Lütfen bekleyin..


Adnan AYAZ

VATANDAŞ ÇATIŞMA İSTEMİYOR

08 Eylül 2015, 23:58 Okuma: 1553

7 Haziran Genel Seçimleri sonuç vermedi. Aslında nerden bakarsanız bakın, halk partilere koalisyonun kapısını açtı ve “gidin anlaşın mesajı” verdi. Partiler mesajı gördü ama mesajın altını dolduramadı. Anlaşamayacakları 8 Haziran’da belliydi ve beklenen oldu.
Koalisyon görüşmelerinden bir sonuç çıkmayacağı daha görüşmeler başlamadan anlaşıldı. AK Parti ile CHP’nin  zoraki görüşme maratonundan bir sonuç çıkmayacağı da daha ilk gün görüşmelerden anlaşılmıştı.
Erken Genel Seçim kaçınılmaz olmuştu. Cumhurbaşkanı zaman kaybına uğratmadan Türkiye’yi erken seçime götürdü. 1 Kasım tarihinde Türkiye erken Genel Seçime gidiyor.
Bugün erken seçimi değil, yaşanan çatışmaları konuşuyoruz. Dağlıca da 16 asker şehit olurken. Iğdır’da da 12 Polis şehit oldu.
Bölgenin bir çok yerinde yer yer çatışmalar yaşanıyor. Vatandaş yaşanan çatışmalardan oldukça rahatsız… Çatışmaların bir an önce durmasını istiyor ve bekliyor.
Çatışma bölge ekonomisine oldukça büyük zarar verdi. Çözüm süreci ile beraber yakalanan barış ve huzur ortamı çatışmaların başlamasıyla sekteye uğradı. Türkiye’de yaşanan çatışma ortamı gerilimler ve sorunu doğru okuyamama sıkıntısı getiriyor.
PKK sorunu ayrı, Kürt sorunu farklıdır. Bunun doğru okunması gerekiyor. Çözüm süreci her ne olursa olsun devam etmeli. Yakalanan huzur ortamı devam ettirilmeli. Bölgede insanlar çatışma ve şiddet dilinden memnun değil.
Herkes elini tetikten bir an önce çekmeli. Vatandaşın isteği bu yönde... Yaşanan çatışmanın kimseye bir şey kazandırmadığı net bir şekilde ortada… Hemen şimdi barış, barıştan başka da bir köy yok, herkes böyle bilsin.
NURİ KAYA SİYASETE RENK GETİRİR
AK Parti’den Milletvekili aday adayı olan Dr. Nuri Kaya 1 Kasım seçimlerinde oldukça iddialı hazırlanıyor. Bölge ve Batman’ın sorunlarını çok iyi bildiğini belirten Kaya. 1 Kasım Genel Seçimlerinin Türkiye için bir milat olduğunu söylüyor.
Dr. Nuri Kaya, Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları hastanesinde Başhekimlik yaptı ve Başhekimlik yaptığı süre içerinde de çok başarılı yöneticilik yaptı. Hastane onun döneminde ciddi başarılara imza attı ve oldukça gelişkin bir hizmet sundu.
Batman’ı sokaklarını ve sorunlarını çok iyi bilen Nuri Kaya siyasette inanıyorum ki çok önemli hizmetler verecektir. Çalışkanlığı ve çalışma azmiyle, birebir ilişkileriyle Dr. Nuri Kaya Batman’ı parlamentoda çok önemli hizmetler verecektir.
Kaya, Batman siyasetine hem renk katacak. Hem de Batmanlıların sesi soluğu olacak. Kişilik olarak hizmete ve insanlara yardımcı olmaya kurgulanmış bir yönetim anlayışını benimseyen Nuri Kaya aday adayları arasında farklı kişiliğiyle siyasete göz kırpıyor.
Nuri Kaya’nın 1 Kasım seçimlerinde listede yer alması gerektiğini belirten bazı vatandaşlar, “Nuri Hoca AK Partiye hem renk getirecek, hem de Batman’a önemli hizmetler verecek” şeklinde konuştular.

 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
RSS
© 2019 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=