Menü

Batman Medya Gazetesi

Geri Dön

40 Yıllık cami yeniden inşa edilmeyi bekliyor

16 Ağustos 2022, 17:26

Batman’ın Cudi mahallesinde riskli yapı olduğu gerekçesiyle yıkımı gerçekleştirilen 40 yıllık cami, yeniden inşa edilebilmesi için hayırseverlerin desteğine ihtiyacı bulunuyor.

Cudi Mahallesi'nde 40 yıl önce yapılan cami, riskli yapı olduğu için resmi izinler alınarak yıkımı gerçekleştirildi. Mahalle sakinleri kendi aralarında bir heyet oluşturarak eski yapı olan camiyi yıkarken, yanında bulunan riskli evleri de satın aldı.  Amaçların mahalleye büyük ve yeterli bir cami yaptırmak olduğunu belirten heyet, yapım aşamasında hayırseverlerden destek istedi. Proje aşamasında olan caminin içerisinde kuran kursunun da olacağı belirtildi.
“CAMİ İÇİN DESTEĞE İHTİYACIMIZ OLACAK”
Heyette bulunan Abdurham Ekinci, "Mahallede bulunan cami yaklaşık 40 yıldır var, cami riskli yapı olduğu için yetkilerden izin alınarak yıkıldı. Yanında bulunan evleri de satın aldık, inşallah camiyi yeniden inşa edeceğiz. Tabi bu süreçte cami için desteğe ihtiyacımız olacak. Projeyi de hazırlıyoruz. Cami mahallenin büyük bir kısmının ihtiyacını karşılayacak. Hayırsever ve imkânı olan vatandaşlarımızdan cami için destek bekliyoruz. Destekte bulunmak isteyen hayırseverler bize 0532 153 33 00 – 0535 932 30 55 numaralarından ulaşabilirler” dedi.
 

Yorumlar (0) Yorum Ekle

© 2022 - Batman Medya Gazetesi

Normal Siteye Dön

,