Lütfen bekleyin..


Adnan AYAZ

DEĞİŞİM OLACAK O KESİN

10 Temmuz 2015, 01:57 Okuma: 1667


AK Parti de bir değişim olacak kesin ama ne zaman olacak o muamma da değil. AK Parti Genel Merkezi bazı illerde ciddi oy kayıplarını mercek altına aldığı ve bu illerde ARGE yaptığını biliyoruz. Görünen o ki, bunu raporlaştıracaklar, sonrası değişim dalgası başlar.
Değişim daha çok Doğu ve Güneydoğu’da olacak çünkü en büyük başarısızlık bu bölgeleri kapsayan illerde oldu. Batman bu illerin başında geliyor. 2011’de sandıktan 81 bin, Yerel seçimlerde 84 bin oy çıkarken 2015 Genel seçimlerde oylar 50 binin altına düştü.
Açıkçası parti çakıldı desek yeridir. Oylar artacağına 34 bin oy kayboldu. Bu normal bir düşme çakılma durumu değil. Bu durum AK Parti ve teşkilatı için hezimet ve yıkımdır. Bugüne kadar bu hezimetin faturasının olmaması bile düşündürücü.
AK Parti teşkilatı mutlaka genel merkeze bu düşüşle ilgili rapor hazırlamış ve göndermiştir. Genel Merkez sadece bu rapora değil, bir de kentte yapacağı araştırmalar sonucunda bir sonuca ulaşacak. Bu hezimetin sorumlusu Ahmet, Mehmet değil, bütün bir teşkilattır.
Aslında bu sonucun yaşandığı günün arifesinde Batman İl teşkilatları istifalarını partinin önünü açmak için vermeliydiler ama bunu yapmadılar şimdi görevden almalarla bu çözülecek.
Siyaset mağlubiyetlerde bırakmasını bilmektir ama biz de öyle değil. Bizde ki politikacılar pişkindir ve hemen mağlubiyete, hezimete kılıf ararlar ve o kılıfa sığınıp pişkin pişkin siyaset yapmaya devam ederler. Bu olgunluğa ne zaman erişiriz bilmiyorum ama bugün olmayacağı kesin.
İLBAŞKANLIĞI İÇİN KULİSLER BAŞLADI BİLE…
Ortada bir hezimet var ve teşkilatın değişeceği ayan beyan ortada. İşte bu ruh hali siyaset erbabı için bir değişim zamanı demektir. Aslında siyasetin ruhuna da ters bir durum yok.
Parti sandıklarda çakılmış, değişimin olması kaçınılmaz. Bu durumda İl başkanı olabilmek için bir kulisin yaşanması yadırganacak bir davranış değil.
Ankara’da kulisler yapılıyor.
AK Parti 4. Sıra Milletvekili adayı Sayın Adile Gürbüz de İl Başkanlığını düşünenlerden. Öyle duyuyoruz. Umuyorum ki yanlış duyuyoruzdur. Çünkü bu hanımefendiye sormazlar mı, “sen Milletvekili adayıydın. Partinin oyu dibi buldu. Senin burada katkın yok mu? Ya da sen seçimlerde ne yaptın.”
Mutlaka vardır bir kılıf ama benim bildiğim Google’de vardı başkada bir yerde yoktu. Adile Gürbüz ister ama verirler mi, hiç zannetmiyorum.
Daha çok isim var. Şimdi onların hepsini buradan ifşa etmeyeyim. Mutlaka Diyaettin Uçar’da devam etmek ister ama onun şansı da az ve bence tükendi. Kesin yenilik ve değişim olacak. Vakti gelince adayları sıralayacağım.
AK Parti tekrar eski gücünü kazanmak istiyorsa, sık dokuyup ince elemeli. Zaten Genel Merkez de bunu yapıyor. Bu yüzden sabırla dokuyor ve ARGE çalışması yapıyor. Şimdilik nokta.

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
RSS
© 2019 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=