Lütfen bekleyin..


Adnan AYAZ

Ramazan rahmet ayıdır

27 Haziran 2015, 17:35 Okuma: 1543

11 Ayın sultanı Ramazanı idrak ediyoruz. Batman’da Ramazan huzurlu geçiyor. Teravihlerde camiler dolup taşıyor. Bu ayın bereketi yoksulları da, kenti de kuşatmış durumda.
İftar çadırının olmaması büyük bir eksiklik… Sosyal Yardımlaşma yoksul ailelere sıcak bir aş vermeye devam ediyor. Belediyenin de akşam 22 sonrası parklarda etkinlikleri var.
Ve Ramazan paketleri… Malum kentimizde misafir ettiğimiz Suriyeliler var, tabi ki bizim yoksullarımız. Süper marketler birçok cebe uygun Ramazan paketleri hazırladı. Bu Ramazan Paketleri yoksul ailelere veriyor. Zengin, durumu iyi olanlar ve STK’lar bu paketleri dağıtıyor.
Ramazan bereket demektir, rahmet ve merhamet ayıdır. Herkesin sadece kendini değil, komşusunu da düşündüğü kutsal bir aydır.
Bu ay içerisinde ibadetler yapılıyor ve Müslümanlar dirlik ve birlik içinde dualar yapıyorlar.
Ne yazık ki, bu mübarek ayda dahi hala dünyanın birçok yerinde Müslüman kanı akıyor. Suriye’de, Irak’ta Afganistan’da, Arakan’da, Kobani de Müslümanlar ölüyor.
İşin en acı tarafı Müslümanların katli Müslümanların elinden oluyor. Bu her şeyden daha çok üzücü… Oysa Ramazan Müslümanın Müslümanı sevmesi ve kucaklaması gereken rahmet ayı değil midir?
Her şeyden önemlisi ve ne olursa olsun Ramazan, Ramazan gibi eda edilmeli. Bu ayın bereketinin ve rahmetinin herkesi kuşatmasını diliyorum.
Bugün evinizde iftarınızı açarken komşunuzun yemeğinizde hakkınız olduğunu unutmayın ve Müslüman kardeşiniz için teravihlerde, dualarınızda elinizi kaldırıp onları da kuşatın. Müslüman, Müslüman olduğu için sevin ve onu gözetin.
Bu ay merhamet ayıdır, yoksulun gözetilmesi gereken, duaların semaya yükselmesi gereken muazzam bir aydır. 11 Ayın sultanıdır.
Hepinize hayırlı Ramazanlar Diliyorum.
TENKİT VE ELEŞTİRİ
AK Partiyle ilgili yaptığım tespitlere katılanlar da var, katılmayanlar da. Olması gereken de budur. Her şey doğasında yürüyor. Bu arada eleştiri ve tenkidi birbirinden ayırmak gerekiyor.
Asla yazılarımda tenkit etmedim ama eleştirdim ve eleştirilerim bir kesimin hoşuna gitmese de içinde gerçeklik barındırır.
Eğer AK Partinin oyu 84 binlerden 50 binlere kadar düştüyse burada olağan dışı bir hadise var demektir. Bende bu durumu özetlemeye çalıştım.
Bu yüzden bu hezimetin bir faturası olmalı dedim ve eğer bir fatura kesilecekse bu bütün herkese kesilmeli. Özel de bu fatura sadece AK Parti İl Başkanı değerli dostum Diyaettin Uçar’a tek kesilemez ama o da bu faturanın içinde.
Bazı kesimler şunu anlamıyorlar. Dostluk ayrı, gazetecilik ayrı, ilişki ayrı bir durumdur. Dostum olabilir ama eğer bir hezimet varsa, bu dostumun eleştirilmeyeceği anlamına gelmez. Yazdığım yazı ve attığım twetler bazı kesimlerde sanki ben İl Başkanı Sayın Uçar’a karşıymışım gibi bir hava oluşturulmaya çalışılmış.
Herkes bilsin ki böyle bir şey yok. Hatta o kesimler bilsin ki, Sayın Uçar’la dostluğumuz onların dostluklarından da daha eskidir.
Tekrar ediyorum tenkit ayrı eleştiri ayrıdır. Gazeteci eleştiri yapar, ben de eleştiriyorum. Bu da gazeteciliğin kendi doğasında var. Bilmem anlatabildim mi?

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
RSS
© 2019 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=