Lütfen bekleyin..


Savaş ÖZALP / SERBEST VURUŞ…

İŞTE PETROLSPOR'U ÇIKMAZA SÜRÜKLEYEN HATALAR ZİNCİRİ..!

27 Ocak 2017, 18:57 Okuma: 1196

T.P.A.O'nun yük olarak gördüğü ve neredeyse artık kulübü elinden çıkarmak için fırsat kolladığı bir zamanda Batman Petrolspor futbol takımını hiç umulmadık ve beklenmedik bir zamanda duyurusuz, ihalesiz ve bedelsiz bir şekilde Gülmez ailesine devretti. Üstelik Gülmez ailesine kolaylık olsun diye de ayrıca kulübün mevcut tesislerini de üç yıllığına bedelsiz bir şekilde Batman Petrolspor futbol takımının hizmetine sunulmuştu.

Ne yalan olsun hakikaten T.P.A.O'nun böylesi tutarsız ve ihmalkar davrandığı bir an da Aydın Gülmez'in kahramanvari bir biçimde takımımızı sahiplenişi ve yarı açık cezaevini andıran T.P.A.O ve neredeyse emeklilik yaşına gelmiş kulüp yöneticilerinden ve TPAO'nun genel müdürlerinin aynı zamanda kulüp başkanlığını yaptığı ve hiç birinin Batmanlı olmadığı bir kurum takımından sivilleşmiş bir takım hüviyetine kavuşacağı ümidiyle masum bir düşünce ve saf bir bakış açısıyla çok sevinmiştik hepimiz hem de çok..!


Ama sanırım gerçekler acıdır sözünün belki de en iyi karşılığı olabilecek bir atasözü olan gelen gideni aratır (Bir işe veya göreve sonradan gelen, orada daha önce çalışandan daha başarısız ve geçimsiz olabilir. Dolayısıyla beğenmediğimiz o eskiyi bize aratır ve “keşke o gitmeseydi, o çok iyiydi” dedirttiği olur) sözünde olduğu gibi zaman geçtikçe büyük bir heyecan ve umut bağladığımız Aydın Gülmez'de böylesi bir yanılgıya düşeceğimizi ve açık konuşmak gerekirse neredeyse görmekten usandığımız aynı simaları aratacağını hatta kulübün devriyle ilgili oluşan sevincimizin hüzne dönüşebileceğine ve nereden bilebilirdik sözünü dedirteceğini..!

Aydın Gülmez'in her defasında yanlış bilgi ve ilham aldığı danışmanlarını değiştirmemesi, neredeyse üç ayda bir yeni bir As başkanı göreve ataması, yöneticilerinin taraftarlarla kavga etmesini ve hatta stat çevresinde yaşanan yönetici-taraftar kovalamacalarına dur diyememesi. Nerede Batman Petrolspor'un antrenörlüğüne layık olmayan ve kariyerleri başarısızlık akan insanları kulübün antrenörlüğüne getirilişine son vermeyişi, kendi ekseninde ve neredeyse görevleri ‘ tamam başkan sen bilirsin’ diyerek ceketlerini ilikleyen kişiler dışında kimseyle görüşme gereğini duymaması, kendisini ve başarısızlık çamuruna batmış teknik direktörlerini ve yöneticilerini eleştirenlere düşman muamelesi yapması ve kendi karşıtı olarak görmesi, Batman futbolunda emeği geçmiş, konusunda etkin kişilerin talep, öneri ve projelerine kapıları kapatması ve ne yazık ki sadece ‘büyük başkan’ tezahüratı ve ‘sen bilin’ emmi vari yaklaşım sergileyen kişiler dışında hiç kimseyle irtibat halinde olmamasını hatalar zincirinin birer halkası olarak görebiliriz..!

Başkan Aydın Gülmez'in yukarıda saymış olduğumuz nedenlere dur dememesi Batman Petrolspor kulübünü bu hale getirdi. Büyükşehir olma yolunda olan şehrimizin güzide kulübü Batman Petrolspor'un eski cazibesinden eser kalmadığını ve neredeyse Kurusoğanspor diye bir takım ile hem de Batman'da oynasa taraftarlar olarak ‘kesin bu maçı alırız’ diyemez duruma geldik ne yazık ki..!.

Değerli okurlarımız,  şunun da aleni bir şekilde bilinmesini isterim ki Başkan Aydın Gülmez'in kulübümüz için cebinden harcadığı 1 TL'nin bile önemli olduğunu, yine takımımızın selameti için ayırdığı bir saatlik zaman dilimini bile değerli bulduğumu ve iyisiyle kötüsüyle kulübümüzde başkanlık yapıyor olması bile kendisine saygıyla yaklaşmamızı gerektiğini düşünüyorum. Gönül isterdi ki Başkan Aydın Gülmez ve meyve vermeyen ağaç gibi kendisine gölgeden başka hiç bir getirisi olmayan yöneticilerinin himayesindeki Batman Petrolsporumuz başarılı sonuçlar alsın ve bizleri gururlandırıp sokaklara döksün. Şayet bunu istemiyorsak namert olalım..!. Ama bu şartlarda bunu beklemek safça bir beklenti olabileceği gibi gerçekten uzak hayalci bir tutum olacağı kanısındayım.

Başarının anahtarını başkana sunacak olan hamlelerden biri de kesinlikle Aydın Başkanın mevcut yol arkadaşlarını karşısına alıp, ey benim güvendiklerim, ey beni kendi paramla eksiye düşürenlerim ve ey beni hayal kırıklığına uğratanlarım..!. bu mudur sizin futboldan anladığınız, futbol anlayış ve futbol bilginiz..?. Karşımda sadece ceketlerinizi ilikleyerek kulübe fayda sağlayabileceğinizi mi sandınız..? Söyleyin bakalım hanginizin bir lirası bu kulüp için harcanmıştır? Kusura bakmayın değerli arkadaşlar, dostluk başka, profesyonellik başka deyip mevcut yöneticileri ile (daha sonra yönetime dahil olan iş adamları hariç) yollarını bir an önce ayırmalıdır.  Aydın başkan hem kendisinin huzuru hem de  kulübümüzün geleceği adına..!  Aydın başkanın mutlak surette bu adımları atması ve kapılarını kendisinden ve uzun zaman yol arkadaşlığı yaptığı kişiler gibi düşünmeyen,  farklı görüş ve projelere de açık olması diliyoruz. Gerekirse hiç tereddüt etmeden Batman Petrolspor'un selameti için çare olarak düşündüğü bütün kapıları çalmalıdır .

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları
710 gün önce
RSS
© 2019 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=