Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER

Savaş ÖZALP / SERBEST VURUŞ…

CESUR, İLKELİ VE GURURLA GEÇEN 4 YIL

10 Ocak 2021, 13:31 Okuma: 5106

2012 Tarihinde Batman Barış Gazetesi ile başlayan yazarlık serüvenime, yine ilimizde yerel bazda faaliyet gösteren Batman Doğuş Gazetesi, Batman Yön Gazetesi ve Batman Halkınsesi Gazetesinin yanı sıra bir de ulusal bazda yayın yapan Yeni Çağrı Gazetelerinde sürdürmüş olduğum yazarlık, spor müdürlüğü ve muhabirlik bölümlerinde elde etmiş olduğum tecrübe ile 6 Ocak 2017 tarihinde, "BAŞARI İÇİN KADRO İSTİKRARI ŞART..!" adlı köşe yazım ile Batman Medya Gazetesinde başlayan yazarlık ve muhabirlik görevimi, 5. yıla adım atarken de, aynı coşku, şevk ve çizgi ile sürdürüyor olmanın sevincini ve gururunu yaşadığımı bütün kalbimle ifade etmek isterim.
Değerli dostum sayın Ercan Arslan'ın önderliğinde, göstermiş olduğu farklı yayıncılık anlayışı ile ilkeli, cesur ve ilimizin sorunlarına duyarlı duruşuyla önemli bir yer edinmiş olan Batman Medya Gazetesinin kıymetli ailesinin bir mensubu olmanın farkını ve ayrıcalığını yaşadığımı önemle belirtmek isterim. Hakarete varmayan, incitmeyen, ve yazılarıma söz konusu olan kurum, kuruluş, yapı ve bireyleri zan altında bırakmadan, objektif, şeffaf, cesur ve konulara hakim olma olgusu ve bilinciyle en ağır ve acımasız eleştiriler yönelttiğim bir çok yazım olmuştur. Gerek bu sütundaki gerekse daha önce yazmış olduğum köşe yazılarımı okuyanların da dikkatini çekeceği gibi, bir çok kişinin bulaştığı ve tedavisi bulunamayan bir hastalığı andıran, KİŞİSEL ÇIKAR VE İLİŞKİLERİNE Batman'ı, Batmanlıları ve sporunu kurban edenlerden olmadık hiç bir zaman. Bugün binleri köşe yazılarımı okumaya sevk eden en önemli unsurun yine bu olgu olduğuna inanıyorum. Sıkıntı yoksa şayet, mutlaka bir sıkıntı vardır şiarıyla korkmadan, yılmadan ve yorulmadan var olan sorunların üstüne giderek, gündeme getirip yine gündemde tutarak ve bu manada olmayan farkındalığı da topluma yansıtarak, acaba falan filan ne deri düşünmeden, basın halkın gözü, kulağı ve dilidir düstürüyle ulaştığımız her bilgiyi, bildiğimiz her konuyu ve doğruluğunu teyit ettiğimiz her bilgiyi şartsız ve koşulsuz bir biçimde aktarmayı yeğledik.
Burada elbette, yazılarıma hiç müdahale etmeden, şahsıma duymuş oldukları güven, bilgi ve tecrübelerime inanıp, şahsıma göstermiş oldukları emsalsiz yaklaşımlarıyla Batman Medya Gazetemizin imtiyaz sahibi sayın Ercan Arslan'a ve Yazı İşleri Müdürümüz sayın Mustafa Seven'e özel olarak teşekkürü bir borç bilirim. Değerli okurlarımız bu güne dek sürdürmüş olduğum ilkeli tutum, sorumlu davranış ve göstermiş olduğum duyarlılıkta bundan sonraki süreçte de ısrarcı olacağımı bilmenizi isterim. Bugüne dek ki yazılarımda, deyim yerindeyse Ahmet gelsin, Mehmet gitsin değil de, Ahmet neden gelsin ve Mehmet neden gitsin tarzında bir işleyişi benimsedim. Bugüne dek kulübe alınmasını istediğim her isim, dayatmadan uzak, sadece birer öneri niteliğinde olup, taktir sizindir olgunluğu ile yaklaşımımı benimsemişimdir hep.
Yine bugüne dek, olumlu veya olumsuz yönde yönelttiğim bütün eleştirilerimi, "ELEŞTİRİ DÜŞMANIN DOĞRULTTUĞU SİLAH DEĞİL, DOSTUN UZATTIĞI ELDİR" sözümde olduğu gibi tamamen, samimi içten ve kulübün menfaatlerini önceleyen bir duruş sergilemiş olmanın, gönül ve vicdan rahatlığına dayanarak yapmaya gayret ederken, bundan böyle de bu çizgimi sürdüreceğime emin olmanızı isterim. Ben tekrardan gazete bizim olduğu kadar, sizlerindir de diyerek, çağdaş ölçüler içerisinde dilediğimiz gibi yazma şansını bizlere tanıdığı için gazetemizin imtiyaz sahibi değerli dostum sayın Ercan Arslan'a, Yazı İşleri Müdürümiz sayın Mustafa Seven'e teşekkür ediyor, gazetemizin bütün emekçilerine selam saygı ve sevgilerimi iletiyorum. Rabbimden birlikte sağlık ve başarı dolu nice yıllar geçirmeyi ümit ve niyaz ediyorum. Siz değerli okurlarımıza selam saygı sevgilerimle.

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
1407 gün önce
RSS
© 2021 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=