Hepinize teşekkürler…

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından, 10 il çok ciddi bir şekilde etkilendi. Binlerce insan hayatını kaybederken binlercesi yaralandı ve bir o kadarı da halen enkaz altında.Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerin ardından, 10 il çok ciddi bir şekilde etkilendi. Binlerce insan hayatını kaybederken binlercesi yaralandı ve bir o kadarı da halen enkaz altında.

Yayınlama: 13.02.2023 14:23:54
22
A+
A-

Depremin ilk anından itibaren içlerinde gazeteciler, gönüllüler, iş insanları, STK’lar, Baro ve odalarında içlerinde olduğu WhatsApp grubu oluşturan, bulundukları yerlerde ev ev gezerek yardım toplayarak, harçlıklarını, karne hediyesi olarak alınan botunu gönderenlerin yardımlarını alan, hakça ulaştıran ve her olaya Hızır gibi yetişerek çözüm bulmaya çalıştılar.

Diyarbakır’da bulunan Diyarbakır Yardım grubunun fedakar yardımseverlerinin çalışmalarına birebir tanığım. Aldıkları duyumu anında teyit ederek her türlü ihtiyaçlarını barınmadan, ilaca, giyinmeden gıdaya vs. vs. her türlü sorunu giderdiklerini görüyorum. Her gün yüzlerce hatta binlerce insanın hayır duasını alan siz güzel insanlar hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız.

Öte yanda üyesi olduğun Basın Kulübü, Deprem Bilgi Grubu, Yerel Basın Grubu ve adını duymadığımız gruplarda olan iş makinasından, sokak hayvanlarına kadar her şeyi kendisine dert eden güzel insanlar hepinize ayrı ayrı ne kadar teşekkür etsem az.

Böyle kötü ve herkesin canını acıtan, yüzbinlercesini evinden yurdundan eden olay sonrası birbirini hiç tanımayan ve hatta görmeyen günlerdir birkaç saatlik uykuyla ayakta duran binlerce dost edinmek çok güzel.

Yazarın Son Yazıları
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.