Menü

Batman Medya Gazetesi

Geri Dön

Hasankeyf’te çadır kampı

29 Mayıs 2022, 14:08

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile DİKA’nın finansmanlığını, Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın eşfinansmanlığı, Batman Belediyesi, Batman Üniversitesi ve Batman İl Sağlık Müdürlüğü’nün ortağı olduğu, Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün yürüttüğü SOGEP ‘Altın Yüreklerle Tarihe Derin Dalış’ Projesi kapsamında, 285 kişinin yararlandığı çadır kampı ve kano etkinliği Hasankeyf’te yapıldı.


KAMP 7 GÜN SÜRDÜ
7 gün süren ve her gün farklı grupların katıldığı çadır kampı ve kano etkinliğine, projenin hedef kitlesini oluşturan gerek Hasankeyf merkezde gerekse de köylerde yaşayan ve Hasankeyf Beşir Tutuş Çok Programlı Anadolu Lisesi ile Hasankeyf Anadolu Lise ve ortaokulunda öğrenim gören, sosyo-ekomik açıdan dezavantajlı grupta yer alan 285 kız ve erkek öğrenci katıldı.
ÇADIR EĞİTİMİ VERİLDİ
Çadır kampında öğrencilere, kamp çadırı nasıl kurulur ve toplanır eğitimi verildikten sonra kamp alanında kurulan mangallarda pişirilen etten oluşan akşam yemeği verildi. Gece serinliğinde açık hava sineması izlettirildi. Kamp ateşi yakıldı. Kamp ateşinde patates közlendi. Sabah sporu yaptırıldıktan sonra, Hasankeyf’teki koyda, eğitmenler eşliğinde kano sürüldü ve daha sonra sabah kahvaltısı yapıldı. Hediye olarak, çadır kampına katılan tüm öğrencilere projenin logosunun basılı olduğu tişört ve şort ile şapka, sırt çantası ve bir adet satranç takımı verildi.

Yorumlar (0) Yorum Ekle

© 2022 - Batman Medya Gazetesi

Normal Siteye Dön

,