Lütfen bekleyin..

FLAŞ HABER


“Batman ekonomisi için projeler geliştirdik”

22 Eylül 2022, 14:42 - Okunma: 218

Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO) Başkanı Abdulkadir Demir, Batman’ın tekstilin başkenti olması hedefi doğrultusunda destek olduklarını ve üyelere ticareti kolaylaştırmak adına eğitim seminerleri düzenlediklerini belirtti.


“TEKSTİLİ İSTİHDAMIN LOKOMOTİFİ YAPTIK”
BATSO Başkanı Demir, 10 yıl önce bir firmayla başlayan tekstil yatırımlarının bugün önemli bir noktaya ulaştığını belirterek, “Tekstil sektöründe Batman’ın tekstil üssü olması yolunda ilerliyoruz. Tekstilde şu an Batman’da resmi rakamla 42 bin kişi çalışıyor. Tekstilcilerle birlikte bizim ve TEKSİAD’ın da bunda payı büyüktür” dedi. Geçmişte Batmanlı gençlerin büyük şehirlere tekstil işçisi olarak çalışmak için göç ettiğini hatırlatan Demir, “Batman'da tekstile yapılan yatırım sayısı arttıkça tersine göç başladı. Batman'da 252 tekstil firması ve 40 bini aşkın tekstil çalışanımız vardır. Batman'ın tekstil üssü olması yolunda ilerlemesinde büyük emek harcadık” şeklinde konuştu.
“İSTİHDAMIN ARTTIRILMASINDA ETKİN ROL ALDIK”
Tekstil sektörüne önem verdiklerini ve 2018 yılında BATSO olarak tekstil sektöründeki yeni makinelerin sergilendiği fuar açtıklarını belirten Başkan Demir, “BATSO ve paydaşlarımızla ileri teknoloji hazır giyim ve dikiş makineleri fuarı açtık. Fuarda dünyanın en büyük ve en geniş kapsamlı hazır giyim ve dikiş makinesi markaları tanıtıldı. Birçok yeni ve modern tekstil makineleri sergilendi” İfadelerini kullandı. Her zaman Batman’ın gelişmesi ve işsizliğin giderilmesi için etkili çalışmalar yaptıklarına işaret eden Demir, “Her zaman Batman’ın gelişmesi ve işsizliğin giderilmesi noktasında etkili çalışmalar yaptık ve destekçi olduk. Amacımız ilimizin gelişmesi ve işsizliği azaltmak için istihdamın arttırılması yönünde çalışmalar yapmaktır.” dedi.
“TEKSTİL ÇOK İYİ BİR NOKTAYA GELDİ
Batman’ın tekstilde çok iyi bir noktaya geldiğini ve Batman’daki işsizliğin ancak tekstille çözebileceklerini belirten Başkan Demir, “Batman'ın tekstilde çok iyi bir noktaya geldi. Bugün tekstilde çok iyi bir noktaya geldik. Tekstili çok önemsiyorum. Çünkü işsizlikte Batman Türkiye'nin ilk 3 ili arasındadır. Batman'da istihdamı tekstil yatırımları sırtlıyor. Tekstili istihdamın lokomotifi yapacağız. Tekstil sektörünün gelişmesi için desteklerimiz devam edecektir " şeklinde konuştu.
“EĞİTİM SEMİNERLERİ DÜZENLEDİK”
Batman Ticaret ve Sanayi Odası, ticaretin kolaylaştırılması ve kalkınması için üyelerine birçok eğitim ve seminerler düzenledi. Başkan Demir, Batman’ın sanayi ve ticaret alanında alt yapısının oluşturulması, her sektörün üretim, hizmet ve kalite düzeylerinin arttırılması için uygun ortamlar hazırlamak ve ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımını sağlamak amacıyla eğitim seminerleri düzenlediklerini söyledi. Demir, üyelere yönelik olarak; Dış Ticaret Eğitimi, Vergi Uygulamaları Eğitimi, Mesleki Yeterlilik Eğitimi, Kurumlaşma ve Kurumsal Kimlik Oluşturma Eğitimi,  Müşteri Memnuniyeti Eğitimi, Girişimcilik Eğitimi, KUYAP Semineri (Kobilere yönelik küresel ekonomideki değişimlere uygun yeteneğinin arttırılması ve geliştirilmesi) ve AFAD Farkındalık Semineri düzenlediklerini belirtti.
 

  • Bu haberi paylaşın:
UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
GÜNCEL Kategorisindeki Diğer Haberler
Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi bahçesindeki çöp ve izmarit atıklarını..
Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, 27-30 Ekim tarihlerinde Batman’da yapı..
Batman’da eğitim iş kolunda bulunan 5 sendika eğitim çalışanlarının faydası..
Batman’da fıstık ormanlarının oluşturulması konusunda çalışmalara start ver..
BATSO Başkan adayı Celil Demir, üniversite öğrencileri için özel olarak pla..
Batman’da yaşayan Murat Özdamar, yaklaşık 12 yıl önce evinde hobi olarak mi..
RSS
© 2022 - Batman Medya Gazetesi
bmV0aGFiZXJ5YXppbGltaS5jb20=