Empati yapın biraz…

Sevgili okurlar; Günlerdir sosyal medya da Bitlis’in Adilcevaz ilçesinde kuduz köpeğin çocukları ısırması gündemde.

Yayınlama: 06.11.2022 14:51:04
32
A+
A-

Kuduz hemen ısırıldıktan sonra aşı olunması durumunda yüzde yüz tedavi edilebilir zoonik virüslerden kaynaklı bir hastalık. Amacım teknik bilgi yada eğitim vermek değil. Cevap üstte gizli yüzde yüz tedavi edilebilir.

Pekala olan ne? Bir çocuğumuz negatif olduğu için iyi, diğerinin testi pozitif ve maalesef uyutuldu. Ne kolay söylüyoruz değil mi? Uyutuldu. Semptomları gösterdiği ve çok acılı bir ölüm olacağı ve tıbbi olarak yapılacak birşey olmadığından uyutuldu yani ölümü bekleniyor.

Adilcevaz’da tarama yapıldı, 36 temas daha var, kimi ısırılma, kimi temas. Karantina uygulanıyor, hayvanlar aşılanıyor. Yapılması gerekenler. Gelelim linçleneceğimiz kısma. Hepimiz hayvanları severiz bizim de köpeğimiz var aşıları tam. Ya sokaklarda çoğu illerimizde sürüyle gezen başıboşlar.

Her yıl haberlere konu oluyor bunların saldırıları çocuklara. Hayvanları severiz ama çocukları daha çok. Başıboş sokak köpeklerinin çoğalmasına, yaşam alanlarında kontrolsüz gezmelerine bunca olandan sonra “dur” denmeli artik. Linçler misiniz bilmem ama, kaç çocuk ölecek daha? Yada sizin çocuğunuz kudurarak, yada köpek tarafından parçalanarak ölse. Empati yapın biraz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.