Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER

İsmail Ertuğrul

GERÇEĞİ SAPTIRMA MARİFETİ

08 Haziran 2021, 15:31 Okuma: 231

 
     Her insan hayatta bir şeyler yapmak ister ve pek çok durum hakkında fikir beyan eder. Hatta başarıya ulaşmak için pek çok yol dener, pek çok çalışmalarda bulunur. Yaptıkları her icraatı hayata uygulamaya çalışırlar ve böylece memlekete, ülkede yaşayan toplumlara daha faydalı bir durum gerçekleştirmiş olurlar.
     Bu durum özellikle devlet bürokrasisinde biraz daha zor ve de çetindir. Memleketimiz için çalışmalar üreten kişiler, yaptıklarıyla belli bir kademe kazanırken, bu başarıyı hazmedemeyenler onların ardından başarıları kadar, başarısızca kuyu kazmaya çalışanlar da olur. Tabi ki de kazdıkları kuyuya kendileri düşerler. Bu da hazımsızlığı oluşturur.
     Hazımsızlık çok kötü ve feci bir durum olduğundan, tarihin her döneminde insanoğluna, o veya bu şekilde zarar vermiştir. Birinin ya da birilerini veya bir grubu çekememezlik dünyada yaşayan insanlar için oldukça kötü ve vahim bir durumdur.
     Bazen insanları anlamakta güçlük yaşıyorum ve biliyorum ki, siz ne kadar çok başarılı olursanız olun ve ne kadar çok işinizi profesyonelce yaparsanız yapın, yine insanlara yaranamıyorsunuz ve insanlar kendileri, çıkarları için bildiklerini okuyorlar. Bu durum ise toplumumuzun ileriye gitmesini büyük ölçüde engelliyor.
     Güncel haberlerde bize, bazen sıkıcı gelen yazılar okuruz. Okuduğumuz her yazı bizler için doğru kabul edilmeyebilir. Çünkü siyasetçilerin taraf olması ve bu doğrultuda açıklama yapmaları, basınında bu durumlardan dolayı konunun ciddiyetinden uzak yazması her şeyi birbirine karıştırmaktadır. Hatta her şeyi birbirine karıştırmaktan öteye gidip ülkeyi yine bir bilinmezliğe sürüklemektedir.
     Kişiler ve kurumlar, yapacakları çalışmalarını çok iyi ifade edebilmelidirler. İyi ifade edilemeyen çalışmalar, toplumda istenmeyen sonuçlar doğurmaktadır.
     Kimileri bir iki oy daha fazla alayım diye muhalefet ederken, kimileri de bu kaostan faydalanıp yan ceplerini doldurmaktadır. 
     Ülke geleceğini teminat altına almak hepimizin görevidir.
     Bizler tarafsız hareket edip, doğruları göz ardı edemeyiz. Hiç bir zaman ülkemizin gerçeklerinden kendimizi soyutlayamayız.
     Günümüzün konusu olan genç yaştaki evlilikler ve bunun üzerine yapılan yanlışlıklar ülkemizin gidişatını zor duruma götürür. Olayı iyi anlamak, iyi kavramak ve iyi ifade ederek, ona göre hareket etmek  gerekir.
     Ülkemiz için yapılan her türlü adım birilerinin oy deposu olmamalıdır.
 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
6 gün önce
15 gün önce
41 gün önce
50 gün önce
64 gün önce
78 gün önce
113 gün önce
176 gün önce
197 gün önce
204 gün önce
211 gün önce
239 gün önce
247 gün önce
747 gün önce
755 gün önce
757 gün önce
768 gün önce
776 gün önce
789 gün önce
796 gün önce
799 gün önce
800 gün önce
803 gün önce
806 gün önce
809 gün önce
819 gün önce
831 gün önce
849 gün önce
RSS
© 2022 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=