Lütfen bekleyin..


Adnan AYAZ

Devletin malı cami malı gibidir!

02 Ocak 2017, 18:45 Okuma: 1411

Devlet kurumları şeffaf olmalı ve “hesap verir” pozisyonlarını korumalıdır. Hesap verir pozisyondan kastım, devlet kurumları hesap vermek zorundadırlar. Yaptıkları bütün işleri devletin bir gün hesap soracağını bilerek yapmalıdırlar.
Batman’da bazı kurumlar nedense kendilerini bu kapsamın dışında tutuyorlar. “Bize kimse hesap soramaz” tipi garip bir mantıkla işlerini yapıyorlar.
Alışmışlar doğrudan teminlere. Gerekirse işleri parçalıyorlar, öyle doğrudan temin yapıyorlar. Doğrudan temindeki mantıkları da çok basit… İşi istedikleri adama veriyorlar. Dostlar alışverişte görsün tipi garip bir mantık-kuram.
Kardeşim sormazlar mı adama, “bu devletin malı deniz mi” hadi deniz, “bu devletin malı senin mi” devletin malı cami malı gibidir. Haramdır, adamın kursağında kalır.
Yetim malıdır, dul-yaşlı, çocuğun hakkı vardır içinde… Devlet malı camide ki halıdır. Duvardaki çinidir. Sen caminin malını çalar mısın? Birilerine peşkeş çekebilir misin? Yapmazsın, “cami malıdır” dersin, Allah’tan korktuğunu söyler el etek çekersin.
Be adam işte o çalıştığın devlet var ya, sana cami mali teslim etmiş, yani başka değişle namus teslim etmiş. Sen hangi hakla yetimin malını birilerine rant olarak peşkeş çekiyorsun.
Batman’da işte böyle kurum müdür ve amirleri var. Devletin malını birilerine rant ediyorlar, o mal ki yetim malı, cami malı. Allah’tan korkunuz yok mu?
Hadi devlet görmedi, gördü de hesap sormadı, iyi de Allah’ta mı görmedi, Allah’ta mı bilmiyor. Allah’tan kork, kuldan utan.
Devlete toplu iğne dahi alıyorsan, açık-şeffaf al. Herkesi ilan et, kim alıyorsa alsın. Nihayetinde kazanan da devlet olacaktır.
Amacınız Ahmet’e, Mehmet’e rant elde ettirmekse bu devlet size bunu kusturur, kusturmalı da…
Devletin Valisi Sayın Ahmet Deniz;
Eğer devletin kurumları yetimin malını birilerine peşkeş çekiyorlarsa, şeffaf davranmıyorlarsa, devlet adına bunun hesabını da siz sormalısınız…
Hesap sorun ki, kimse cami malını çalmaya tenezzül dahi etmesin.
Bu arada herkes kendini tanıyor ve biliyor. Yazıyı okuyan kurum müdürü ve amiri kendini görür, ha yapmıyorsa zaten bu yazı değerli şahıslarını ilgilendirmez.
Umarım ki, bu uyarılarım ciddiye alınır da devletin kurumları kendilerine çeki düzen verirler.
 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
RSS
© 2019 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=