Menü

Batman Medya Gazetesi

Geri Dön

OTOPARKLARA ‘RAĞBET’ YOK!

16 Ağustos 2022, 18:29

Batman, Türkiye ortalamasının çok üstünde araç sayısına sahip olmasına rağmen, vatandaşlar araçlarını otopark yerine cadde ve sokak kenarlarına park etmeyi tercih ediyor.

 
ARA SOKAKLAR TERCİH EDİLİYOR

Araç sayısının fazlalığından dolayı zaman zaman trafiğin kilitlendiği kentte sürücüler, daha güvenilir ve her yönden uygun olan otoparklara park etmek yerine kentin ara sokaklarını park yeri olarak kullanıyorlar. Batman’ın en büyük sıkıntılarından biri olan park sıkıntısına kentteki birçok otopark işletme alanları da çare olmuyor.  Sürücülerin çoğu otopark ücreti vermektense araçlarını sokak veya cadde kenarlarına, ara sokak içlerine park etmesi, trafik akışını da olumsuz etkiliyor. 
“OTOPARK KÜLTÜRÜMÜZ YOK”
Otoparkların yeterince dolmamasından dolayı zarar ettiklerini ifade eden otopark işletmecileri, kentte otopark kültürünün yerleşmediğini kaydettiler. Araç sahipleri araçlarının güvenliği için otoparkları tercih etmeleri gerektiğini belirten otopark işletmecileri, şunları söylediler: “ Öncelikle kentimizde otopark kültürünün yerleşmesi gerekir. Batman’da milyonlarca değerinde katlı otopark yapıldı ve birçok yerde otopark alanları var ama yine de sürücüler araçlarını nedense sokak aralarına, cadde kenarlarına park etmeyi tercih ediyor.  Trafik sorununu Batman’da bitirmek istiyorsak otopark kültürünü yerleştirmeliyiz.  Aksi halde otoparklar boş kalmaya devam edecek.  Haber-Recep Akın

Yorumlar (0) Yorum Ekle

© 2022 - Batman Medya Gazetesi

Normal Siteye Dön

,