Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER

İsmail Ertuğrul

GELİŞEN TEKNOLOJİ DEĞİŞEN DÜNYA

07 Eylül 2021, 16:58 Okuma: 142

     Dünyamızda yaşayan insanların yaşam şekilleri ve yaşam koşulları  hızla gelişiyor ve değişiyor. Her geçen gün yaşam, insanlık için farklılıklar  oluşturuyor.
      Teknoloji değiştikçe ve geliştikçe ülkeler arasındaki savaş teknikleri de  farklılaşıyor.
     Eski yıllardan günümüze baktığımızda, insanoğlu savaşlarını zehirli oklarla, kaynayan kazanlardaki kızgın  yağlarla ya da at üzerinde, zırhlı savaş elbiseleri giyerek savaşmışlar. Kendilerini koruma yöntemleri, o günün şartlarına göre idi. Günümüze göre ise, artık eski savaş teknikleri ve yaşam biçimleri yok, o dönemin savaş teknikleri günümüze göre ilkel ve zayıf kabul edilmektedir.
     Artık savaşlar top tüfekle değil, bütün bunların yerine mekanik ve teknolojik malzemeler, araç gereçler ve bilimsel gelişmeler kullanılarak ve acımasız olarak yapılmaktadır. Yani siber saldırılar ya da teknolojik savaşlar bunlar arasında yer almaktadır.  Ekonomik savaşlar ise savaşın başka bir türüdür. Tıpkı günümüzde ülkemize yapılanların ekonomik saldırılarda olduğu gibi.
     Bir ülke geleceğini etkilemek için, o ülkedeki ekonomik değerlere saldırı yapılmaktadır. Sömürmeye alışmış ülkeler, diğer ülkeler üzerinde zayıflatıcı yöntemler kullanırlar.
     Dünya üzerinde bulunan ülkeler, diğer ülkelere karşı kendi geliştirdikleri  ekonomileri ile ayakta dururlar ve bu ekonomileri ile mücadele ederler.
     Her alanda gelişen teknolojiyle, aynı zamanda da dünya üzerinde yaşayan insanların da, hayat koşullarını ve yaşam biçimlerini de değiştirmektedir.
     Kadınlarımız saatlerce elde çamaşır, bulaşık yıkarken ya da elde hamur yaparken, şimdi elektronik malzemeleri kullanarak hem zamandan tasarruf etmeleri sağlandı hem de hayatlarında kazandıkları zamanları sosyal aktivitelerle geçirmeye başlayarak, kadınlarımız sosyalleşti. Bunun yanında teknolojiyi kullanan erkeklerin de hayatı kolaylaştı ve kendi çamaşır, bulaşıklarını teknoloji ile halledersin,  bir nebze de olsa ev işlerine katkıda bulunmaya başladılar.
     Aynı şekilde cep telefonları, internet  gibi iletişim araçları bizleri herkese ve herkesi bize yakın etti.
     Tüm bu ve buna benzer gelişmelerin  iyi yönleri olduğu gibi, kötü yönleri de bulunmaktadır. Bizler teknolojik gelişmeleri insanlık için kullandığımız sürece gelişir ve hayatımızı önemli ölçüde kolaylaştırırız. Aksi taktirde kendimizi tembelleştirir ve hayatımızda, içinden  çıkılmaz alışkanlıklara sebebiyet veririz.
     Bizler yaşadığımız süre içerisinde, kendimize doğru yön verirsek ve gelişmeleri hayatımıza doğru uygular isek, işte o zaman ileriyi daha iyi görür ve ayağımızı yere daha sağlam basarız.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
6 gün önce
15 gün önce
41 gün önce
50 gün önce
64 gün önce
78 gün önce
113 gün önce
176 gün önce
197 gün önce
204 gün önce
211 gün önce
239 gün önce
247 gün önce
747 gün önce
755 gün önce
757 gün önce
768 gün önce
776 gün önce
789 gün önce
796 gün önce
799 gün önce
800 gün önce
803 gün önce
806 gün önce
809 gün önce
819 gün önce
831 gün önce
849 gün önce
RSS
© 2022 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=