Lütfen bekleyin..


Adnan AYAZ

Ve Beklenen oldu: İnal aday

15 Nisan 2015, 16:49 Okuma: 1679

Ve Emin Ekmen’in kinci sıra adaylığından çekilmesinin ardından, AK Parti ikinci sıra milletvekili adaylığına beklendiği gibi Ahmet İnal getirildi.

Aslında gecikmiş bir aday açıklaması oldu. Ahmet İnal’ı hepimiz listede bekliyorduk. Son dakikalarda ne oldu Ahmet İnal listede çıkmadı ve bana sorarsanız bu şaşırtıcıydı.

Aldığımız derin istihbarat Ahmet İnal’ın listede olduğuydu ve listenin başını çekiyordu. Dedim ya son dakikalarda bir hokus pokus oldu.

Siyasette böyle hokus pokuslar olur. Nitekim bizim de anlamadığımız bir hokus hokus pokus durumu yaşandı ve İnal beklendiği şekilde listede çıkmadı.

Daha sonra listenin ikinci sırasında yer alan emin Ekmen adaylıktan çekildiğini açıklayınca, AK Partide yarış tekrar yeniden başladı.

Aslında Emin Ekmen’in adaylıktan çekildiği ilk gün ben Ahmet İnal’ın ikinci adaylığa geleceğini söylemiştim ve haklı da çıktım.

Son dakikada medyada Ömer El’in ismi ortaya atıldığı dakikalarda dahi Ahmet İnal’dan başkası olmaz dedim.

Ve dediğim de oldu Ahmet İnal ikinci sıra Milletvekili adayı oldu.

Listenin başında Gercüş olunca, Kozluk-Sason’un temsil edilmemesi makul değildir. Kozluk-Sason deyince de akla tabi ki Ahmet İnal gelir.

AK Partinin listesi şimdi oturdu. Hala eksiklikler var, mümkün olsa bir rötuş daha yapılabilirdi. Yozgatlı adayın yerine Ayla Işık olabilirdi. Bu benim yorumum.

Peki, Ahmet İnal, bu listeye katkısı ne olur.

Bana sorarsanız 10 numara bir katkısı olur. Kozluk-Sason’da aday olmayınca çok büyük sıkıntı olacaktı. Şimdi o sıkıntı atlatıldı.

Ahmet inal kurt bir siyaset adamı… Siyaseti iyi bilir ve çok iyi analiz yapma gücüne sahiptir. İki dönem Milletvekilliği yaptı. Kimin ne olduğunu, nerede ne olacağını, nerde ne alacağını çok iyi bilir.

Bu listeye bir usta, ağır bir abi şarttı. Şimdi AK Partinin listesinin ağır abisi oldu.

Bunu neden söylediğimi Ahmet İnal bu kente ayak basınca anlarsınız. Malum 3Milletvekili adayının karşılanması sönük geçti.

İnal, farklı bir siyaset adamı olduğunu karşılanmasında da gösterecektir. Çünkü Ahmet İnal’ı tanıyoruz.

 

Gücünü de biliyoruz, etki alanını da. Ahmet İnal’ın adaylığından mutlu olmayanlarda olmuştur. Onlarda olsun, bu siyasetin doğasında var ama İnal’ın siyaset adamlığı tartışılamaz, işte bu altı kırmızı kalemle çizilmesi gereken bir realite…

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
RSS
© 2019 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=