Kim suçlu?

Yayınlama: 29.11.2022 16:56:21
39
A+
A-

Sevgili okurlar; son günlerde önümüze gelen ve hatta gözümüze sokulan o kadar şiddet, insanlık dışı ve hatta hatta vahşete varan olaylara şahit olduk ki, hangisinden başlayıp nasıl anlatılır bilemiyorum.

Diyarbakır’da evlenmek istemediği için cafede otururken öldürülen bir genç kız Meryem Sevim, cinayetin üzerinden günler geçti ve daha katili bile yakalanamadı. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü nedeniyle protesto, eylem vs. vs. adına ne derseniz deyin ki tepkilerini dile getirmek isteyen kadınlar her yerde şiddete uğradı. Ne yazık ki onlarca kadın bu nedenle gözaltına alındı.

Daha bunun üzerinden saatler geçmişti ki, Konya’da bir görevlinin bir köpeğin başına kürekle vura vura öldürdüğü görüntüleri düştü önümüze ve insanlığın kabul etmediği bu olay nedeniyle sessiz canlara hayvanlara yapılanlara döndü. Kamuoyu tepkisi nedeniyle tutuklananlar oldu gibi gibi. Maalesef onun üzerinden de saatler geçmeden bu seferde benzer bir vahşet haberi ve görüntüler Mardin’in Kızıltepe ilçesinden geldi. Ayağı bağlanmış ve başına çuval geçirilmiş bir boğanın başına balyozla vurarak öldüren bir cani daha çıktı kamuoyunun karşısına. Artık yeter bu kadar da vahşet olmaz derken bitti mi hayır bitmedi bu seferde Gaziantep’ten bir insanlık dışı olay görüntüleri düştü kamuoyuna o da mı neydi? O yüzde 50 zihinsel engelli olan ve nasıl olduğu bilinmeyen 4 çocuk annesi bir kadının aç bırakarak darp ettiği bir çocuktu. O zavallı çocuk hastanede tedavi altına alınırken kardeşleri de koruma altına alındı. Anneleri ise tutuklandı.

Göztepe-Altay maçında kalecinin sahaya giren biri tarafından korner direği ile dövülmesi, bir taraftara işaret fişeği isabet etmesi…

Şimdi bütün bunlar ki sadece infial yaratan olaylardan birkaçı herkes cinnet halinde ve sormak istiyorum kim suçlu? Yada yerden sorsak bunlara neden olan şeyler nelerdir?

Yazarın Son Yazıları
25.12.2022 14:12:55
04.01.2023 18:23:26
06.11.2022 14:51:04
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.