Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER

Seda ERTUĞRUL

DENGENİN TERAZİSİ

14 Eylül 2020, 17:18 Okuma: 1133

 Dünya dengeleri her ülkede yapılan seçimler sonucunda, kazanan parti grubunun ve lider kişinin tutum ve kurallarına göre değişmektedir. Özellikle de dünya devleri olarak kabul ettiğimiz ülkelerin seçimleri, hem bizler için, hem de dünyamızın gidişatı için her derecede ve konumda oldukça önemlidir. 
     Ekonominin gelişmesi ve ileriye gitmesi yine seçim olan ve seçilen devlet başkanlarının yönlendirmelerine göre şekillenir. Teknolojideki gelişmeler ise, bir ülkenin kendi ülkesindeki bilim insanlarını koruması, kollaması ve destek vermesiyle ve dışarıdan teknolojiye dair aldıkları destekle gelişir. Her ülke kendi ülkesindeki, beyin gücünü korumakla sorumludur.
     Ülke yönetimindeki ciddiyet aynı zamanda da diğer ülkelerin yaşam şekillerini de etkiler.
     Amerika Birleşik Devleti'nin yapmış olduğu seçimleri günümüze örnek verebiliriz. Amerika Birleşik Devletleri dünyayı yönlendirenler grubunda  düşünecek olur isek, bu dönem seçilen  lider aynı zamanda da dünyaya da liderlik yapacak ve yönlendirecektir. Amerika Birleşik Devleti'nin yapacağı ekonomik ve teknolojik yatırımlar için seçeceği ülkeler,  aynı zamanda da diğer ülkeler içinde, hem önemli bir yerde olacak, hem de kendi içinde ekonomik ve teknolojik olarak ileri gidecektir.  Seçilen bu ülke diğer ülkeler arasında bir adım önde yer alacaktır. 
     Ülke karışıklığı, savaşlar, şiddet, ülke içindeki kaos, entrikalar ve benzeri unsurlar yine dünya devi dediğimiz krallıklarda ve ya ülkelerde yapılan seçim sonucunda seçilen kişinin, görüş ve yapısıyla yakından ilgilidir. 
     Bir ülkede aday olan ve seçim sonucunda kazanan partilerdeki kişiler arasında, bizi seven olur ve ya sevmeyen olur. Bundan dolayı da ülkemiz için geleceğe dair düşünceleri bizim için çok önemlidir.
     Dünya dengeleri, lideri oldukları ülkenin yanına, yol alabilecekleri diğer ülkeleri de alarak, dünyada bulunan bütün ülkelerin yanında güç ve kuvvet kazanırlar ve devleşirler. Böylece ülkeler arasında söz sahibi olarak, gerekli yerlerde karar verme yetkisini kendisinde toplar. İstediği ülkeyle bağlantılar kurarak ve çeşitli çalışmalar yaparak dünya geleceğini belirlemede büyük bir rol oynar.  Karşılıklı etkileşim ve anlaşmalarla bu bağ güçlenir ve dünya dengesi oluşur ve ya değişir.
     Güç dengesi bir ülkenin yaşantısını belirlemede önemli bir faktördür. Para gücü, mal gücü, beyin gücü, beden gücü gibi pek çok etken, hem kişinin kendisini yönlendirmesinde, hem de  ülkelerde yaşayan bu kişilerin sahip olduğu bu güçlerle ülkelerinin de geleceğini etkilemiş olur.
 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
6 gün önce
13 gün önce
20 gün önce
27 gün önce
33 gün önce
41 gün önce
49 gün önce
97 gün önce
104 gün önce
111 gün önce
188 gün önce
232 gün önce
238 gün önce
253 gün önce
287 gün önce
323 gün önce
330 gün önce
336 gün önce
351 gün önce
365 gün önce
392 gün önce
407 gün önce
414 gün önce
421 gün önce
456 gün önce
474 gün önce
477 gün önce
484 gün önce
499 gün önce
561 gün önce
586 gün önce
589 gün önce
596 gün önce
603 gün önce
616 gün önce
623 gün önce
RSS
© 2021 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=