe yönelik bilim insanları yetiştirilmiş olur. Böylece gelecekte olabilecek tehlikelere karşı, hem hazırlıklı oluruz, hem de önlemleri, daha önceden yetiştirilen bilim insanları sayesinde, daha çabuk alırız. Herkes bilim kurullarını toplamaya ve kurmaya çalışırken, bizim bilim kurulumuz hazır bir vaziyette işin başında olacaktır.
     Bu ülkenin zeki insanlara ihtiyacı var. Çalışan beyinleri sistematik bir şekilde yetiştirilmesi, toplum yararına olacaktır. Her alanda yetişen beyinler, aynı zamanda da, gelecek kuşakları daha bilinçli bir şekilde yetiştirecektir. Çünkü her yetişen beyin, kendi bilgisine bilgi ekleyerek geleceğe doğru yol akacaktır.
     Zaman çok çabuk değişiyor. Bazen zamanın getirdiği değişiklikleri takip etmek zorlanıyoruz. Takip edemediğimiz gibi de, uyum göstermek de bizlere zor geliyor. Kullanılan her şeyin, eskisinden daha ileri seviyede üretildiği malum. Bilimin, araştırmalar sonucunda getirdikleri, bizlerin hayatına etki eden unsurları değiştirmesi demektir. Yani, hayat akışımızdaki alışkanlıklarımızın yönünde, değişikliklerin oluşması demektir. Gelişen değişikliklere uyabilmemiz için, bizim de hayatımızı değiştirmemiz gerekir. Yaşadıklarımız içerisindeki alışkanlıklarımızı değiştirmemiz ve kendi hayatımıza yeniden düzenli bir şekilde yön vermemiz gerekir. Bu bizim gelecekteki hedeflerimizi ve yaşam koşullarımızı da değiştirecektir. Bütün bu değişikliklerin olumlu bir şekilde  oluşabilmesi için, çalışan beyinlerin olması ve o beyinlerin, üretimlerini daha iyi bir şekilde yapabilmesi için, gerekli ortamların sağlanması gerekir. Çünkü çalışan beyinler doğru yönlendirilirse, ortaya çıkacak ürünler, insanlığın yararı için olacaktır.
 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
RSS
© 2020 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=